Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 maja 2018, o 22:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 46 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 22 gru 2017, o 10:03 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2017, o 14:39
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Hej, mam problem ze 艣ci膮ganiem w prawa strone w Superbie odk膮d go kupilem od poprzedniego w艂a艣ciciela. Od razu napisze, 偶e mam aluminiowa belk臋 podsilnikow膮 bo sprawdzalem organoleptycznie i magnesem. Ostatnio zaczalem dzia艂a膰 w tym kierunku pod k膮tem mechaniczym i wymienione w zawieszeniu tylnym zosta艂y wahacze, po tym zabiegu nie mog艂em pojecha膰 od razu na geometrie i pojezdzilem tak z 300 km i w sumie nie bylo zle, czasami co艣 tam sciagal przy wyzszych pr臋dko艣ciach. Wczoraj pojecha艂em na geometrie i po jest istna masakra, sciaga na prawo jak puszcze kierownice mega mocno przy najmniejszych pr臋dko艣ciach. W warsztacie co ustawiali ta geometrie powiedzieli, ze z przodem byl problem z ustawieniem bo drazki i przeguby kulkowe juz sa zapieczone ale, ze udalo sie. Nie wiem co mam juz z tym robi膰... Strasznie mnie to dra偶ni, przy jezdzie autostradowej strasznie sie mecze jezdzac w ten sposob.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 22 gru 2017, o 10:10 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2017, o 19:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 205/419 Compsport
Jed藕 do dobrego speca niech ustawi.Ja te偶 tak mia艂em pojecha艂em do jednego mia艂o by膰 picu艣 glancu艣 i dupa kiera krzywo ustawiona sci膮ga艂o.I zwolni艂o si臋 miejsce u chyba najlepszego go艣cia u mnie w mie艣cie gdzie zajmuj膮 si臋 tylko zawieszeniami.I problem znik艂.Powiedzia艂 偶e troch臋 zabawy by艂o ale ja jestem zadowolony

G贸ra

PostNapisane: 22 gru 2017, o 10:16 

Ja nie mam pojecia jaki u mnie jest najlepszy spec niestety, moze trzeba b臋dzie wymieni膰 teraz te drazki i te wahacze kulkowe przed kolejna zmiana... Alurat te elementy to nie jest jakis kosmos jesli chodzi o koszta.

G贸ra

PostNapisane: 22 gru 2017, o 11:24 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Abstrahuj膮c od tego co ju偶 zosta艂o powiedziane, to niestety Superba i tak 艣ci膮ga na prawo. Niekt贸rym uda艂o si臋 to wyeliminowa膰, ale ka偶demu w inny spos贸b, wi臋c prawdopodobnie ten model jest w kij wra偶liwy na anomalie.

G贸ra

PostNapisane: 22 gru 2017, o 13:32 

Wiem, czytalem calutki w膮tek apropo tego tematu, ale nie potrafie zidentyfikowa膰 偶adnego przypadku ze swoim dlatego pytam. Tymbardziej, 偶e mam ta belke podsilnikowa aluminiowa.

G贸ra

PostNapisane: 22 gru 2017, o 14:59 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ja temat ola艂em, przyzwyczajam si臋 po kilku km i zapominam o temacie (poniewa偶 u mnie na letnich wzmaga si臋 to zjawisko, kij wie czemu). Stwierdzi艂em, 偶e nie b臋d臋 p贸艂 auta wymienia膰 na 艣lepo, a tru膰 dupy i traci膰 czasu jak Leszek 艢ledzi艅ski te偶 mi szkoda.

G贸ra

PostNapisane: 25 gru 2017, o 17:32 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 31 pa藕 2014, o 19:56
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
艁o偶ysko Mcphersona!!!!!!! U mnie przy 28 tys km to w艂a艣nie wysz艂o, ! Te偶 by艂a po 11 tys km belka i cuda wianki wymieniane i by艂o dobrze .Przed zmian膮 k贸艂 na zimowe w tym roku, zacz膮艂 sukinkot znowu drga膰 przy przyspieszeniu , ale po zmianie k贸艂 problem min膮艂 , czyli opony letnie do kitu .Spok贸j nie trwa艂 d艂ugo, dziad zacz膮艂 ci膮gn膮膰 na prawo. Wkurwiwszy si臋 pojecha艂em do serwisu i nic nie wypatrzyli , bo nic nie wskazywa艂o na cokolwiek gdy偶 wszystko sztywne jak dzwon.Kierownica odbija艂a po skr臋cie w jedn膮 i w drug膮 stron臋 , leciutko jak zawsze. Geometria ca艂a lux. Podszed艂 taki 艂epek w wieku oko艂o 19 lat [zatrudniony tam od grudnia jak si臋 okaza艂o] i powiedzia艂 , 偶e rozepnie zawieszenie i pos艂ucha jak te golenie chodz膮 ? Jedna jakby mu si臋 nie podoba艂a , ale nie zacina艂a przy obrocie , nic nie s艂ycha膰 by艂o 偶eby co艣 dolega艂o i m贸wi mnie po cichu, 偶ebym upar艂 si臋 na wymian臋 , bo tutaj jest problem!!!! . Przyszed艂 majster, jeszcze jaki艣 mistrz czy kto tam jeszcze i powiedzieli , 偶e nie ma wskaza艅 do wymiany ! No to kaza艂em wymieni膰 skoro maj膮 te 艂o偶yska na magazynie i Ja, zap艂ac臋 ! Powiedzieli ,偶e wymieni膮 i jak b臋dzie dobrze to nie zap艂ac臋 , gdy偶 widz膮c moje zakurwienie wynikaj膮ce z faktu, i偶 kupi艂em pojazd u nich kt贸ry z natury posiada same znaki zapytania odno艣nie stanu technicznego, no to wi臋c podeszli ju偶 polubownie ! a, teraz do brzegu . Po wymianie problem znik艂 jak czar !, na pewno to nie by艂 efekt nadchodz膮cej magii 艣wiat , tylko te pieprzone 艂o偶yska, przez kt贸re mia艂bym nerw na ca艂e Bo偶e narodzenie ? Acha, pierwsze co chcieli zrobi膰 to nowy soft wgra膰 odno艣nie emisji spalin ! Nie zgodzi艂em si臋 , powiedzia艂em- najpierw zrobi膰 problem 艣ci膮gania a potem b臋dziemy my艣le膰. Zawsze co艣 w tym samochodzie wychodzi, teraz po trzech latach b臋d臋 musia艂 kupi膰 opony a samochodem przejecha艂em ca艂y wuj !

G贸ra

PostNapisane: 26 gru 2017, o 11:17 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
no i extra... cenna uwaga dotyczca tego 艂ozyska

G贸ra

PostNapisane: 27 gru 2017, o 21:16 

Do艂膮czy艂(a): 6 lip 2016, o 21:10
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm
Rozumiem, 偶e tylko z prawej strony mocowania amortyzatora wymienia艂e艣 to 艂o偶ysko czy z prawej i lewej ?, bo tyle si臋 ju偶 nas艂ucha艂em od mechanik贸w 偶e g艂owa boli...

G贸ra

PostNapisane: 28 gru 2017, o 17:26 

Generalnie u mnie nie wiem czy problem jest tylko z ustawieniem geometrii, czy og贸lnie z zawieszeniem czy czym. 呕eby wykluczy膰 od razu opisze jak to u mnie wygl膮da. Jak trzymam kierownice prosto to samoch贸d jedzie prawie prosto, tzn ci膮gle musz臋 kontrowa膰 praktycznie, ale generalnie da si臋 jecha膰. Jak puszczam kierownice to nagle zaczyna zje偶d偶a膰 w prawo, i kierownica si臋 lekko przekr臋ca w prawo. Dodatkowo przy wy偶szych pr臋dko艣ciach og贸lnie mam wra偶enie jakby buda tak lekko p艂ywa艂a, tzn nie jest taki stabilny tylko jakby lekko p艂yn膮艂. W zawieszeniu nie stwierdzono luz贸w, a kilka dni temu mia艂em wymieniane wahacze z ty艂u od ustawienia zbie偶no艣ci bo stare si臋 zapiek艂y. Z przodu ch艂op od geometrii powiedzia艂, 偶e sworznie wahacza (tuleje kulowe) oraz dr膮偶ki kierownicze nie da艂y si臋 za bardzo regulowa膰 ale jako艣 sobie poradzili, mo偶e wcale tego nie ustawili tylko mi 艣ciemnia艂?
A i ostatnia rzecz jak膮 zauwa偶y艂em, 偶e z ty艂u ko艂a s膮 ustawione w stron臋 samochodu, czyli s膮 ustawione wsobnie, do 艣rodka wzd艂u偶 linii auta, a z przodu s膮 do zewn膮trz, czyli takie lekko rozchylone.
PS, jakby si臋 chcia艂o powymienia膰 z przodu zawieszenie pr贸cz amortyzator贸w, spr臋偶yn i 艂膮cznik贸w stabilizator贸w (ostatnio wymienia艂em) to du偶o tego jest? Podobno zawieszenie McPherson jest tanie i 艂atwe w wymianach.

PS. ten ch艂op na stacji gdzie ustawiali geometrie powiedzia艂, 偶e mo偶e by膰 tak, 偶e opony si臋 u艂o偶y艂y, 偶e pomimo zbie偶no艣ci b臋dzie 艣ci膮ga艂....

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 19:04 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 31 pa藕 2014, o 19:56
Prawa i lewa strona by艂a robiona z tymi 艂o偶yskami. A , odno艣nie kolegi powy偶ej , kt贸ry opisa艂 problem swojej wy艣cig贸wki, to jest ca艂kiem mo偶liwe 偶e oponki si臋 poddar艂y przy innych parametrach geometrii jak zasugerowa艂 fachman i teraz po ustawieniach, p贸ki nie u艂o偶膮 si臋, b臋dzie tak si臋 dzia艂o , 偶e wozide艂ko b臋dzie takie p艂ywaj膮ce ! Tak niedawno czyta艂em jaki艣 ekspert贸w od continental i w艂a艣nie by艂o to zagadnienie poruszane. Wi臋c spr贸buj mo偶e na innych / PO呕YCZONYCH/ ko艂ach , albo jak s膮 ju偶 stare, to czeka Cie zakup nowych ? Oby to by艂 ten problem ?

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 21:04 

No poczekam nie mam wyj艣cia, mo偶e z czasem po偶ycz臋 od kogo艣 przetestowa膰. Generalnie s膮 to zim贸wki kt贸re za艂o偶y艂em w pa藕dzierniku i s膮 prawie nowe, wi臋c musz臋 na nich je藕dzi膰. Spuszcz臋 mo偶e troch臋 ci艣nienie z nich bo chyba mam przydu偶o. Ale jak na po偶yczonych b臋dzie identycznie to na wiosn臋 wymieniam prawie ca艂e zawieszenie z przodu.

G贸ra

PostNapisane: 6 mar 2018, o 10:22 

Ch艂opaki, by艂by kto艣 pod Warszaw膮 (strona wschodnia) co by za dobr膮 flach臋 u偶yczy艂 swoich k贸艂 letnich z oponami do przetestowania w zwi膮zku z tym 艣ci膮ganiem i nieregularnym biciem na kierownicy powy偶ej 120 km/h?

G贸ra

PostNapisane: 6 mar 2018, o 15:48 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2014, o 10:37
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Sprawd藕 czy nie masz krzywych felg w jakim艣 warsztacie najpierw. Mnie dali zast臋pcze ko艂a jak prostowa艂em i malowa艂em felgi.
A geometrie ustawia艂e艣 laserowo? To si臋 chyba geometra Huntera nazywa.

G贸ra

PostNapisane: 7 mar 2018, o 09:08 

No podjad臋 z tymi ko艂ami te偶 zobacz臋, geometri臋 normalnie mi ustawiali, m贸wili, 偶e by艂y z przodem lekkie problemy, bo nie chcia艂y si臋 odkr臋ci膰 艣ruby od przegubu kulowego oraz dr膮偶ka kierowniczego, ale 偶e uda艂o im si臋 ustawi膰 i 偶e wszystko by艂o na zielono pod艣wietlone (cokolwiek to znaczy).

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 46 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: