Skrzynia DSG7

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: CLO27 »

:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

Milus pisze:
sko89 pisze:
Milus pisze:Dsg się nie rozbiera i już na pewno ASO tego nie zrobiło. Sprzęgła to już kosztują 1200zl więc tragedia nie ma. Gorzej z mechatroniką.
No co Ty Milus nie powiesz, a ja stałem w ASO nad rozebraną DSG i trzymałem w ręku stare sprzęgła z ciekawości jak wyglądają, bo jeszcze ich nie widziałem. Faktem jest, że nie była ona całkowicie rozmontowana bo swój kształt zachowała.
Jedne ASO robią same DSG a inne oddają do specjalistycznych warsztatów, z którymi mają podpisane indywidualne umowy. I to wg mnie jest lepsza wersja.
Bo zacząłem mieć wątpliwości jak zobaczyłem nad swoją skrzynią zrozpaczone oczy dwóch mechaników z suwmiarką, stosem instrukcji serwisowych i kalkulatorem w ręku oraz kartki z odręcznymi obliczeniami. Zapytałem jak często robią w tym ASO skrzynię DSG? Odpowiedzieli to, czego się obawiałem. Nie pamiętali kiedy ostatnio to robili. Czyli doświadczenie bliskie zeru.
Powtarzam ponownie że do wymiany sprzęgieł nie rozbiera się skrzyni tylko ją wyciąga a to znacząca różnica.
Sama skrzynia jest elementem nie naprawialnym dla ASO które jak widać nawet nie potrafi wymienić sprzęgła które specjalnymi klinami się kalibruje.
Mechatroniki też nie wymieniają??
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

Skrzynię zrobili, nawet, jak na razie, nie ma się do czego przyczepić. Zobaczymy jak będzie dalej.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

Dzisiaj się też dowiedziałem, że w DSG7 nie ma sensu wykonywać wymiany oleju, jak zalecają niektóre prywatne warsztaty bo w tej skrzyni nie ma możliwości dynamicznej wymiany oleju i w praktyce duża jego część zostaje i tak w skrzyni.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: kamracik »

Nie myj też zębów ani kibla, bo pasta i Domestos zabijają tylko 99% zarazków.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: whity »

Fajne podejście
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

kamracik pisze:Nie myj też zębów ani kibla, bo pasta i Domestos zabijają tylko 99% zarazków.
Ja mam nie myć? Czy producent i ASO, którzy zalecają taki sposób postępowania z DSG7?

A jeżeli ja to Ty myj i nie płucz po umyciu.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: CLO27 »

A jak ci w aso powiedzą podpal swoje auto to też tak zrobisz? Przecież ustalone że w aso podają ci to co muszą (no chyb że kogoś tam znasz i nie jesteś wścibski ;) )...któremu producentowi dzisiaj zależy żeby auto się nie psuło? No i masz czemu tej wymiany nie chcą :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Skrzynia DSG7

Post autor: whity »

Ja prdl, jeden post debilniejszy od drugiego.
Gratki postępowania sko
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: CLO27 »

:mrgreen: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

CLO27 pisze:A jak ci w aso powiedzą podpal swoje auto to też tak zrobisz? Przecież ustalone że w aso podają ci to co muszą (no chyb że kogoś tam znasz i nie jesteś wścibski ;) )...któremu producentowi dzisiaj zależy żeby auto się nie psuło? No i masz czemu tej wymiany nie chcą :)
Tutaj http://autowawer.pl też są zdania, że wymiana oleju w DSG7 (mam na myśli DQ200 bo jest też inna 7 biegowa) nie ma najmniejszego sensu. A to już nie aso Skody i mają gdzieś ich zalecenia. I są ponoć najlepsi w swoim fachu w okolicy. Olej w mechatronice to olej hydrauliczny i bez rozbierania nie da się go spuścić. Olej w samej skrzyni to klasyczny olej przekładniowy jak w ręcznych skrzyniach biegów. Bo DQ200 to taki udoskonalony Hycomat z Trabanta:)) Można olej przekładniowy wymieniać bo ma na dole korek spustowy ale i tak dużo starego oleju zostaje w skrzyni. Aby go nalać trzeba odkręcić fragment obudowy. Nie ma możliwości przeprowadzenia wymiany dynamicznej jak w DSG6, która jako jedyny sposób wymiany ma sens bo jednocześnie można przeczyścić układ. To stara dyskusja czy w klasycznych przekładniach wymieniać olej czy nie. Są filozofowie, którzy twierdzą, że przepracowany olej przekładniowy jest lepszy niż świeży. A opiłki metalu zbiera magnes w korku spustowym. Nie wiem.

W ASO nie mówili czy ja mam wymienić olej czy nie tylko, że oni tego nie zrobią. Dlatego Twój przykład CLO nie jest adekwatny. Powinieneś napisać czy gdyby ASO spaliło mi samochód to co ja na to. A udawałbym, że nie widzę w oczekiwaniu na nowy :)))
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: sko89 »

whity pisze:Ja prdl, jeden post debilniejszy od drugiego.
Gratki postępowania sko
Whity słyniesz z tego, że oprócz chamskiego szczekania nie jesteś w stanie wydusić z siebie nic merytorycznego. Rozumiem, że to forum, to dla Ciebie rodzaj terapii bo masz za krótki łańcuch i tutaj możesz odreagować. Ale zastanów się razem z Łukim i wyluzuj trochę.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: kamracik »

sko89 pisze:Ja mam nie myć? Czy producent i ASO, którzy zalecają taki sposób postępowania z DSG7?

A jeżeli ja to Ty myj i nie płucz po umyciu.
Znów nietrafiona riposta, nie jesteś na czasie ;)
http://dentonet.pl/pacjenci-nie-powinni ... ciu-zebow/

Chodziło mi o to, że jak ktoś mi każe skakać z okna to mam odrobinę własnego rozumu, aby tego nie robić. Nie ma nigdzie sposobu na zmianę 100% oleju, jasne, że w mechatronice zostanie go więcej, ale nie kojarzę przypadku, aby kiedykolwiek dodanie świeżego zaszkodziło.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Skrzynia DSG7

Post autor: whity »

Jednak zmieniam zdanie. Moze lepiej zeby ci sie auto totalnie zjebalo... bedziesz nas męczył z miesiąc jaka to skoda jest bleee, i zmienisz na dacie i będzie spokój
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG7

Post autor: Łuki_ssuperb »

Sko pierdolisz głupoty jak potłuczony...
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Zablokowany