Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 wrz 2018, o 18:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 05:39 

Do艂膮czy艂(a): 6 maja 2014, o 23:22
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Ponownie pozwol臋 sobie zawr贸ci膰 wam ty艂ki ..

W zwi膮zku z tym 偶e jest to moje pierwsze autko z DSG wiec nie mam poj臋cia o tym:

1. Mam teraz 2.0 DSG 170. Irytuje mnie bardzo taka rzecz a mianowicie : Dziwnie si臋 ten samoch贸d trz臋sie ( jak stary diesel ) na biegu " P "
A偶 czasami czuj臋 pod ty艂kiem jak bym siedzia艂 w fotelu do masa偶u, nogi na pod艂odze dostaje prawie mr贸wek ...
Np: 艁okcie mam na boczku drzwi i na pod艂okietniku, d艂o艅 na lewarku czu膰 bardzo jak ona wibruj臋

( Mam drug膮 S2 2.0 170 w manualu z odzywaj膮cym si臋 dwumasem i nie ma takich wibracji )

Kolejne wibracj臋 pojawiaj膮 si臋 w przedziale obrot贸w ok 1300 do ok 1450 ... jest to bardzo dra偶ni膮ce bo ona jak zmienia bieg przy spokojnej je藕dzie to potrafi a偶 ca艂a buda zadr偶e膰 ...
szczeg贸lnie przy przy艣pieszaniu ... Nie chce mi si臋 wierzy膰 偶e to jest normalne w tych samochodach bo komfort jazdy jest straszny ... ( przypomina mi si臋 jazda golfem 1.9 dti bez turbo z 2000 r w zimie na niedogrznym silniku ) - Wygl膮da to tak ... rozp臋dza si臋 wrrrrzzzzzzzzzzz zmiana biegu wrrrzzzzzzzzzzzzzzzzzzz itd ...

Wymieni艂em poduszk臋 pod skrzyni膮 g贸rn膮 ( w aso stwierzli 偶e ma luzy ) dupa tam a nie luzy nic totalnie si臋 nie zmieni艂o ...

( Auto na " P " zachowuje si臋 jak by mia艂o troszk臋 za niskie obroty - tak to te偶 mo偶na por贸wna膰 )

Kolejn膮 rzecz膮 jest szarpniecie przy pr贸bie szybszego ruszenia ... a nawet nie szybszego tylko jak szybciej prze艂o偶臋 nog臋 z hamulca na gaz .. ( 偶eby nie szarpn臋艂a musz臋 odczeka膰 a偶 ca艂kowicie zacznie si臋 toczy膰 i nacisn膮膰 dopiero gaz )

Doje偶d偶aj膮c do ostrego zakr臋tu hamuj臋 nast臋puj臋 redukcja ... 4-3-2 w momencie puszczenia hamulca po wyj艣ciu z zakr臋tu i dodaniu gazu jest kolejne szaprmniecie ..
Ale zauwazy艂em 偶e jad膮c na dw贸jce jak odpuszczam gaz jest szarpniecie i jak dodaje jest szarpniecie .. i nie wiem czy nie s艂ycha膰 jakiego艣 stukniecia ...
??????????? Pomys艂y sugestie ... przypominam by艂em w Aso .. poduszka g贸rna mieniona na nowa nic si臋 nie zmieni艂o/nie poprawi艂o

P.s Og贸lnie samoch贸d p艂ynnie i delikatnie zmienia biegi ... 1-2-3-4-5-6..
Mam nadziej臋 偶e uda艂o mi si臋 s艂owami to jako tako opisa膰....

Ostatnio edytowano 27 kwi 2017, o 17:12 przez Kevin, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 07:52 

Do艂膮czy艂(a): 14 sty 2014, o 15:19
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
zdecydowanie na P nie powinny wyst臋powa膰 偶adne wibracje.
Sprawdzone z autopsji w aucie z takim samym silnikiem w dsg.

G贸ra

PostNapisane: 27 kwi 2017, o 08:04 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Zmie艅 tytu艂, albo przerzu膰 swoje wypociny do odpowiedniego tematu, bo poleci do kosza :)

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 27 kwi 2017, o 08:41 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Kufa skrzynia pierdol.....lada dzie艅, przy dalszym u偶ytkowaniu poleci wszystko....na teraz koszt naprawy pewnie ko艂o 3 ty艣, jak poje藕dzisz b臋dzie 7 ko艂a...pozdro

Wpisz w gogliczkach objawy padni臋tego ko艂a dwumasowego w skrzyni dsg....pokrywa si臋 z twoimi odczuciami w 100%, NIESTETY :cry: :)

G贸ra

PostNapisane: 1 maja 2017, o 01:24 

Do艂膮czy艂(a): 6 maja 2014, o 23:22
Przeczyta艂em objawy tego ko艂a dw. Tak nie pasuje mi to do ko艅ca .. Nie mam stuk贸w .. Szarpni臋cie jest tylko przy ruszeniu nag艂ym ( jak nie odczekam a偶 si臋 zacznie toczy膰 )
I te szarpania s膮 na 2gim biegu przy dodaniu i odpuszczeniu gazu ... Przy delikatnym spokojnym ruszaniu 1-2-3-4-5-6 zmienia biegi p艂ynie u delikatnie .. i wraca r贸wnie偶 p艂ynnie
Stuk贸w podczas zapalania, gaszenia chyba nie mam ( nie stwierdzi艂em ) . Zostaje kwestia tego wibrowania na postoju i ni偶szych obrotach ( 1200 -1400 ) .. Tak jak by co艣 gdzie艣 straci艂o amortyzacje albo co艣 gdzie艣 dotyka艂o i powodowa艂o 偶e wibracje przenosz膮 si臋 na samoch贸d ..
Nie wiem czy powinna by膰 jaka艣 r贸偶nica z tymi wibracjami czy ma ona dsg czy manual ..ale w drugiej z manualn膮 skrzynia na budzie nie czuj臋 偶e do diesle,,,

G贸ra

PostNapisane: 1 maja 2017, o 21:53 

Do艂膮czy艂(a): 3 lis 2012, o 18:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Mam bardzo podobne objawy w 1.8 TSI DSG. By艂em w serwisie ale nie uda艂o si臋 mechanikom reprodukowa膰 problemu i nie stwierdzili 偶adnej usterki. Od ostaniej wizyty przejecha艂em jakie艣 10 ty艣 km i czekam a偶 objawy na tyle si臋 nasil膮 偶e z diagnoz膮 nie b臋dzie problemu. Bardzo jestem ciekaw jaka diagnoza b臋dzie w przpyadku Kevina.

G贸ra

PostNapisane: 3 maja 2017, o 17:28 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
Kevin ...a cze艣膰...sam znowu jeste艣 ?
a sprawdza艂e艣 czy auto nie by艂o zdrowo pierdykni臋te przypadkiem ?
w dieslach wibracje na postoju przy dobrych poduszkach podobno o tym 艣wiadcz膮..
co do stuk贸w - skrzynia albo przegub wewn臋trzny..mo偶e p贸艂o艣 krzywa ale wtedy by ca艂y czas bi艂o
zacznij chyba od wymiany reszty poduszek..
poszukaj kolegi Kmicio , on co艣 kiedy艣 te偶 takiego mia艂 chyba..

G贸ra

PostNapisane: 6 cze 2018, o 10:09 

Do艂膮czy艂(a): 17 sty 2018, o 21:09
Mam te same objawy mo偶e poza tymi wibracjami na P, tzn co艣 si臋 czuje ale bardzo delikatne tym si臋 nie przejmuj臋. Co do szarpni臋膰 przy ruszaniu i zmiany niskich bieg贸w to podejrzewam 偶e to przeguby wewn臋trzne i od ich wymiany zaczn臋 bo podobne objawy dawa艂a skrzynia w moim poprzednim samochodzie tylko 偶e w manualu tzn. Przy ruszaniu szarpni臋cia i przy zmianach szczeg贸lnie redukcjach przy ma艂ych pr臋dko艣ciach styl i czasami delikatnie szarpni臋cie.
Co do dwumasy to ja mam wymieniona par臋 miesi臋cy temu tak偶e to nie to.

Wys艂ane z mojego MI 5 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj: