Nowy jestem,mam pytanko.

Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: Ralph3x »

Właśnie wracam z działu powitań,jeszcze raz wszystkich pozdrawiam.Pytanie mam takie:czy to normalne że na biegu jałowym silnik1.6 tdi superb 2012 kręci się tylko do 2500 obrotów?I przy jakich obrotach powinna uruchomić się turbina?Odpaliłem auto troszkę pochodziło przycisnąłem gaz obroty doszły max do 2500 a turbiny ni widu ni słychu :roll:
Sprzedawca zapewnia że na postoju tak jest a turbina uruchamia się tylko podczas jazdy.To jak w końcu jest.Kurka depozyt wpłacony żona autem oczarowana a człowiek się nie zna i pomocy z nikąd.A potem będzie na mnie że jej badziew kupiłem :lol:
Proszę o podpowiedź i nie śmianie się z nowego.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: Enriquez »

Tak, to normalne.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: Ralph3x »

A jak będę już jechał to przy ilu obrotach powinna się załączyć?Auto wersja Greenline?Czy w tym silniku generalnie słychać turbinę czy raczej działa na tyle cicho że jej nie słychać?Pytam tak upierdliwie bo jutro mogę się jeszcze raz przejechać i muszę zdecydować czy brać auto...czy depozyt z powrotem.Mało tych aut u nas i kolejka chętnych się zrobiła.Powinien mnie przerażać przebieg 150K?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: Enriquez »

Przebieg OK. Turbiny nie powinieneś usłyszeć, tylko poczuć jak zacznie działać.
A co Ty chcesz sprawdzać na postoju?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: Ralph3x »

:lol:
Nie wiem bracie,nigdy diesla nie miałem nawet nie wiem gdzie zajżeć ;)
Te wszystkie bi xenony,grzanie pupci i radio jak z promu kosmicznego mnie przeraża :o
A przy ilu obrotach powinienem poczuć turbinkę?Jak będę jechał oczywiście?
Taka cicha ta turbina?U kolegi w passacie 1.9tdi 2006 tylko dotknie gazu i gwizda jak nawiedzony świstak :D
Sorki za tyle pytań w środku nocy I bardzo dziękuje za pomoc.
Jutro wpadnę i zapytam co z rozrządem :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: Enriquez »

Za bardzo przeżywasz...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: Ralph3x »

No troszkę przeżywam,do teraz tylko Francuzami jeździłem.W sumie będzie 3 miesiące gwarancji.Kolega mówił że czasem padają wtryski i żebym sprawdził ceny.No i znalazłem:VDO €788 :o
Dlatego wolę zapytać kogoś kto zna te auta od podszewki a lepiej niż na forach jak te ludzie aut nie znają.
Scenicforum.pl nigdy mnie nie zawiodło i jestem pewien że tu znajdę odpowiedź nawet na najbardziej durne pytania które przyjdą mi do głowy.Durne oczywiście z powodu mojej niewiedzy :roll:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: kamracik »

Ralph3x pisze:Taka cicha ta turbina?U kolegi w passacie 1.9tdi 2006 tylko dotknie gazu i gwizda jak nawiedzony świstak :D
To niech kolega ją naprawi :roll:
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: paulus60 »

Nie szukaj dziury w całym, tylko jeździj. Jak będziesz ciągle doszukiwał się problemów, to wylądujesz w wariatkowie. Pamiętaj o chłodzeniu turbiny po dłuższej intensywnej jeździe (po zatrzymaniu wyłącz silnik po minucie-półtorej, a nie od razu). No i DPF. Poczytaj posty na ten temat, aby Cię nie zaskoczył. Przy normalnej eksploatacji, czyli przepędzeniu co jakiś czas auta na ekspresówce 20-30 km w kawałku przy obrotach 2000-2500, nie powinieneś mieć żadnych problemów.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: leszekmw »

paulus60 pisze:Pamiętaj o chłodzeniu turbiny po dłuższej intensywnej jeździe (po zatrzymaniu wyłącz silnik po minucie-półtorej, a nie od razu).
a o ile stopni w upalny dzień spadnie temperatura turbiny po 1min.. :?: :lol:
następny mit..
turbina ma się nie wychłodzić tylko mają spaść jej obroty na pracującym silniku kiedy jest jeszcze smarowana.. ,wystarczy przejechać po parkingu 20s wolniej zanim zaparkujesz..
zresztą zapewniam Cie że tak zdecydowana większość użytkowników ma to daleko w dupie i wyłączają kiedy chcą i jak chcą a te turbiny dalej chodzą bezawaryjnie..
nowe auta maja już systemy które nadal smarują turbo po wyłączeniu sinika dopóki nie stanie..

Ralph3x nie wiem kiedy się załącza w 1,6 ale zazwyczaj jest to około 1900 obr.
jak to wyczuć .. , zapnij np 4 , wciśnij gaz jednostajnie na 2/3 obrotów i obserwuj kiedy auto zacznie bardziej przyśpieszać ..1,6 nie rakieta ale powinieneś "kopa" w plecy poczuć.. ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: CLO27 »

Aż wstyd się przyznać, ale ja zawsze swoje turbo chłodze :(
Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, o 09:53 przez CLO27, łącznie zmieniany 1 raz.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: paulus60 »

@leszekmw
Masz rację, co nie zmienia faktu, że warto o to zadbać.
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: pstrykacz »

Minuta nie zbawi, a turbina faktycznie wyhamuje, no chyba, że faktycznie wcześniej się krążyło z małymi prędkościami, ja tak mam, wkoło bloku w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania.
Marek.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: pab567 »

Chłodzenie turbiny ma sens po szybkiej jeździe na autostradzie autem benzynowym, na przykład przy zjeżdzaniu na parking lub stację benzynową. W innych przypadkach to przerost formy nad treścią.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Nowy jestem,mam pytanko.

Post autor: Ralph3x »

Witam ponownie,tak czytam i od wczoraj chyba wiem więcej o skodzie niż dowiedziałem się z neta przez ostatni miesiąc :lol:
Dziękuję bardzo za podpowiedzi.Pytanie na dziś to jak to jest z kołem dwumasowym?Czytałem że jedne superby 1.6 je posiadają a inne nie.Jak to jest?Zależy od rocznika czy może rynku na którym dany egzemplarz wyszedł?
A do chłodzenia turbiny to jeszcze daleka droga,muszę najpierw sfinalizować tranzakcję i odebrać auto :lol: A dziś tarcze i klocki się zmieniają(wymusiłem na dealerze!!!)
Swoją drogą ceni się ta skoda w Irlandii!Oglądałem insignię z 2014 z porównywalnym wyposażeniem 2.0 cdti czyli 2 lata młodszą od mojego planowanego zakupu i była kurka €1200 tańsza.Nawet Avensis w porównywalnym roczniku kosztuje mniej ;)
ODPOWIEDZ