DSG problem z neutralem

lukasz_rzeszow
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2017, o 20:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

DSG problem z neutralem

Post autor: lukasz_rzeszow »

Posiadam Skodę Superb II z 2008 roku ze skrzynią DSG 6 biegową, silnik 2.0 tdi 170km. Ostatnio zauważyłem, że po wrzuceniu pozycji N na skrzyni biegów auto cofa się do tyłu. Jest to bardzo wolny ruch, który występuje jedynie, gdy auto stoi na płaskiej powierzchni. Diagnostyka komputerowa nie wykazuje, żadnych błędów. Czy ktoś spotkał się z takimi objawami?
dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Re: DSG problem z neutralem

Post autor: dothan »

lukasz_rzeszow pisze:Posiadam Skodę Superb II z 2008 roku ze skrzynią DSG 6 biegową, silnik 2.0 tdi 170km. Ostatnio zauważyłem, że po wrzuceniu pozycji N na skrzyni biegów auto cofa się do tyłu. Jest to bardzo wolny ruch, który występuje jedynie, gdy auto stoi na płaskiej powierzchni. Diagnostyka komputerowa nie wykazuje, żadnych błędów. Czy ktoś spotkał się z takimi objawami?
Nie można się cofać do przodu, więc cofa się do tyłu to proste.

A tak na poważnie gdzie robiłeś diagnostykę?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: DSG problem z neutralem

Post autor: Sebastian_M26 »

Prawa fizyki, koło będzie się toczyć w kierunku pochyłości. Naciśnięcie P lub hamulca powstrzyma ten ruch.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
lukasz_rzeszow
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2017, o 20:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

Re: DSG problem z neutralem

Post autor: lukasz_rzeszow »

Diagnoza robiona w ASO. Nie wiedzą z czym to może być problem. Auto cofa się tylko na płaskim terenie.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DSG problem z neutralem

Post autor: kamracik »

Ja pikolę.. :lol: a widziałeś, aby bez napędu coś się toczyło na płaskim terenie?

No i co znaczy, że tylko na płaskim, jak staniesz na ostrzejszej górce i wrzucić N, to Ci się auto nie stoczy?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: DSG problem z neutralem

Post autor: Sebastian_M26 »

Tak samo jak w manualu na luzie jak uniesiesz koło to w zależności od oleju będzie się koło kręcić
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: DSG problem z neutralem

Post autor: leszekmw »

na neutralu ma stać w miejscu..
ciekawy przypadek swoją drogą... :)
ODPOWIEDZ