Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: CLO27 »

Schylić się sprawdzić....ale kufa jak mi ktoś powie że ma czas jeżdzic za bzdurami po mechanikach to...mi po prostu by się nie chciało...hamuje nie piszczy nie trze pierd....zostawić jak są objawy zmienić ...dylemat żaden, oszustwa też nie widzę bo czy przejedziesz na klockach 77 czy 81 tyś żadna kufa różnica...ale cóż ja mam inne podejście...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: Enriquez »

Jak mechanik stwierdza, że klocki są do wymiany, to może warto się go od razu zapytać dlaczego?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: whity »

CLO27 pisze:Schylić się sprawdzić....ale kufa jak mi ktoś powie że ma czas jeżdzic za bzdurami po mechanikach to...mi po prostu by się nie chciało...hamuje nie piszczy nie trze pierd....zostawić jak są objawy zmienić ...dylemat żaden, oszustwa też nie widzę bo czy przejedziesz na klockach 77 czy 81 tyś żadna kufa różnica...ale cóż ja mam inne podejście...
jest różnica jezeli masz takich aut 1xxx i w każdym sie kończy wynajem przy 80.000km :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
delix
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, o 12:30
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: delix »

Każdy mechanik orze jak morze, ściema ściemą, ale pieniądze muszą się zgadzać! :D
Awatar użytkownika
sz00gun
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 22:14
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Facelifting, chip
Imię: Marcin
Lokalizacja: PL w UK

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: sz00gun »

Rozmowa trochę przeszła ma boczny tor. Może główne pytanie, powinno być zadane inaczej, aby była jasna odpowiedz:

Czy ktoś wymieniał klocki w aucie (z czujnikiem zużycia klocków), przed zaświeceniem komunikatu o sugerowanej wymianie?

Zobaczymy, ile osób kieruje się rozsądkiem...
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: gachul »

sz00gun pisze:Rozmowa trochę przeszła ma boczny tor. Może główne pytanie, powinno być zadane inaczej, aby była jasna odpowiedz:

Czy ktoś wymieniał klocki w aucie (z czujnikiem zużycia klocków), przed zaświeceniem komunikatu o sugerowanej wymianie?

Zobaczymy, ile osób kieruje się rozsądkiem...
oczywiście... jak bym czekał na zapalenie sie lampki która dostaje sygnał z czujnika który jest tylko w jednym klocku i to od wewnetrznej strony to bym tarcze z 4 razy zmieniał... nie ma zasady na to że klocki nie zużywają sie równomiernie!!!!

w poprzednim superbie na zewnętrznych miałem już blache a sroidkowy z czujnikiem jeszcze wyglądał całkiem całkiem... na pytanie w ASO dlaczego tak jest to sie dowiedziałem że TTTM :lol:
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: whity »

gachul pisze: oczywiście... jak bym czekał na zapalenie sie lampki która dostaje sygnał z czujnika który jest tylko w jednym klocku i to od wewnetrznej strony to bym tarcze z 4 razy zmieniał... :
a tak, zmieniłeś tylko 3 razy :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: CLO27 »

sz00gun pisze:Rozmowa trochę przeszła ma boczny tor. Może główne pytanie, powinno być zadane inaczej, aby była jasna odpowiedz:

Czy ktoś wymieniał klocki w aucie (z czujnikiem zużycia klocków), przed zaświeceniem komunikatu o sugerowanej wymianie?

Zobaczymy, ile osób kieruje się rozsądkiem...
Ja zmieniałem....nie raz przed końcem, powiem więcej jedne zmieniałem po 10 tyś piszczały, drugie po 20 na ebc żółte bo lepiej hamowały, i po założeniu nowego kompletu ebc zmieniałem uwaga po 12tyś bo wpadł inny zestaw hamulców :P
Zresztą te ebc zółte wraz z tarczami i zaciskami mam do sprzedania :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Chcą mi wymienić na nowe klocki hamulcowe! Ściema?

Post autor: leszekmw »

tomkoz pisze:Pamietaj, ze jak już Ci się zapali kontrolka to dojdzie Ci dodatkowy koszt czujnika zuzycia. Mnie szkoda byłoby czasu jezdzić po serwisach tylko bym wymienił przecież to nie jest duży koszt a bezpieczeństwo
:lol: :lol: :lol:
To lubię najbardziej w internecie..można pierdolić co tylko do łba wpadnie.. :lol:


sz00gun zrób jak Ci Clo mówi - weź chłopie klęknij na to kolano , podłóż sobie rękawiczkę czy coś innego żebyś spodni nie uświnił i zobacz ten klocek który doskonale widać między tarczą a zaciskiem jeżeli masz alufelgi , możesz sobie skręcić koło wcześniej żeby był lepszy widok i poświecić telefonem..a jeżeli to dla Ciebie za bardzo skomplikowane ewentualnie nie masz o tym bladego pojęcia to znajdź sobie dobrego mechanika którego ktoś Ci poleci ewentualnie jedź do aso i skończmy ten temat .. :roll: .
nie znasz się - nie kombinuj bo sobie krzywdę kiedyś zrobisz .
na 80% mechanik na szybko oglądał klocki tylko zewnętrznej strony przy wymianie kół więc to samo zrobisz sam.
ODPOWIEDZ