pomocy - p-mgielne i wsteczne zamiast dzienych

Awatar użytkownika
RobertS
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2018, o 23:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

pomocy - p-mgielne i wsteczne zamiast dzienych

Post autor: RobertS »

Witam,

bawiłem się vcds-em i coś popsułem...

zamiast świateł dziennych z przodu świecą mi się w tylnej lewej lampie przeciwmgielne a w prawej wsteczny...

mam dzienne na żarówkach w zderzaku (2012 rocznik)

Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: pomocy - p-mgielne i wsteczne zamiast dzienych

Post autor: pab567 »

Spróbuj cofnąć zmiany korzystając z lotu jaki zapisuje VCDS
Awatar użytkownika
RobertS
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2018, o 23:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: pomocy - p-mgielne i wsteczne zamiast dzienych

Post autor: RobertS »

pab567 pisze:Spróbuj cofnąć zmiany korzystając z lotu jaki zapisuje VCDS
dzięki za pomoc, udało się naprawić światła...

Wszystko przez vcds z wiadomego źródła - przy długim kodowaniu powodował błąd polegający na przesunięciu wszystkich wartości kodowania o jedno miejsce do przodu. czyli zamiast np. A0F100B51200 w sterowniku zapisywało się 00A0F100B512. Generalnie efekt był niesamowity, bo przestało mi początkowo działać kessy, pilot w kluczyku przy próbie zamknięcia samochodu otwierał bagażnik, ksenony z przodu migotały, były totalnie pozamieniane funkcje.
Na szczęście udało się zainstalować holenderską czy norweską wersję oprogramowania która nie powodowała błędu kodowania i poprawiłem kodowanie i wszystko wróciło do normy z wyjątkiem świateł dziennych. Dopiero dzisiaj pogrzebałem trochę i w sterowniku 09 odnalazłem bajt odpowiedzialny za dostosowanie do modelu samochodu. Wprawdzie oprogramowanie ostrzegało na czerwono żeby tam nie grzebać, ale odnalazłem ustawienie "superb sedan z dodatkowymi światłami dziennymi" i odważyłem się zakodować. Na szczęście udało się.
ODPOWIEDZ