Elektryka lewa strona.

patryk_wojciech
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2017, o 14:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Wrocław

Elektryka lewa strona.

Post autor: patryk_wojciech »

Witam.
Jestem w miarę świeżym posiadaczem Superba II. Mój problem polega na tym, że po zamknięciu auta z kluczyka cała lewa strona nie zamyka się. Dodatkowo zauważyłem że nie świecą się przyciski na panelu w drzwiach kierowcy oraz przycisk otwierania okna w drzwiach u tylnego lewego pasażera.
Czytałem wątki o przerywanych kablach w wiązce pomiędzy drzwiami kierowcy a karoserią, lecz wydaje mi się że problem z tylnymi drzwiami wskazuje na coś innego ... Chyba że kumulacja i obie wiązki na raz padły...
Szukałem w opisach bezpieczników, ale nie znalazłem niczego co mogłoby odpowiadać moim problemom.
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

ps. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może polecić elektryka samochodowego we Wrocławiu, tak na wszelki wypadek :) ?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Elektryka lewa strona.

Post autor: Enriquez »

A tylne okno lewe możesz otwierać z panelu kierowcy? Jak zamkniesz z guzika w środku to jest to samo? Jakie dą błędy w komputerze?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
patryk_wojciech
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2017, o 14:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Elektryka lewa strona.

Post autor: patryk_wojciech »

Z panelu na drzwiach kierowcy nic nie mogę zrobić - ani z szybami ( opuszczanie / podnoszenie / blokada) ani z zamkiem ( nie działa przycisk przy klamce wewnętrznej). Jak zamknę auto z pilota, to z zewnątrz mogę go otworzyć po lewej stronie - czy od kierowcy czy od tylnego pasażera. Co do komputera - jeżeli chodzi Ci o wyświetlacz pomiędzy zegarami to nic nie wyświetla.
Problem zauważyłem dziś rano. Próbowałem poruszać gumą z wiązką kabli, poszarpać drzwiami:), zamknąć otworzyć... nic ni pomogło...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Elektryka lewa strona.

Post autor: Enriquez »

Objawy wskazują na uszkodzenie przewodów CAN między sterownikiem drzwi kierowcy i gatewayem.
Są to kable koloru pomarańczowego, jeden z zielonym a drugi z brązowym paskiem (styk 7 i 8 we wtyczce w słupku). One są uszkodzone oba. Zdejmij harmonijkę między drzwiami a nadwoziem z przodu i sprawdź.

Tu masz schemat jak to jest zrobione (interesuje Cię strona 7):
https://mega.nz/#!ogUmGLoa!vEYm-RH7WzCX ... Sqa5i1-LpQ
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
patryk_wojciech
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2017, o 14:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Elektryka lewa strona.

Post autor: patryk_wojciech »

Dzięki,
jutro postaram się je sprawdzić.
:)
patryk_wojciech
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2017, o 14:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Elektryka lewa strona.

Post autor: patryk_wojciech »

Sprawa wygląda tak, sam nie miałem czasu sprawdzić i udałem się do na szybko znalezionego elektryka w pobliżu. Zapłaciłem 200 zł.
Powiedział że prawie cała wiązka była przetarta.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ