Regeneracja DPF-a

Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Regeneracja DPF-a

Post autor: JanuszSz »

Poszukuję opinii n/t regeneracji filtra DPF w silniku 2.0 TDI. Mój już zapełniony w ok.90%,więc muszę przedsięwziąć jakieś kroki.Jestem przeciwnikiem
wycięcia, wolałbym go zregenerować.
Mile widziane własne doświadczenia w tej materii,ew.przydatne linki do zakładów,które takie rzeczy dobrze robią.
Obrazek
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: pirate »

Odpuść sobie regeneracje - będzie ci to pare stówek kosztowało, a tak czy siak problem Ci powróci. Jak niechcesz go wycinać pozostaje wymiana na nowy.
marszal
Posty: 154
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 13:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: wlkp

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: marszal »

pirate pisze:Odpuść sobie regeneracje
jakieś argumenty czy Ci się tylko wydaje?
--
marszał
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: pirate »

marszal pisze:
pirate pisze:Odpuść sobie regeneracje
jakieś argumenty czy Ci się tylko wydaje?
Odpisałem, że problem powróci moi znajomi mieli robione różne cuda z DPFami, (płukanki, jakieś czyszczenie dźwiękowe czy cholera wie co) i po przejechaniu parunastu km, poziom oleju im ciągle podnosił się (i powracała świecąca się ikonka DPFa u niektórych), przykładowo ja: miałem niby wypalany czy coś w tym stylu u mechanika - dodatkowo jeżdżę głownie trasy, a po przejechaniu 1000km, to miałem jakiś 1cm powyżej maksimum a byłem świeżo po wymianie oleju.

Jak nie masz co robić z kasą to go wyczyść i zobaczysz ile na takim czyszczeniu pojeździsz zanim staniesz przed wyborem wyciąć czy wymieniać.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: Sebastian_M26 »

Metody są dwie, czyszczenie na aucie za pomocą sondy lub wyjęcie i zamoczenie i/lub wygrzanie w piecu.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: pirate »

Sebastian_M26 pisze:Metody są dwie, czyszczenie na aucie za pomocą sondy lub wyjęcie i zamoczenie i/lub wygrzanie w piecu.
Jezus Maria - ty chyba z butem na mózg się zamieniłeś :D, wybacz ale większego pierdolenia nie słyszałem a byłem w kilku profesjonalnych zakładachi powiedzieli co i jak, a ty dalej swoje bajki opowiadasz na forum.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: Ralph3x »

No panowie a jak sprawdzić te zapełnienie dpf?Auto ma przejechane 155000km jeździ w mieście ale przynajmniej raz w miesiącu robi ponad 300km autostradą.Auto mam niecały miesiąc nie znam jeszcze jego wszystkich tajemnic.Jakie są typowe oznaki zapełnienia dpf?
Czy dpf może być uszkodzony a kontrolka się nie zapali?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: Sebastian_M26 »

pirate pisze:
Sebastian_M26 pisze:Metody są dwie, czyszczenie na aucie za pomocą sondy lub wyjęcie i zamoczenie i/lub wygrzanie w piecu.
Jezus Maria - ty chyba z butem na mózg się zamieniłeś :D, wybacz ale większego pierdolenia nie słyszałem a byłem w kilku profesjonalnych zakładachi powiedzieli co i jak, a ty dalej swoje bajki opowiadasz na forum.
Co to za zjeb, skąd się wziął?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: Ralph3x »

A względem moich pytań o DPF?
Podopier...ać sobie zawsze panowie zdążą :lol:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: CLO27 »

Sebastian_M26 pisze:
pirate pisze:
Sebastian_M26 pisze:Metody są dwie, czyszczenie na aucie za pomocą sondy lub wyjęcie i zamoczenie i/lub wygrzanie w piecu.
Jezus Maria - ty chyba z butem na mózg się zamieniłeś :D, wybacz ale większego pierdolenia nie słyszałem a byłem w kilku profesjonalnych zakładachi powiedzieli co i jak, a ty dalej swoje bajki opowiadasz na forum.
Co to za zjeb, skąd się wziął?
:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: pirate »

Sebastian_M26 pisze:Co to za zjeb, skąd się wziął?
Sebastian_M26 - przepraszam za moje słownictwo, poniosło mnie.
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: pirate »

A odnośnie twojego zapytania to tak jak wyżej masz napisane, po takich zabiewgach z czyszczeniem DPF możesz przejechać 500km i możesz mieć spowrotem zapchany DPF a możliwe że przejedziesz z 30kkm - dla dobra silnika ja bym go wyciął lub wymienił.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: Ralph3x »

Właśnie jakieś 2 godziny temy na parkingu pod supermarketem auto zaczeło sobie proces wypalania DPF.Żadna kontrolka się nie zapaliła,auto dostało podniosło obroty do ok.950rpm włączyły się wiatraki a z rur wydechowych powiało żarem.Dokładnie jak na tym filmie:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TIPYUUNmig0[/youtube]
Jedna różnica że po 5 minutach postanowiłem pogonić na autostradzie.25km w jedną stronę 25km z powrotem z obrotami 2500/2900rpm i wszystko gra 8-)
Ciekawe kiedy następny raz auto postanowi się leczyć :lol:
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: matik »

Ralph3x pisze:Właśnie jakieś 2 godziny temy na parkingu pod supermarketem auto zaczeło sobie proces wypalania DPF.Żadna kontrolka się nie zapaliła,auto dostało podniosło obroty do ok.950rpm włączyły się wiatraki a z rur wydechowych powiało żarem.Dokładnie jak na tym filmie:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TIPYUUNmig0[/youtube]
Jedna różnica że po 5 minutach postanowiłem pogonić na autostradzie.25km w jedną stronę 25km z powrotem z obrotami 2500/2900rpm i wszystko gra 8-)
Ciekawe kiedy następny raz auto postanowi się leczyć :lol:
Najdalej za jakies 750 kilometrow :) bo tak jest ustawiony program. Nawet jezeli nie zbierzesz okreslonej ilosci sadzy, lub nie osiagniesz tej ilosci wg wyliczen komputera to po przejechaniu 700-750 km i tak nastapi wypalanie. (no ale jezeli DPF bedzie wowczas malo przybrudzony to potrwa kilka minut.
Kontrolka zapali ci sie dopiero w przypadku problemow (np kilkukrotne pezerwanie wypalania). Ja jak mnie dopadnie wypalanie na postoju, delikarnie dodaje gazu (tak do 1500rpm) i wypalanie trwa krocej.


Wysłane z mojego SGP771 przy użyciu Tapatalka
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Regeneracja DPF-a

Post autor: JanuszSz »

Poszukuję opinii o firmie Tune Force z Poznania.Znalazłem na ich stronie ofertę wymiany DPF-a na nowy lub regenerowany.Cena nowego bardzo interesująca,regenerowanego jeszcze bardziej.Problem tylko, kto produkuje te nowe?
Obrazek
ODPOWIEDZ