modyfikacja PDC

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

modyfikacja PDC

Post autor: marioti »

Tak się zastanawiam, czy można zmodyfikować PDC, najlepiej VCDS-em, tak aby:
- uruchamiał się automatycznie poniżej jakiejś prędkości np. 15km/h, mowa o jeździe na wprost, (skrzynia dsg)
- po uruchomieniu nie zmniejszał głośności radia,
- "pikanie" informujące o zbliżaniu się do przeszkody, uruchamiało się dopiero jak auto będzie blisko przeszkody. powiedzmy tak na polu przed czerwonym (mowa o wyświetlanych belkach)
Pytam, bo właśnie tak miałem w swoim poprzednim aucie z grupy VAG i to mi odpowiadało bardziej niż obecne ustawienia w skodzie. Głównie odczuwam to przy parkowaniu przodem, bo muszę ręcznie włączać pdc.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: modyfikacja PDC

Post autor: Enriquez »

To musiałbyś zmienić na coś z MQB.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: modyfikacja PDC

Post autor: kamracik »

marioti pisze:- po uruchomieniu nie zmniejszał głośności radia
To akurat jest normalnie dostępne w opcjach z poziomu radia. Masz tam opcję poziomu ściszania i wystarczy, że ją wyłączysz.

Odnośnie reszty, to dla mnie utrapienie to by było, czujników z przodu praktycznie nie używam, bo i po co.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: modyfikacja PDC

Post autor: marioti »

pisząc o MQB co masz na myśli, bo nie znam się na tym a wg VW to jest cały system modułowego budowania aut.

taki system fabryczny PDC miałem w aucie z 2006r i jakoś się przyzwyczaiłem. Poza tym, autem często jeździ żona, więc używanie automatycznie uruchamianych czujników z przodu przy parkowaniu już jest wskazane. Zresztą ona sama narzeka że to tak nie działa w Skodzie jak w poprzednim :D

dzięki za info o głośności radia.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: modyfikacja PDC

Post autor: kamracik »

Odnośnie MQB Enri miał na myśli zmianę auta na SIII, Golfa tudzież inne zbudowane na platformie MQB ;)
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: modyfikacja PDC

Post autor: loko34 »

mozna zalozyc modul 1K8919475D/E tylko ze te moduly sa pod PLA 2.0 u mnie taki wlasnie siedzi i jest ok
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: modyfikacja PDC

Post autor: marioti »

Parę dni temu korespondowałem z pab-em w sprawie modułu kamerki cofania. U mnie po jej zamontowaniu nie ma nałożonego widoku auta z lewej strony ekranu. Pab doszedł do wniosku, że to wina sterownika PDC po prostu nie był fabrycznie do tego przystosowany. Lekarstwem mogłoby by być, choć niekoniecznie, sflashowanie softu sterownika. Obecnie 3T0919475C (PLA H08 0005), zmienić na soft od passata B7 czyli sterownik 1T0919475P (PLA 1.5)

Pytanie czy to mogłoby pomóc też w modzie, o którym tutaj rozmawiamy.
ODPOWIEDZ