Skrzynia DSG7

sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

No i zaczęła wyraźnie sypać się skrzynia DSG7 przy przebiegu 64 tys. km a 4 letnia gwarancja skończyła się w lipcu 2017. VGP robi łaskę, że oni zapłacą za części a ja za robociznę. Nic z tego. Mają zapłacić za wszystko bo to wada fabryczna skrzyni. A przy tak małym przebiegu w ogóle nie ma o czym dyskutować.
Jest na to wystawione już dawno temu TPI2028367/9, tak więc łaski nie robią.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: leszekmw »

no to opisz co sie dzieje ? sprzęgła ?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: CLO27 »

sko89 pisze:No i zaczęła wyraźnie sypać się skrzynia DSG7 przy przebiegu 64 tys. km a 4 letnia gwarancja skończyła się w lipcu 2017. VGP robi łaskę, że oni zapłacą za części a ja za robociznę. Nic z tego. Mają zapłacić za wszystko bo to wada fabryczna skrzyni. A przy tak małym przebiegu w ogóle nie ma o czym dyskutować.
Jest na to wystawione już dawno temu TPI2028367/9, tak więc łaski nie robią.
Trza było kupić passata :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

Tak sprzęgła. Przy przełączeniu z 1 na 2 i z 3 na 4 wpada w drgania. Oczywiście nie zawsze. Chcą wymienić zespół sprzęgieł, wprowadzić inne nastawy i wgrać nowy soft. Takie są zalecenia TPI2028367/9 jeżeli występują opisane objawy. Komp żadnych błędów nie zarejestrował.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: leszekmw »

a jakieś odgłosy , piski.?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

leszekmw pisze:a jakieś odgłosy , piski.?
Nie. Nic poza tym co już napisałem. Głównie drgania dotyczą 1/2 a 3/4 sporadycznie. I najczęściej przy rozgrzanym zespole napędowym.

Czy ktoś wie jaka jest dokładnie treść TPI2028367/9 ??
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

No i S2 w ASO zaległ. Skrzynia miała być zrobiona w jeden dzień ale zapomnieli jednej części zamówić i teraz cała rozkręcona w drobny mak DSG leży i czeka.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: Milus »

Dsg się nie rozbiera i już na pewno ASO tego nie zrobiło. Sprzęgła to już kosztują 1200zl więc tragedia nie ma. Gorzej z mechatroniką.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: leszekmw »

no to jak się sprzęgła wymienia bez rozbierania skrzyni jak one w środku są...
jeszcze niedawno raczej tylko aso robiły takie naprawy bo podobno jakieś specjalne narzędzia są potrzebne do tego..
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: Milus »

leszekmw pisze:no to jak się sprzęgła wymienia bez rozbierania skrzyni jak one w środku są...
jeszcze niedawno raczej tylko aso robiły takie naprawy bo podobno jakieś specjalne narzędzia są potrzebne do tego..
Sprzęgła są przed skrzynią
https://www.youtube.com/watch?v=J_Ga0rPvd88
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

Milus pisze:Dsg się nie rozbiera i już na pewno ASO tego nie zrobiło. Sprzęgła to już kosztują 1200zl więc tragedia nie ma. Gorzej z mechatroniką.
No co Ty Milus nie powiesz, a ja stałem w ASO nad rozebraną DSG i trzymałem w ręku stare sprzęgła z ciekawości jak wyglądają, bo jeszcze ich nie widziałem. Faktem jest, że nie była ona całkowicie rozmontowana bo swój kształt zachowała.
Jedne ASO robią same DSG a inne oddają do specjalistycznych warsztatów, z którymi mają podpisane indywidualne umowy. I to wg mnie jest lepsza wersja.
Bo zacząłem mieć wątpliwości jak zobaczyłem nad swoją skrzynią zrozpaczone oczy dwóch mechaników z suwmiarką, stosem instrukcji serwisowych i kalkulatorem w ręku oraz kartki z odręcznymi obliczeniami. Zapytałem jak często robią w tym ASO skrzynię DSG? Odpowiedzieli to, czego się obawiałem. Nie pamiętali kiedy ostatnio to robili. Czyli doświadczenie bliskie zeru.
A sprzęgła w ASO kosztują 2600 zł.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017, o 09:04 przez sko89, łącznie zmieniany 1 raz.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

Milus pisze:
leszekmw pisze:no to jak się sprzęgła wymienia bez rozbierania skrzyni jak one w środku są...
jeszcze niedawno raczej tylko aso robiły takie naprawy bo podobno jakieś specjalne narzędzia są potrzebne do tego..
Sprzęgła są przed skrzynią
https://www.youtube.com/watch?v=J_Ga0rPvd88
To prawda, sprzęgła są w przestrzeni pomiędzy dwumasą i skrzynią zasadniczą. Ale całą skrzynię trzeba zdemontować i częściowo rozmontować aby te sprzęgła wyjąć. I wszystko to się działo na moich oczach w ASO.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: CLO27 »

Teraz w aso jest jeden mechanik, reszta praktykanci...tragedia...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: Milus »

sko89 pisze:
Milus pisze:Dsg się nie rozbiera i już na pewno ASO tego nie zrobiło. Sprzęgła to już kosztują 1200zl więc tragedia nie ma. Gorzej z mechatroniką.
No co Ty Milus nie powiesz, a ja stałem w ASO nad rozebraną DSG i trzymałem w ręku stare sprzęgła z ciekawości jak wyglądają, bo jeszcze ich nie widziałem. Faktem jest, że nie była ona całkowicie rozmontowana bo swój kształt zachowała.
Jedne ASO robią same DSG a inne oddają do specjalistycznych warsztatów, z którymi mają podpisane indywidualne umowy. I to wg mnie jest lepsza wersja.
Bo zacząłem mieć wątpliwości jak zobaczyłem nad swoją skrzynią zrozpaczone oczy dwóch mechaników z suwmiarką, stosem instrukcji serwisowych i kalkulatorem w ręku oraz kartki z odręcznymi obliczeniami. Zapytałem jak często robią w tym ASO skrzynię DSG? Odpowiedzieli to, czego się obawiałem. Nie pamiętali kiedy ostatnio to robili. Czyli doświadczenie bliskie zeru.
Powtarzam ponownie że do wymiany sprzęgieł nie rozbiera się skrzyni tylko ją wyciąga a to znacząca różnica.
Sama skrzynia jest elementem nie naprawialnym dla ASO które jak widać nawet nie potrafi wymienić sprzęgła które specjalnymi klinami się kalibruje.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

CLO27 pisze:Teraz w aso jest jeden mechanik, reszta praktykanci...tragedia...
To tak samo jak w polityce.
Zablokowany