Błąd 2015 oraz przedni reflektor

barylka
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2017, o 14:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: barylka »

Witam

Mam dwa problemy z moim autem.

Pierwszy jest taki że mi wyrzuca błąd świec podczas jazdy (czemu towarzyszy utrata mocy). Czytałem różne opinie na ten temat, jedni mówią że to czujnik pedału hamulca drugi natomiast błąd czujnika klap kolektora. Zakupiłem OBD2, podłączyłem, podpiąłem z telefonem (taka wersja), niby usunąłem ten błąd (p2015) lecz błąd świec ciągle występuje (raz na jakiś czas, może być raz na 5 minut lub raz na 3 godziny-wyłączenie i włączenie silnika "usuwa" ten problem). Ktoś miał taki problem i wie jak się tego pozbyć?

Drugi natomiast tyczy się jednego z reflektorów (lewego). Reflektor jest cały czas zaparowany a wilgoć w nim zbiera się tak że na dolnej częsci reflektora jest już troche wody. Gdy kupiłem ten samochód lewy ksenon nie działał, zakupiłem nowy pojeździłęm chwile i znowu padł, może to być spowodowane tą wilgocią czy przyczyna może być jakaś inna?

Dodam że jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę stąd te pytania. Próbowałem już znaleźć odpowiedzi na nie w internecie jednak kiepsko mi poszło, może to zbyt nieudolnie robiłem po prostu. Bardzo bym prosił o rady lub wskazówki odnośnie tego. Dziękuje bardzo

Edit.
Podpiąłem się pod OBD2 raz jeszcze i mi pokazało 3 błąd - p0087.Fajnie :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: CLO27 »

Ale jak wyrzuca błąd świec to nie myślałeś o ich wymianie?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
barylka
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2017, o 14:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: barylka »

Świece wymieniłem zaraz po zakupie samochodu (około miesiąca temu), poprzedni właściciel chyba od nowości ich nie wymieniał sądząc po ich stanie
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: kamracik »

Zrób test ciśnienia na listwie zasilającej, możliwe, że z braku wystarczającej ilości paliwa wywala błąd świec.

Jakie świece wrzuciłeś? I czy wymieniałeś je od razu z przewodami WN?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: CLO27 »

Trza sprawdzić czy takie zaniedbanie nie pociaglo za soba innych konsekwencji...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
barylka
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2017, o 14:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: barylka »

Nie wymieniałem przewodów, same świece.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: JanuszSz »

kamracik pisze:I czy wymieniałeś je od razu z przewodami WN?
Qźwa,to diesel.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: kamracik »

Nie zwróciłem uwagi :mrgreen:

To nie mam pojęcia skąd błąd świecy podczas jazdy, przecież nie są one używane już na rozgrzanym silniku.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: JanuszSz »

Błąd świecy pokazuje się przy awarii EGR-a,turbiny,gruchy i chyba włącznika światła STOP.Dopóki nie zeskanuje się dokładnie,możemy sobie gdybać.Przy podanych objawach stawiam na EGR.
Obrazek
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: jarkow »

Błąd p2015 mówi o złej pracy klap kolektora ssącego (nie mylić z klapą gaszącą). Częsta usterka w tych silnikach. ASO wymienia cały kolektor ssący razem z klapami. Jeżeli elektrycznie jest sprawny, a błąd pokazuje bo są luzy na cięgiełku to można to naprawić. Błąd p0087 mówi o niskim ciśnieniu paliwa na listwie wtryskowej, ale najpierw naprawiłbym klapy, bo ten drugi błąd (o ile jest sporadyczny) może być wynikiem tego pierwszego. W obu przypadkach będzie migała kontrolka świec.
barylka
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2017, o 14:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Błąd 2015 oraz przedni reflektor

Post autor: barylka »

jarkow pisze:Błąd p2015 mówi o złej pracy klap kolektora ssącego (nie mylić z klapą gaszącą). Częsta usterka w tych silnikach. ASO wymienia cały kolektor ssący razem z klapami. Jeżeli elektrycznie jest sprawny, a błąd pokazuje bo są luzy na cięgiełku to można to naprawić. Błąd p0087 mówi o niskim ciśnieniu paliwa na listwie wtryskowej, ale najpierw naprawiłbym klapy, bo ten drugi błąd (o ile jest sporadyczny) może być wynikiem tego pierwszego. W obu przypadkach będzie migała kontrolka świec.
Dzięki wielkie ! Jeżeli byś mógł przybliżyć mniej więcej jak to sprawdzić (kolektor ssący) czy to wina w elektryce czy tych cęgiękach byłbym już mega wdzięczny.
ODPOWIEDZ