webasto - ogrzewanie

andrzej-w1
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2019, o 21:11
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Andrzej

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: andrzej-w1 »

Witam
Dzięki za linka do instrukcji. Na pewno się przyda.
Próbowałem programować z wyciągnięciem bezpiecznika F11 w skrzynce pod maską, ale niestety nie udało się. W instrukcjach do Webasto piszą, aby wyciągnąć bezpiecznik 1A (czarny). To jest prawdopodobnie bezpiecznik od odbiornika sterującego Webastem. W innych samochodach jest jako oddzielny bezpiecznik (mała skrzynka trzech bezpieczników)
Będę szukał dalej.

pozdrawiam
AW
Awatar użytkownika
k77
Posty: 36
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 18:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: k77 »

U mnie trochę inna bajka. Po wymianie baterii bez zmian. Dioda miga przez 2s szybko na zielono i Webasto z pilota nie włącza się. Z guzika w kabinie normalnie działa. Ktoś ma jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: Skodnik4x4 »

A pilot przypisany do centralki, wcześniej działał, VCDS nie pokazuje żadnych błędów? Na innym forum czytałem, że ten moduł może mieć uszkodzony bezpiecznik i będą takie objawy. Można jeszcze to przeczytać https://www.webasto.com/fileadmin/webas ... poland.pdf Najciekawsze jest w tym opisie to "2. Sześć razy, w odstępach ok. dwóch sekund, nacisnąć przycisk OFFna czas dwóch sekund." ja akurat po wymianie baterii tego nie robiłem a webasto odpaliło.
Awatar użytkownika
k77
Posty: 36
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 18:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: webasto - ogrzewanie

Post autor: k77 »

Załatwione. Takiej instrukcji nie miałem. Co prawda bezpiecznika indywidualnego z Webasto nie znalazłem, ale wyjąłem bezpiecznik z deski głównej i po włożeniu przycisk OFF na 1s i już śmiga. Wielkie dzięki😀😀😀👍👍👍
ODPOWIEDZ