[S2] Czarny ekran w radiu Bolero po odpięciu i wpięciu kostk

Awatar użytkownika
czaras
Posty: 36
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

[S2] Czarny ekran w radiu Bolero po odpięciu i wpięciu kostk

Post autor: czaras »

Tylko forum superclub.pl czuję, że mi pomoże ;)

Krótko sedno sprawy:
Superb II'13 przed liftowy. Po odpięciu i wpięciu kostki głównej/kostki antenowej od radia Bolero (bez navi) (takie radio: http://cms2.netnews.cz/files/shop-image ... bolero.png), radio ma czarny ekran. Samo radio działa bez zarzutu, dotyk ekranu działa, wszystkie przyciski też, przyciski na kierownicy także.

Co zrobiłem w celu diagnozy:
- sprawdzenie bezpiecznika nr 19 w skrzynce koło silnika - bezpiecznik OK
- odpięcie klemry akumulatora na 30 min - bez sukcesu
- długie przytrzymanie przycisku włączającego radio w celu resetu - bez sukcesu
- sprawdzenie wszystkich taśm transmisyjnych/komunikacyjnych między ramką a radiem oraz wewnątrz radia - taśmy wydają się ok
- podpięcie w nieautoryzowanym serwisie do komputera - są jakieś błędy dot. anteny od radia, innych błędów brak.

Dłuższy opis - tło sprawy:
Pojechałem do sprawdzonego punktu montażu CB radia i poprosiłem o podłączenie do wiązki od przedniej zapalniczki podwójnej przejściówki wtyku zapalniczki na usb 5V.
Foto przejściówki: Obrazek
Operacja się udała, do przejściówki zostały wpięte 2 kable usb: jeden do kamerki, drugi do telefonu, kable zostały schowane, tylko ten od tel. został wyprowadzony szczeliną koło ramki radia (cel całej operacji był taki, abym miał wolne przednie gniazdo zaplniczki i nie plątały się od niego żadne kable).
Na czas operacji radio było wyciągnięte dla lepszego dostępu. Po montażu i instalacji radia, wszystko było ok - radio działało i jego wyświetlacz też. Wróciłem do domu, auto stało 1godz. i znów jechałem w trasę, ale po uruchomieniu auta wyświetlacz pozostaje czarny i już ani na chwilę nie zaświecił. Wróciłem do montera, który ponad godzinę sprawdzał poprawność montażu radia i czy żadna wiązka się nie wypięła, ale wszystko wygląda ok. Z netu dowiedziałem się, że to może być wysypanie się softu. Odwiedziłem aso skody i dowiedziałem się, że operacja diagnozy problemu i wgrania softu to ok.300-400zł. Zanim się na to zdecyduje, czy macie może jeszcze jakieś pomysły co mogę zrobić? Dowiedziałem się też przy okazji, że w Szczecinku jest jakiś magik od tematu radii samochodowych, dzwoniłem i można też do niego wysłać radio na wgranie softu - koszt ok. 250zł.
I jeszcze takie pytanie dodatkowe: planowałem zakup kabelka vcds na własne potrzeby, czy posiadając taki kabelek jestem w stanie wgrać soft samodzielnie o ile jest on gdzieś możliwy do zdobycia?
Awatar użytkownika
czaras
Posty: 36
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] Czarny ekran w radiu Bolero po odpięciu i wpięciu k

Post autor: czaras »

Really? Nothing?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] Czarny ekran w radiu Bolero po odpięciu i wpięciu k

Post autor: Sebastian_M26 »

Widocznie nikomu nic takiego się nie stało. Zobacz jeszcze na forach vw ał di seat czy oktawi bo to wszystkie takie same sprzęty.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] Czarny ekran w radiu Bolero po odpięciu i wpięciu k

Post autor: CLO27 »

tu mógłby coś pab powiedzieć...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Czarny ekran w radiu Bolero po odpięciu i wpięciu k

Post autor: Łuki_ssuperb »

Pab.... mowi.... "coś"
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] Czarny ekran w radiu Bolero po odpięciu i wpięciu k

Post autor: pab567 »

No to mówię: coś. Jak wrócę żywy to możemy spróbować wgrać soft . Ale to się odezwij po 19.06.
ODPOWIEDZ