S1 problem z xenonami

custom86
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, o 19:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

S1 problem z xenonami

Post autor: custom86 »

Witam, jakiś czas temu wymieniłem lampy bi-xenonowe na nowsze (stare były mocno wypalone), kupiłem oczywiście używane ale w teoretycznie dobrym stanie. Od jakiegoś czasu przy włączeniu świateł czasem zapala się tylko jeden xenon (raz lewy raz prawy), muszę wtedy zgasić samochód, odpalić jeszcze raz i działają oba. Dodam, że wczasie jazdy kiedy już ruszą dwie lampy nie ma problemów aż do kolejnego zgaszenia i uruchomienia silnika. Czy to wina lamp czy może być też jakiś błąd dalej w aucie?? Może ktoś miał już podobny problem?? Mam nawet jeszcze kilka miesięcy gwarancji na te lampy ale jak to zwykle bywa jak pojadę do warsztatu to akurat działają idealnie.

Proszę o jakąś poradę...
Lukaszos

Re: S1 problem z xenonami

Post autor: Lukaszos »

Ja tak miałem jak założyłem zestaw xenonów do samodzielnego montażu, ale mi pomagało jak wyłączyłem i ponownie włączyłem światła. Po jakimś czasie się uspokoiło i mam spokój.
siekla
Posty: 44
Rejestracja: 5 cze 2011, o 13:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Lublin

Re: S1 problem z xenonami

Post autor: siekla »

wymieniłeś kompletne lampy czy same żarówki ?
po wymianie nie wyświetliło Ci komunikatu na desce że potrzeban wizyta w kompuerze w związku z xenonami.

U mnie - po wymianie lamp na nowe /gwarancja/ trzeba było w komputerze je na nowo "zaprogramować'.
Lukaszos

Re: S1 problem z xenonami

Post autor: Lukaszos »

U mnie obyło się pokojowo. Założyłem palniki w miejsce starych żarówek, podłączyłem przetwornice i wszystko śmiga bez żadnych problemów.
marcinsgdz
Posty: 91
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lokalizacja: Grudziądz

Re: S1 problem z xenonami

Post autor: marcinsgdz »

Lukaszos a jakiej firmy zamontowałeś zestaw?
Czy masz osobno długie i osobno światła mijania?
Lukaszos

Re: S1 problem z xenonami

Post autor: Lukaszos »

Firmy nie pamiętam, jutro sprawdzę jak nie zapomnę. Światła mijania są osobno i długie są osobno, tak jest w każdym Superbie. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Światła mijania to żarówka H7
marcinsgdz
Posty: 91
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lokalizacja: Grudziądz

Re: S1 problem z xenonami

Post autor: marcinsgdz »

Przepraszam za laictwo:(
Czyli montując Xeony wyjmuje żarówki - jakie?
I zostają H7 - czyli swiatła mijania po staremu?
Czy montaż Xeonów w normalnych reflektorach jest legalny?

Rozumiem, że plusem Xeonów jest ich trwałość i jakość światła.
Lukaszos

Re: S1 problem z xenonami

Post autor: Lukaszos »

A więc od początku. Najpierw musisz zdemontować zaślepkę z tyłu lampy aby dostać się do żarówki umiejscowionej w gniździe soczewki, odpinasz przewód zailający żarówkę od świateł mijania w kloszu, podłączasz przewód do wtyczki prowadzącej do przetwornicy ( dostaniesz ją w zestawie z Xenonami ), wyjmujesz starą żarówkę z lampy, wkładasz palnik xenonowy z przewodami które z niego wystają i podpinasz je pod dwa przewody wychodzące z przetwornicy. Jest troszkę zabawy żeby to zrobić, najgożej włożyć palnik i zamocować przetwornicę. Kupując zestaw musisz się określić jakie masz żarówki od świateł mijania bo sprzedawca musi Ci dać odpowiedni rodzaj pod konkretne żarówki, w tym przypadku H7. Xenony w normalnych lampach są legalne jeśli mają spryskiwacze i układ samopoziomowania. Plusem xenonów jest ich trwałość i duuuuuuuużo jaśniejsza barwa światła, poprostu w nocy bardzo dobrze widać drogę, jest bardzo dobrze oświetlona.
ODPOWIEDZ