Co sadzicie o tych tarczach hamulcowych? [glosny swist]

ISILDUR
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2014, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Belfast

Co sadzicie o tych tarczach hamulcowych? [glosny swist]

Post autor: ISILDUR »

Czesc. Dotyczy Skody Superb 1.4 TSI po faceliftingu, z roku 2014. Przejechane 32k kilometrow. Serwisowany i kilkukrotnie naprawiany tylko w ASO.

Od okolo 3-4 miesiecy gdy jade powoli gdy samochod stal dluzszy czas zimny (kilka godzin postoju) z ktoregos z lewych kol dobiega metaliczny dzwiek, jakby tarcia metalu o metal. Mozna to porownac do przejechania widelcem po talerzu. Jest to bardzo glosne, slyszalne zarowno w srodku samochodu i jak na ulicy wiele aut w przod i w tyl. Ten dzwiek jest tylko podczas wolnej jazdy przez jakies 300 metrow (np w korku itp).
Akurat mijaja mi 3 lata od zakupu wiec mam ostatni darmowy serwis i zglosilem ta usterke w ASO. Wydaje im sie, ze jest to z powodu stanu i korozji tarcz hamulcowych. Ja sie nie znam na tych sprawach ale faktycznie wydaja sie mocno podniszczone. Jezdze spokojnie, wiejski teren, hamulcow rzadko uzywam. Klocki wg nich sa w bardzo dobrym stanie, zuzycie do 20%. No ale tarcze wygladaja nedznie. Moglibyscie spojrzec na dodane fotki i ocenic? Czy faktycznie moze to wywolywac ten metaliczny glosny dzwiek?
No i druga sprawa - dlaczego te tarcze tak nedznie wygladaja. W ASO podali mi 3 przyczyny - deszczowy klimat (auto zyje w Anglii, to prawda jest zawsze mokro), krotkie przebiegi oraz brak uzywania azbestu przy produkcji tarcz. Troche te przyczyny wydaja mi sie takie wymyslone biorac pod uwage przejechane kilometry i wiek. Co o tym sadzicie?
Czytalem, ze na taka rdze pomaga ostre przyhamowanie kilka razy. Probowalem ale nie pomoglo za bardzo. No i tak juz jest kilka miesiecy, nie znika to.

Zdjecia sa tutaj, na dropboxie w tym linku:
https://www.dropbox.com/sh/skyj23qy8ow1 ... RS9Ga?dl=0

pozdrowka
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sadzicie o tych tarczach hamulcowych? [glosny swist]

Post autor: Łuki_ssuperb »

I tarcze i klocki do wymiany...
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
ISILDUR
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2014, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Belfast

Re: Co sadzicie o tych tarczach hamulcowych? [glosny swist]

Post autor: ISILDUR »

No w ASO zasugerowali zeby sie pozbyc piszczenia to trzeba je wymienic ale mowili tez ze nie ma sensu bo jeszcze wiele lat moga przejezdzic bo sa prawie nie zuzyte. Dlaczego tak szybko sie zuzyly i mowisz ze do wymiany? Co moze byc przyczyna? Jezdze delikatnie. Co 30 tysiecy wymiana mnie czeka? Tutaj w UK wymiana kompletu to koszt okolo 2400zl.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sadzicie o tych tarczach hamulcowych? [glosny swist]

Post autor: Łuki_ssuperb »

Wyglada to tak jakby coś Ci wpadło między klocek a tarcze np kamień... Gachul miał podobnie w S3 ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sadzicie o tych tarczach hamulcowych? [glosny swist]

Post autor: kamracik »

ISILDUR pisze:Tutaj w UK wymiana kompletu to koszt okolo 2400zl.
400GBP to przecież luzik, skoro zarabiasz w tej walucie. U nas względnie więcej by to wyszło.
dem
Posty: 37
Rejestracja: 21 cze 2017, o 13:35
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Co sadzicie o tych tarczach hamulcowych? [glosny swist]

Post autor: dem »

kamracik pisze:
ISILDUR pisze:Tutaj w UK wymiana kompletu to koszt okolo 2400zl.
400GBP to przecież luzik, skoro zarabiasz w tej walucie. U nas względnie więcej by to wyszło.
Pozwole sobie zacytowac klasyka: "Panie, pod lodem, zes Pan pol wieku przelezal?" ;)
Przy dzisiejszym kursie jest to dokladnie 511.31 GBP :) Co nie zmienia faktu, ze relatywnie do zarobkow, jest to o wiele mniej, niz w PL.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sadzicie o tych tarczach hamulcowych? [glosny swist]

Post autor: kamracik »

Wiem, ale o tej godzinie nie mam ochoty latać po NBP. Niestety ten kurs mnie delikatnie irytuje, bo jeżdżąc do Londka, dieta już nie jest taka fajna.
ODPOWIEDZ