Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

marcinsgdz
Posty: 91
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lokalizacja: Grudziądz

Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: marcinsgdz »

Mam na oku Superb przed liftem z udokumentowanym przebiegiem niecałe 98 tyś.
Przy jakim przebiegu należy wymienić rozrząd?
Z jakimi "inwestycjami" po zakupie muszę się liczyc?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: Misiek Fisiek »

Przede wszystkim dokładnie zweryfikuj dokumentację tego przebiegu bo jest dość mało wiarygodny jak na S I przed liftem w 1.9 TDI. Sprawdź czy nie ma "dziury" w okresach międzyprzeglądowych kiedy auto mogło wyjeździć więcej a potem przed wizytą w ASO mieć cofany blat. Weź pod uwagę, że książkę można kupić na allegro. Warto podzwonić do ASO i popytać czy auto było u nich serwisowane w danych terminach i z tym przebiegiem jaki jest w książce.

Co do innych kosztów - zadzwoń do ASO i zapytaj - dostaniesz najpewniejszą informację. Jeżeli auto rzeczywiście było serwisowane zgodnie z książką to powiedzą Ci kiedy najbliższy przegląd, co trzeba zrobić i ile zapłacisz.

Co do innych wydatków - na Twoim miejscu wymieniłbym od razu płyny, filtry i oleje. Lepiej wydać trochę więcej kasy na starcie niż potem płakać jak siądzie np pompa paliwa bo wcześniej ktoś zaoszczędził kilkadziesiąt złotych na filtrze.

No i normalne materiały eksploatacyjne, w zależności od stanu auta. Przy tym przebiegu prawdopodobnie tarcze hamulcowe jeśli nie były wymieniane wcześniej, jak masz pecha to również turbinę i dwumas (zależy jak był eksploatowany).

Na potwierdzenie moich słów:
http://allegro.pl/ksiazka-serwisowa-vol ... 03282.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
marcinsgdz
Posty: 91
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: marcinsgdz »

A czy to autko posiada FAP?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: Misiek Fisiek »

O to najlepiej zapytać sprzedawcę. Ale raczej na pewno nie ma. Jak jeszcze 1.9 Tdi był w cenniku to wydaje mi się że FAP był jako opcja dodatkowo płatna. Poza tym nawet gdyby miał to FAP da się wyciąć u ludzi, którzy wiedzą jak to zrobić. Wyłączą Ci też czujniki w kompie i będzie ok.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Lukaszos

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: Lukaszos »

Hejka, rozrząd wymieniasz między 90 a 120 000km, FAPa nie masz.
bezduszny

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: bezduszny »

marcinsgdz pisze:Mam na oku Superb przed liftem z udokumentowanym przebiegiem niecałe 98 tyś.
Przy jakim przebiegu należy wymienić rozrząd?
Z jakimi "inwestycjami" po zakupie muszę się liczyc?
- kompletny rozrząd + pompa wody: teoretycznie co 90k.. ale trzeba zawsze to zrobić po zakupie i nie wierzyć na słowo sprzedającego czy wskazania licznika
- koszty: typowy pakiet startowy.. czyli oleje, filtry, płyny ustrojowe + sprawdzenie zacisków, klocków i tarcz
- pasek wielorowkowy + napinacz
- kontrola geometrii zawieszenia
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie chce być złym wróżbitą ale 98 kkm w aucie, które ma blisko 10 lat to dla mnie science fiction.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Lukaszos

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: Lukaszos »

Moja jest listopad 2005 i obecnie mam 171000km, też mi się wydaje że 2002 i 98000km to pachnie korektą przebiegu. Jeśli sprzedający powołuje się na książkę serwisową koniecznie sprawdź jej autentyczność w ASO!!!!!!!!
marcinsgdz
Posty: 91
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: marcinsgdz »

Mam książke serwisową przed sobą:
20.11.04 - 19750 km
3.0.5.2007 - 50591 km
08.06.2009 - 74968 km
W dokuemntacji znalazłem jakieś zapiski byłego własciela z za zachodniej granicy - jakby mój Ś.P. dziadek pisał te notatki- po charakterze pisma (nie istotne) i te jego zapiski zgadzaja się z tym co w ksiażce.
Mam problem ze sprawdzeniem auta w ASO - nie znalazłem nikogo na forum skody i vw (zaraz dostałem wpis, że nie sprawdzją historii). Nawet jestem skłonny zapłacić za pewne info!
Auto było serwisowane:
- Autohaus Emme GmbH 19348 Perleberg
- Autohaus Muller OHG Volkswagen Partner 19348 Perleberg.
W dokumentacji auta znalazłem opis/instrukcję montażu DPF, to może poprzedni właściciel jednak zamontował - opcjonalnie.
W razie czego ile taki demontaz tego cuda może kosztować?
bezduszny

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: bezduszny »

nie wierz w takie książki serwisowe... i mity o "dziadkach"
poważnie
marcinsgdz
Posty: 91
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: marcinsgdz »

Wiem, przejechałem już się na jednym aucie.
Auto jest stuknięte w tył i stoi u lakiernika. Sprowadził je mój znajomy - dlatego dał mi papiery do domu abym mógł sprawdzić.
Jak otworzyliśmy maskę zauważyłem karteczki/nalepki po wymianie oleju silnikowego - też są niskie przebiegi. Koleś nie wiedział, że będę oglądał to auto - bo nawet nie wiedział, że chcę cos kupić. Byłem u niego i tak spontanicznie zapytałem czy ma coś ciekawego i sam zaprowadził mnie do lakiernika gdzie stoi do zrobienia to auto.
O dziadkach -nic nie mówił, tylko widze, że ktoś robil notatki w czasie eksploatacji i tak mi się skojarzyło z pismem mojego dziadka -od takie porównanie.
Sam nie wiem co mam o tym myśleć.
bezduszny

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: bezduszny »

marcinsgdz pisze:Sam nie wiem co mam o tym myśleć.
swoje
czyli robisz pakiet starowy + wymiana wszystkiego co trzeba...
potem tylko jeździsz i wiesz co masz
marcinsgdz
Posty: 91
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: marcinsgdz »

Aktualnie mam Peugeot'a - ciągle coś. Wyprowadziłem auto na prostą, ale ta elektronika... i ceny częsci
marcinsgdz
Posty: 91
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: Peugeot
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: marcinsgdz »

Tak patrzę na częsci, to rozrząd + pompa około 750 zł?
A ile oleju tam wchodzi - do silnika?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kiedy wymiana rozrządu1.9 130 kW

Post autor: Misiek Fisiek »

Skombinuj kogoś kto zna niemiecki i zadzwońcie do ASO w DE. Bez tego lepiej nie kupować auta. Sprzedawca może liczyć na to, że nikt nie zadzwoni i nie zweryfikuje bo nie zna języka.

Diesel w niemczech 10 lat i 98 kkm.Dziadek kupował sobie Diesla, żeby płacić więcej za auto i wyższe podatki i jeździć po 10kkm rocznie..... Oczywiście cuda się zdarzają ale w 90% to auta cofane a jak już jest cofane to możliwe, że przekręcił coś więcej. Przy takim przebiegu auto powinno wyglądać niemal jak nowe.

Okresy między przeglądami są tak długie, że spokojnie można było cofać przed wizytą w ASO. Może zamiast takich bajkowych okazji poszukaj czegoś pewniejszego, np. http://www.sinclan.com.pl/komis/oferta,118.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ