Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 pa藕 2018, o 11:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 lip 2011, o 19:10 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 30 mar 2011, o 19:21
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Witam, jaki艣 czas temu wymieni艂em lampy bi-xenonowe na nowsze (stare by艂y mocno wypalone), kupi艂em oczywi艣cie u偶ywane ale w teoretycznie dobrym stanie. Od jakiego艣 czasu przy w艂膮czeniu 艣wiate艂 czasem zapala si臋 tylko jeden xenon (raz lewy raz prawy), musz臋 wtedy zgasi膰 samoch贸d, odpali膰 jeszcze raz i dzia艂aj膮 oba. Dodam, 偶e wczasie jazdy kiedy ju偶 rusz膮 dwie lampy nie ma problem贸w a偶 do kolejnego zgaszenia i uruchomienia silnika. Czy to wina lamp czy mo偶e by膰 te偶 jaki艣 b艂膮d dalej w aucie?? Mo偶e kto艣 mia艂 ju偶 podobny problem?? Mam nawet jeszcze kilka miesi臋cy gwarancji na te lampy ale jak to zwykle bywa jak pojad臋 do warsztatu to akurat dzia艂aj膮 idealnie.

Prosz臋 o jak膮艣 porad臋...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 3 lip 2011, o 19:04 
Ja tak mia艂em jak za艂o偶y艂em zestaw xenon贸w do samodzielnego monta偶u, ale mi pomaga艂o jak wy艂膮czy艂em i ponownie w艂膮czy艂em 艣wiat艂a. Po jakim艣 czasie si臋 uspokoi艂o i mam spok贸j.

G贸ra

PostNapisane: 12 lip 2011, o 11:21 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 5 cze 2011, o 13:42
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
wymieni艂e艣 kompletne lampy czy same 偶ar贸wki ?
po wymianie nie wy艣wietli艂o Ci komunikatu na desce 偶e potrzeban wizyta w kompuerze w zwi膮zku z xenonami.

U mnie - po wymianie lamp na nowe /gwarancja/ trzeba by艂o w komputerze je na nowo "zaprogramowa膰'.

G贸ra

PostNapisane: 12 lip 2011, o 18:21 
U mnie oby艂o si臋 pokojowo. Za艂o偶y艂em palniki w miejsce starych 偶ar贸wek, pod艂膮czy艂em przetwornice i wszystko 艣miga bez 偶adnych problem贸w.

G贸ra

PostNapisane: 19 lip 2011, o 06:32 

Do艂膮czy艂(a): 15 cze 2011, o 10:11
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lukaszos a jakiej firmy zamontowa艂e艣 zestaw?
Czy masz osobno d艂ugie i osobno 艣wiat艂a mijania?

G贸ra

PostNapisane: 19 lip 2011, o 18:50 
Firmy nie pami臋tam, jutro sprawdz臋 jak nie zapomn臋. 艢wiat艂a mijania s膮 osobno i d艂ugie s膮 osobno, tak jest w ka偶dym Superbie. Je艣li si臋 myl臋 to mnie poprawcie. 艢wiat艂a mijania to 偶ar贸wka H7

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2011, o 09:41 

Do艂膮czy艂(a): 15 cze 2011, o 10:11
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Przepraszam za laictwo:(
Czyli montuj膮c Xeony wyjmuje 偶ar贸wki - jakie?
I zostaj膮 H7 - czyli swiat艂a mijania po staremu?
Czy monta偶 Xeon贸w w normalnych reflektorach jest legalny?

Rozumiem, 偶e plusem Xeon贸w jest ich trwa艂o艣膰 i jako艣膰 艣wiat艂a.

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2011, o 15:25 
A wi臋c od pocz膮tku. Najpierw musisz zdemontowa膰 za艣lepk臋 z ty艂u lampy aby dosta膰 si臋 do 偶ar贸wki umiejscowionej w gni藕dzie soczewki, odpinasz przew贸d zailaj膮cy 偶ar贸wk臋 od 艣wiate艂 mijania w kloszu, pod艂膮czasz przew贸d do wtyczki prowadz膮cej do przetwornicy ( dostaniesz j膮 w zestawie z Xenonami ), wyjmujesz star膮 偶ar贸wk臋 z lampy, wk艂adasz palnik xenonowy z przewodami kt贸re z niego wystaj膮 i podpinasz je pod dwa przewody wychodz膮ce z przetwornicy. Jest troszk臋 zabawy 偶eby to zrobi膰, najgo偶ej w艂o偶y膰 palnik i zamocowa膰 przetwornic臋. Kupuj膮c zestaw musisz si臋 okre艣li膰 jakie masz 偶ar贸wki od 艣wiate艂 mijania bo sprzedawca musi Ci da膰 odpowiedni rodzaj pod konkretne 偶ar贸wki, w tym przypadku H7. Xenony w normalnych lampach s膮 legalne je艣li maj膮 spryskiwacze i uk艂ad samopoziomowania. Plusem xenon贸w jest ich trwa艂o艣膰 i duuuuuuuu偶o ja艣niejsza barwa 艣wiat艂a, poprostu w nocy bardzo dobrze wida膰 drog臋, jest bardzo dobrze o艣wietlona.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: