Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 15 gru 2018, o 05:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 700 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 25 wrz 2018, o 09:25 

Imi臋: Stasio
Do艂膮czy艂(a): 15 cze 2018, o 22:49
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
lec napisa艂(a):

ten robi super robote, miesci sie i nie wyrzuca b艂ed贸w w 偶adnej sytuacji: http://sklep.motohid.pl/pl/p/Swiatla-Mi ... o-FAN/2213

uuuu to wtedy ten temat odk艂adam na bok, w sensie b臋d臋 odk艂ada艂 i w ko艅cu zaszaleje i go kupie, dzi臋ki. Na szcz臋艣cie du偶o razy nie 艣wieci:]

a co艣 na temat 艣ciemniania o艣wietlenia wn臋trza wiesz?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 25 wrz 2018, o 09:57 

Do艂膮czy艂(a): 1 lis 2011, o 21:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TSI (200KM)
stanley_83 napisa艂(a):
a co艣 na temat 艣ciemniania o艣wietlenia wn臋trza wiesz?

przepraszam, nie zauwa偶ylem tego pytania... 艣ciemnianianie nie jest 偶adnym problemem tylko trzeba wiedziec ktore modele sobie z tym radz膮. Wszystkie gotowe zestawy beda t膮 funkcje prawid艂owo realizowa膰:

http://sklep.motohid.pl/pl/c/Superb-2/383

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2018, o 12:10 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
kupowa艂em r贸偶ne ledy do wn臋trz w kilku autach (Touareg 2006, Seat toledo 2001, Focus 2011, i obecna kura 2013-przed fl).
kupowa艂em wszystkie z tym tzw. canbus i wszystkie 艂adnie 艣ciemnia艂y si臋 tak jak zwyk艂e 偶ar贸wki. Bez znaczenia by艂a tutaj cena, bo nawet led-zik za 4z艂 ale z driver-em, dawa艂 rad臋.
Teraz w kurze mam w przedniej lampce podsufitki 2 x w5w 艣ci膮gni臋te z chin (led-y smd 3030, barwa ok. 5500k). Te dwa ledy daj膮 ogrom 艣wiat艂a, nawet zastanawiam si臋 czy nie za du偶o. Z ty艂u C5W (bo mam kombi z szyberdachem) te偶 wrzuci艂em na led 3030, ale tam na p艂ytce jest ich 6szt. i naprawd臋 daj膮 rad臋.
Z kolei w lampce do艣wietlaj膮cej, tej w lusterkach bocznych, oraz w pod艣wietleniu na nogi, par臋 miesi臋cy wcze艣niej w艂o偶y艂em W5W jednostronn膮, na 6-szt. led 5050, i powiem ci n臋dza w por贸wnaniu do 3030. Ale akurat w tych miejscach to ja nie potrzebuj臋 du偶o 艣wiat艂a, wi臋c tego nie zmieni艂em.
Co do tych do艣wietlaj膮cych w drzwiach, to mam z nim k艂opot. wrzuca艂em tam r贸偶ne w5w, i nie 艣wieci艂y. Dopiero jak spowrotem da艂em zwyk艂e 偶ar贸wki to dzia艂a艂y, ale te偶 nie od razu. Trzeba by艂o zamkn膮膰 auto, odczeka膰 chwil臋, i po otwarciu by艂o ok. W tych zestawach od lec-a masz 艂adnie dopasowane p艂ytki, konkretnie pod te lampki w drzwiach, wi臋c tu bym szed艂 raczej w tym kierunku.

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2018, o 13:57 

marioti napisa艂(a):
Co do tych do艣wietlaj膮cych w drzwiach, to mam z nim k艂opot. wrzuca艂em tam r贸偶ne w5w, i nie 艣wieci艂y. Dopiero jak spowrotem da艂em zwyk艂e 偶ar贸wki to dzia艂a艂y, ale te偶 nie od razu. Trzeba by艂o zamkn膮膰 auto, odczeka膰 chwil臋, i po otwarciu by艂o ok. W tych zestawach od lec-a masz 艂adnie dopasowane p艂ytki, konkretnie pod te lampki w drzwiach, wi臋c tu bym szed艂 raczej w tym kierunku.

normalnie czytasz w moich my艣lach:] tak w艂a艣nie my艣la艂em aby zrobi膰, te w d贸艂 drzwi to widz臋 偶e lepszej opcji nie ma, a chcia艂em mie膰 te偶 czerwony wi臋c normalnie idea艂:]

co do o艣wietlenia, mam jakie艣 zapasy bo kupowa艂em kiedy艣 wi臋cej jeszcze do paszczurka to posprawdzam kt贸re 艂adnie daj膮 i si臋 zamontuje albo zam贸wi, dzi臋ki:]

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2018, o 20:17 

偶eby nie by膰 go艂os艂ownym
Obrazek

Obrazek

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2018, o 05:51 

marioti napisa艂(a):
偶eby nie by膰 go艂os艂ownym

艁adny 艣rodek :ugeek:
co masz w podsufit贸wce, bo zaje... o艣wietlaj膮, ja艣niej ni偶 u mnie w domu:]
Ci臋偶ko wymieni膰 w kierunkach? bo szczerze ba艂em si臋 偶eby nie po艂ama膰 i chcia艂em sobie odpu艣ci膰.
Pod艣wietlenie rejestracji co da艂e艣?
Pozdro

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2018, o 09:00 

podsufitka - takie - bia艂e Z艂ota obw贸dka na bokach p艂ytki, to tylko farba a nie oznaka, 偶e robi膮 to na blasze miedzianej :) nie mniej jednak 偶ar贸wka robi swoje.

wymiana 偶ar贸wek w kierunkach wymaga, w zasadzie tylko ostro偶nego wyj臋cia szyby lusterka. Widzia艂em ludzi robi膮cych to go艂ymi r臋kami, ja jednak powoli podwa偶a艂em plastikowym wyjmakiem do tapicerki. Wola艂em nie uszkodzi膰 lustra - bo fotochrom u偶ywka to ok. 250z艂.
Potem wyjmujesz oprawk臋 偶ar贸wki, wymieniasz i po temacie.

Rejestracj膮 na razie nie zajmowa艂em si臋.

G贸ra

PostNapisane: 29 pa藕 2018, o 09:50 

wracam do w膮tku z poprzedniej strony, czy kto艣, np. kamracik mieli艣cie do czynienia z lampami DPA. Patrz膮c na ich halogen + DRL, to jako艣ciowo materia艂 wygl膮da mi na gorszy ni偶 TYC.
Szczerze m贸wi膮c, jak do wiosny niczego nie znajd臋, to chyba czeka mnie zakup ori Hella, albo zabawa z plastidip-em :)
Obserwuj臋 temat na alle.. i olx, od d艂u偶szego czasu, i normalnie nie pojawiaj膮 si臋 prawe lampy, a to co jest to szrot gorszy od mojej :) Z drugiej strony a偶 dziwne jest, 偶e ju偶 wcze艣niej, za 80z艂 uda艂o mi si臋 kupi膰 now膮 i nieu偶ywan膮 lamp臋 lew膮 (prod. 2016r Hella)

G贸ra

PostNapisane: 29 pa藕 2018, o 10:34 

Do艂膮czy艂(a): 1 lis 2011, o 21:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TSI (200KM)
mam DPA w firmie , uzywam ich do prezentacji dzialania 偶ar贸wek. Nie mam uwag do wykoanania, nie maja one jednak homologacji na lampie.

G贸ra

PostNapisane: 30 pa藕 2018, o 01:58 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
O DPA s艂ysza艂em tylko tyle, 偶e s膮 ciut lepsze od TYC, ale to tylko z opinii na forach.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 700 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: