Demontaż mechanizmu podnoszenia przedniej szyby strona lewa.

djmelassa
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2017, o 14:00
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Irek
Lokalizacja: Tarnów

Demontaż mechanizmu podnoszenia przedniej szyby strona lewa.

Post autor: djmelassa »

Witam wszystkich kolegów. Otóż mam następujący problem z moja SII. W czasie ostatnich mrozów pociągnąłem za klamkę od strony kierowcy aby otworzyć drzwi, ale te się nie otwarły. Otworzyłem je więc od środka wsiadając od strony pasażera. Pomyślałem, że jak mróz zejdzie wszystko wróci do normy. Ale lipa i drzwi się dalej nie otwierały od zewnątrz. Po kilku dniach rozebrałem tapicerkę drzwi, odkręciłem mechanizm podnoszenia szyby, włożyłem jakimś cudem rękę w szczelinę i namacałem linkę biegnącą od klamki zewnętrznej do zamka. Niestety linka urwana. Koszt nowej w Aso 50 zl polus wymiana 150-200. Czy może mi ktoś pomóc jak wyjąć ten nieszczęsny mechanizm podnoszenia szyby, żeby mieć dostateczny dostęp do zamka i linki to może sam wymienię. Nie potrafię poradzić sobie demontażem tego mechanizmu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Demontaż mechanizmu podnoszenia przedniej szyby strona l

Post autor: jarkow »

Zdejmujesz tapicerkę drzwi, opuszczasz szybę na tyle, żeby widzieć plastikowe kołki rozprężne mocujące szybę. Wypychasz, lub wyciągasz kołki rozprężne np. śruba M5 wewnętrzny, śruba M8 zewnętrzny kołek. Po wyciągnięciu kołków możesz rękami podciągnąć szybę do góry i np. przykleić ją taśmą w jej górnym położeniu lub tak jak ja robię wyjąć szybę. Odkręcasz silnik podnoszenia szyby i na końcu wymontowujesz mechanizm.
djmelassa
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2017, o 14:00
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Irek
Lokalizacja: Tarnów

Re: Demontaż mechanizmu podnoszenia przedniej szyby strona l

Post autor: djmelassa »

Witam, dzięki za podpowiedź. Informacja bardzo przydatna. Wszystko śmiga. Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ