szum w trakcie jazdy

Szlufcik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2018, o 12:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 160
Imię: Patryk

szum w trakcie jazdy

Post autor: Szlufcik »

Witam
Od wczoraj posiadam Skodę Superb II 1.8 TSI 160KM, 2010 rok , 123 000 przebiegu.
Pojawia się szum w trakcie jazdy, dochodzi on jakby z przedniego lewego koła. Podejrzewam, że może być to łożysko lecz zastanawia mnie dlaczego szumu nie ma do prędkości 50km/h tylko pojawia się powyżej 50km/h do prędkości ok 130km/h przy wyższej szum ustaje.
Z tego co widzę po książce serwisowej hamulce i tarcze nie były wymieniane i to też podejrzewam, że może być przyczyna. Zakupiłem również opony 17 zimówki, które będe zmieniał ponieważ jadę w stronę Alp oraz okaże się czy ten spowodowany szum w samochodzie był tą przyczyną. Co jeszcze może powodować takie dziwne zjawisko w czasie jazdy superbiakiem. Z tego co się również doczytałem w książce samochód był zalewany olejem Shell Helix 0W30, auto zakupione w Holandii i ja również tutaj mieszkam. Panowie jeśli macie pomysły na mój szumiący problem to będe wdzięczny. Pozdrawiam Szlufcik
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: szum w trakcie jazdy

Post autor: whity »

A gdzie w książce jest napisane o wymianie klocków? Tez bym sobie sprawdził :P
Masz tez wpisane kto gdzie i ile tankował?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: szum w trakcie jazdy

Post autor: Enriquez »

Jak były te stare papierowe książeczki to była tam taka krateczka.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: szum w trakcie jazdy

Post autor: leszekmw »

szum jak najbardziej może być z łożyska i nie zawsze musi być słyszalny w całym zakresie prędkości.
w dłuższa podróż bym się nie wybierał przed naprawą ponieważ łożysko może się zatrzeć zupełnie tym bardziej jak dostanie większych obrotów na autostradzie.
każdy w miarę rozgarnięty mechanik Ci to ogarnie ,chyba że masz dsg wtedy trochę bardziej kłopotliwa jest diagnoza.
sprawdź wszystkie łożyska bo czasami dźwięk sie przenosi z tyłu do przodu itd.
oczywiście o ile będzie to łożysko a nie wyząbkowana opona :)
Szlufcik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2018, o 12:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 160
Imię: Patryk

Re: szum w trakcie jazdy

Post autor: Szlufcik »

Dzięki za odpowiedz !!
ODPOWIEDZ