Przeglad 90k a problemy z biegami SII 1.8 manual

krecik83
Posty: 32
Rejestracja: 5 mar 2017, o 16:07
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Przeglad 90k a problemy z biegami SII 1.8 manual

Post autor: krecik83 »

Cześć,

Będę wdzięczny za pomoc/ poradę.
Pacjent 1.8 tsi 4x4 z 2014 skrzynia manualna. Byłem ostatnio w ASO na przeglądzie przy 90000 (przejechane 84000). wymiana świec, oleju w silniku, filtry,olej w haldex, płyn hamulcowy, wymiana łączników stabilizatorów bo było stukanie, zabezpieczenie przewodów paliwowych bo wpadały w wibracje itd.
Przy odbiorze auta stwierdzili że wyregulowali też biegi bo coś było niedokręcone. Po tej regulacji biegi wyraźnie gorzej zaczęły wchodzić. Pojechałem jeszcze raz ponownie wyregulowali i stwierdzili że źle działają biegi bo sprzęgło się kończy i w ciągu pół roku będzie potrzebna wymiana jeśli jest dwumasa to ta też (nie wiedzieli czy jest :))
Przy wciskaniu sprzęgła słyszę też takie pykanie ale stwierdzili że to nie jest z niczym związane i tylko pompa głośniej chodzi (zresztą ta też nie kwalifikuje się do wymiany bo nie ma uszkodzenia).
Pytałem też o wymianę rozrządu ale powiedzieli że tutaj jest łańcuch i się nie wymienia. To prawda? nie robi się prewencyjnej wymiany?

Co do biegów dziwi mnie jednak że nie zauważyłem problemu przed wizytą a dopiero po ich regulacji coś zaczęło się dziać. Czy to możliwe że już skończyło się sprzęgło?
Jeśli jednak jest wymiana sprzęgła konieczna to czy w tym samochodzie też jest dwumasa?
Dodam że jestem drugim właścicielem a samochód objęty jest Das Welt auto jednak gwarancja roczna którą dostałem nie obejmuje podobno tych usterek bo wynikają z zużycia materiałów.
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Przeglad 90k a problemy z biegami SII 1.8 manual

Post autor: jqr »

krecik83 pisze: stwierdzili że wyregulowali też biegi bo coś było niedokręcone. Po tej regulacji biegi wyraźnie gorzej zaczęły wchodzić. Pojechałem jeszcze raz ponownie wyregulowali i stwierdzili że źle działają biegi bo sprzęgło się kończy
Przy wciskaniu sprzęgła słyszę też takie pykanie ale stwierdzili że to nie jest z niczym związane i tylko pompa głośniej chodzi
Pytałem też o wymianę rozrządu ale powiedzieli że tutaj jest łańcuch i się nie wymienia.
żeby wyciągać wnioski trzeba by się dowiedzieć co wyregulowali, co było niedokręcone ?
biegi mogą wchodzić gorzej jeśli jest problem z nierozłączającym do końca sprzęgłem, synchronizatorami, wybierakiem ...
sprzęgło hydrauliczne "samo się reguluje" w pewnych granicach

razem z info o pompie sprzęgła - może zapowietrzyli układ przy wymianie płynu hamulcowego, może jest problem z pompą sprzęgła

zużyte sprzęgło powoduje raczzej nierówną pracę, szarpanie przy ruszaniu, a na koniec ślizganie się

rozrządu ASO prewencyjnie nie wymienia, tak samo jak nie wymienia oleju w manualnu, filtra paliwa w Pb ... - wnioski sam wyciągnij. Dobrze by było skontrolować wyciągnięcie łańcucha i stan ślizgów, napinacza
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przeglad 90k a problemy z biegami SII 1.8 manual

Post autor: marcin wroclaw »

jqr pisze:

zużyte sprzęgło powoduje raczzej nierówną pracę, szarpanie przy ruszaniu, a na koniec ślizganie się
Powiem szczerze, że nigdy nie miałem takich objawów o jakich piszesz... Moze tak się złożyło.



Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przeglad 90k a problemy z biegami SII 1.8 manual

Post autor: rezon »

krecik83 pisze:Cześć,

Będę wdzięczny za pomoc/ poradę....
....
Na początek zmień ASO. mam 177kkm i żadnych objawów kończącego się sprzęgła. A jak nie wiedzą czy jest dwumasa na podstawie VIN to co to za ASO? Jak już pisano - kończące się sprzęgło daje uślizgi na 5-6 biegu przy wdepnięciu gazu, dwumasa daje stuki przy odpuszczeniu gazu.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
krecik83
Posty: 32
Rejestracja: 5 mar 2017, o 16:07
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglad 90k a problemy z biegami SII 1.8 manual

Post autor: krecik83 »

rezon pisze:
krecik83 pisze:Cześć,

Będę wdzięczny za pomoc/ poradę....
....
Na początek zmień ASO. mam 177kkm i żadnych objawów kończącego się sprzęgła. A jak nie wiedzą czy jest dwumasa na podstawie VIN to co to za ASO? Jak już pisano - kończące się sprzęgło daje uślizgi na 5-6 biegu przy wdepnięciu gazu, dwumasa daje stuki przy odpuszczeniu gazu.
Dzięki. Tak też mi się wydaje że to niemożliwe. Zastanawia mnie czy jednak to nie jest przez źle działająca pompę lub błędna regulację tych biegów. Z drugiej strony nie wiem też jaki styl jazdy miał poprzedni właściciel. Pojadę w wolnej chwili do znajomego żeby zobaczył swoim okiem

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przeglad 90k a problemy z biegami SII 1.8 manual

Post autor: Sebastian_M26 »

Umów się z kimś kto ma takie same auto i ma wyobrażenie o tym bo będziesz częstym gościem w warsztatach.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ