Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 2 mar 2017, o 22:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adrian

Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Post autor: Świeżak »

Witam kolegów. Wczoraj zaświeciła mi sie kontrolka airbag i nie wiem jak ja usunac poniewaz przeskanowalem VCDS'em probowalem usunac bledy ruszalem kostka pasazera i nic i czujnik swieci sie dalej...
Błąd to:
Address 15: Airbags Labels: 5N0-959-655.lbl
Control Module Part Number: 3T0 959 655 B HW: 3T0 959 655 B
Component and/or Version: J234__LCR VW10 HI 1916
Software Coding: 0017234
Work Shop Code: WSC 33361 790 00999
VCID: 408F2A661342E942E0-8014
1 Fault Found:

01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)
010 - Open or Short to Plus - MIL ON

Moze mieliscie ten sam problem?? i wiecie jak go rozwiazac... bo ja juz nie wiem co mam sprawdzac... Prosze o jakies podpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Post autor: Enriquez »

Sprawdź, czy kabelki w harmonijce drzwi całe.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 2 mar 2017, o 22:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adrian

Re: Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Post autor: Świeżak »

Auto posiadam od ponad 3 miesięcy i jest bezwypadkowe a z drzwiami nic tam nie było robione ale tam jeszcze nie sprawdzałem. Dzięki sprawdzę tam i zobaczymy czy coś się naderwalo.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Post autor: Enriquez »

Ja już różne rzeczy widziałem, łącznie z niepodpiętym czujnikiem w drzwiach. A ponoć tapicetri nikt nie zdejmował.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
czaras
Posty: 36
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Post autor: czaras »

Świeżak pisze:Auto posiadam od ponad 3 miesięcy i jest bezwypadkowe a z drzwiami nic tam nie było robione ale tam jeszcze nie sprawdzałem. Dzięki sprawdzę tam i zobaczymy czy coś się naderwalo.
Oj napisz, napisz, bo mi też się właśnie zaświeciła ;) a kabelek od chińczyka idzie i idzie i idzie ;)
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 2 mar 2017, o 22:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adrian

Re: Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Post autor: Świeżak »

napisze jak naprawie;) narazie praca nie pozwala na poszperanie co tam sie zespulo;p
Awatar użytkownika
czaras
Posty: 36
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Post autor: czaras »

Ustaliłem źródło zapalenia się kontrolki. W radiu Bolero w dolnej części jest dioda wskazująca stan deaktywacji prawej przedniej poduszki. Po wyjęciu radia i jego odpięciu, ta dioda siłą rzeczy staje się według komputera uszkodzona, a że błędy związane z airbag'iem samodzielnie się nie wykasują, to po podpięciu z powrotem radia, mamy i tak dalej problem z kontrolką airbaga. Na szczęście z chińskim kabelkiem vcds to 2 min roboty ;)
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: Kontrolka AirBag - pomocy!!!

Post autor: Carlito »

U mnie z kolei brak błędów, ale nie podświetla się ikona Passenger Airbag OFF, gdy deaktywuję poduchę pasażera. Porozpinałem wtyczki od przełącznika i kontrolki, nic to nie daje. Błędów na zegarach brak, nie kojarzę, żeby vcds coś wykrył, a nie mam w tym momencie do niego dostępu.
Ikona poduchy na zegarach przy uruchamianiu auta podświetla się na ok.4 sekundy.
System zajętości fotela i zapięcia pasa działa.

Ktoś, coś?

Aktualizacja problemu - przez vcdsa można zdezaktywować poduchę (ikona się podświetla), problemem jest przełącznik. Nie wiem, czy można go naprawić, raczej to nie jest skomplikowane ustrojstwo, ale już szukam sprawnej sztuki.

Kolejna edycja - przełącznik rozebrany, tymczasowo naprawiony - ułamała się część pokrętła odpowiedzialna za zmianę pozycji przełącznika. Skleiłem i wszystko wróciło do normy, ale przełącznik i tak zamówiłem.
ODPOWIEDZ