webasto - ogrzewanie

RaV
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2011, o 13:17
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz

webasto - ogrzewanie

Post autor: RaV »

Hej

Posiadam webasto uruchamiane na pilota. Przeglądałem menu i generalnie ustawiłem na grzanie. Po wejściu do samochodu po 15-20 minutach nie czuję jakiegoś mega ciepła. Powinienem? Ktoś ma jakieś doświadczenia z webasto w opcje grzania jak działa i jaką temperaturę powinno mieć?

pozdro
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: gachul »

webasto powinno Ci zagrzac samochód do 22 stopni... jak odpalisz to najpierw słyszysz tylko pompe paliwa do webasto i dopiero jak zagrzeje wode w małym układzie właczą sie wentylatory. Warunkiem jest sprawny akumlator i nie możesz mieć rezerwy w zbiorniku.

a zapala Ci sie lamka od websto po właczeniu?

jak odpaliłeś silnik to leciało zimne czy od razu ciepłe powietrze?
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: spacewalker »

gachul pisze:webasto powinno Ci zagrzac samochód do 22 stopni......
teoria ....


w praktyce ..... -20st na dworzu , powodzenia byś miał 22st w kabinie po 20min pracy webasta , gdzie zagrzeje silnik jeszcze
....
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: gachul »

spacewalker pisze:
gachul pisze:webasto powinno Ci zagrzac samochód do 22 stopni......
teoria ....


w praktyce ..... -20st na dworzu , powodzenia byś miał 22st w kabinie po 20min pracy webasta , gdzie zagrzeje silnik jeszcze
No może.... ja sobie bardzo chwalę a- 20 to chyba w erze [FACE WITH TEARS OF JOY]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
RaV
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2011, o 13:17
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: RaV »

No odpalam webasto. O rezerwie wiedziałem, prądu też sporo (ma solar dach). Świeci się dioda od webasto i diody od nawiewów - dmuchają nawiewy. Powietrze dmucha, ale chłodne. W życiu to nie jest 20 czy nawet 15. Może coś trzeba sprawdzić? Może nie ma poziomu wody?
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: kleofas »

u mnie po 20 minutach w środku cieplutko, ale teraz nie ma ekstremalnych warunkrów

nie wiem czy to może być to ale w ustawieniach komputera (tam pomiędzy zegarami) mam opcję od ogrzewania postojowego i można tam wybrać dwie opcje, albo grzanie albo samo wietrzenie, sprawdź czy masz wybraną odpowiednią
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: leszekmw »

przy ~ 4st. po 3 minutach w środku ciepło , no ale ja mam AUDI.. :lol:
skóra oczywiście jeszcze zimna..
w grupie vw webasto nie grzeje silnika ..
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: Cienki221 »

W sIII można ustawić ogrzewanie i wentylację, przy wentylacji przewietrzanych auto chłodnym powietrzem, może masz tak ustawione, ale nie wiem jak jest sII. U mnie po 30min jest ciepło w aucie
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: feels3 »

leszekmw pisze:w grupie vw webasto nie grzeje silnika ..
Ja wiem że to tylko strona x i artykuł y, ale generalnie jak się googluje, to piszą że silnik również.

https://www.test.auto.pl/news/ogrzewani ... owe-skody/
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: kamracik »

Zależy to od pieca, w SII chyba nie było takich z dogrzewaniem silnika w benzynach.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: leszekmw »

Cienki221 pisze:U mnie po 30min jest ciepło w aucie
po ilu :?:

trochę dowiedziałem się na foum a6..ale tam też niema jednoznacznch odpowiedzi..
to co zaobserwowałem u siebie na pewno - webasto włącza się autotycznie po zapalnieu silnika w niższych temperaturach , niestety nie potrafię op\dpowiedzieć ile st. ale na pewno przy około 4st. już się samo włącza..wczoraj specja;nie włączłem silnik przed jazdą i po minucie od zapalenia sinika webasto już się włączyło ..
u mnie bardzo szybko nagrzewa sie wnętrze , wystarczy kilka minut. fajna sprawa .. :)
silnika raczej nie dogrzewa podczas włączenia samego webasto , za to gdy właczy się automatycznie po zapaleniu silnika wtedy dość szybko nagrzewa mi się silnik , aż się dziwiłem na początku że tak błyskawicznie w porównaniu do skody ale teraz już wiem ze to najprawdopodobniej przez webasto które szybko podgrzewa płyn chłodniczy który szybciej zagrzewa silnik. ale jak na razie mrozów nie było więc zobaczymy jak to bedzie przy -10st.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: jarkow »

Są 2 rodzaje webasto - z zaworem trójdrożnym i bez. Zawór trójdrożny zawsze stosowany jest w silniku 3,6, a w dieslach różnie. Jeżeli jest zastosowany zawór trójdrożny to webasto grzeje tylko kabinę, a silnik zaczyna dogrzewać po uruchomieniu silnika lub osiągnięciu zakładanej temperatury wewnątrz. Jeżeli nie ma zaworu trójdrożnego to grzeje kabinę i silnik. Webasto włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika i pracuje jako dogrzewacz jeżeli spełnione są 2 warunki - temperatura powietrza poniżej 5 stopni i temp. cieczy poniżej 50 stopni. Pracuje do osiągnięcia przez silnik 70 stopni. Kolego RaV - gdyby nie było poziomu wody to i nie grzałby samochód w trakcie jazdy. Pompka wody od webasto jest położona bardzo nisko i musiałoby nie być w ogóle wody w układzie żeby nie podała wody. Odpal webasto z pilota, posłuchaj czy piec startuje, czy pracuje ciągle i czy nie wyłącza się po3-4 minutach.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: leszekmw »

dzięki jarkow..
ale wybacz że pytam - znasz się na webasto czy tylko gdzieś to wyczytałeś ?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: kamracik »

Co za różnica, dobrze prawi. O ile oczywiście Webasto nie było dokładane osobno, bo wtedy to już różnie z montażem mogło być.

Podstawa to zobaczyć (usłyszeć) jak działa piec, czy dmuchawa startuje, pompka pracuje, czy płomień się załącza - to wszystko słychać, tylko trzeba w sumie choć raz usłyszeć te dźwięki, aby wiedzieć jak powinno to działać.

Pompka powinna "cykać" - o ile mnie pamięć nie myli chyba od razu po starcie
Dmuchawa to normalny dźwięk wiatraka - może się nie odpalać jeśli były inne błędy
Płomień - słychać lekkie buchnięcie, coś jak w piecu gazowym, ale trzeba się wsłuchać; również może nie wystąpić jeśli były inne błędy

Dalej piec może działać przez jakiś czas prawidłowo (płomień itd.), ale się wyłączyć z jakiegoś powodu, wtedy dmuchawa pochodzi jeszcze trochę, aby schłodzić go.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: jarkow »

No troche się znam. Kamracik i jeszcze jedna, chyba najczęstsza usterka - pompka wody - V55. Nie zawsze wyrzuci błąd w VCDS, przy dogrzewaniu pracującego silnika też będzie ok, ale nie da się dogrzać wcześniej kabiny - przegrzewa się piec i wyłącza po chwili.
ODPOWIEDZ