Dziwne Wibracje Na Pozycji Parking i zmienia biegów ...

Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Dziwne Wibracje Na Pozycji Parking i zmienia biegów ...

Post autor: Kevin »

Ponownie pozwolę sobie zawrócić wam tyłki ..

W związku z tym że jest to moje pierwsze autko z DSG wiec nie mam pojęcia o tym:

1. Mam teraz 2.0 DSG 170. Irytuje mnie bardzo taka rzecz a mianowicie : Dziwnie się ten samochód trzęsie ( jak stary diesel ) na biegu " P "
Aż czasami czuję pod tyłkiem jak bym siedział w fotelu do masażu, nogi na podłodze dostaje prawie mrówek ...
Np: Łokcie mam na boczku drzwi i na podłokietniku, dłoń na lewarku czuć bardzo jak ona wibruję

( Mam drugą S2 2.0 170 w manualu z odzywającym się dwumasem i nie ma takich wibracji )

Kolejne wibrację pojawiają się w przedziale obrotów ok 1300 do ok 1450 ... jest to bardzo drażniące bo ona jak zmienia bieg przy spokojnej jeździe to potrafi aż cała buda zadrżeć ...
szczególnie przy przyśpieszaniu ... Nie chce mi się wierzyć że to jest normalne w tych samochodach bo komfort jazdy jest straszny ... ( przypomina mi się jazda golfem 1.9 dti bez turbo z 2000 r w zimie na niedogrznym silniku ) - Wygląda to tak ... rozpędza się wrrrrzzzzzzzzzzz zmiana biegu wrrrzzzzzzzzzzzzzzzzzzz itd ...

Wymieniłem poduszkę pod skrzynią górną ( w aso stwierzli że ma luzy ) dupa tam a nie luzy nic totalnie się nie zmieniło ...

( Auto na " P " zachowuje się jak by miało troszkę za niskie obroty - tak to też można porównać )


Kolejną rzeczą jest szarpniecie przy próbie szybszego ruszenia ... a nawet nie szybszego tylko jak szybciej przełożę nogę z hamulca na gaz .. ( żeby nie szarpnęła muszę odczekać aż całkowicie zacznie się toczyć i nacisnąć dopiero gaz )

Dojeżdżając do ostrego zakrętu hamuję następuję redukcja ... 4-3-2 w momencie puszczenia hamulca po wyjściu z zakrętu i dodaniu gazu jest kolejne szaprmniecie ..
Ale zauwazyłem że jadąc na dwójce jak odpuszczam gaz jest szarpniecie i jak dodaje jest szarpniecie .. i nie wiem czy nie słychać jakiegoś stukniecia ...
??????????? Pomysły sugestie ... przypominam byłem w Aso .. poduszka górna mieniona na nowa nic się nie zmieniło/nie poprawiło

P.s Ogólnie samochód płynnie i delikatnie zmienia biegi ... 1-2-3-4-5-6..
Mam nadzieję że udało mi się słowami to jako tako opisać....
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, o 17:12 przez Kevin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: Coś nie tak czy normalne w tych samochodach .. ?

Post autor: lechupe »

zdecydowanie na P nie powinny występować żadne wibracje.
Sprawdzone z autopsji w aucie z takim samym silnikiem w dsg.
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Coś nie tak czy normalne w tych samochodach .. ?

Post autor: szms »

Zmień tytuł, albo przerzuć swoje wypociny do odpowiedniego tematu, bo poleci do kosza :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Coś nie tak czy normalne w tych samochodach .. ?

Post autor: CLO27 »

Kufa skrzynia pierdol.....lada dzień, przy dalszym użytkowaniu poleci wszystko....na teraz koszt naprawy pewnie koło 3 tyś, jak pojeździsz będzie 7 koła...pozdro

Wpisz w gogliczkach objawy padniętego koła dwumasowego w skrzyni dsg....pokrywa się z twoimi odczuciami w 100%, NIESTETY :cry: :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Dziwne Wibracje Na Pozycji Parking i zmienia biegów ...

Post autor: Kevin »

Przeczytałem objawy tego koła dw. Tak nie pasuje mi to do końca .. Nie mam stuków .. Szarpnięcie jest tylko przy ruszeniu nagłym ( jak nie odczekam aż się zacznie toczyć )
I te szarpania są na 2gim biegu przy dodaniu i odpuszczeniu gazu ... Przy delikatnym spokojnym ruszaniu 1-2-3-4-5-6 zmienia biegi płynie u delikatnie .. i wraca również płynnie
Stuków podczas zapalania, gaszenia chyba nie mam ( nie stwierdziłem ) . Zostaje kwestia tego wibrowania na postoju i niższych obrotach ( 1200 -1400 ) .. Tak jak by coś gdzieś straciło amortyzacje albo coś gdzieś dotykało i powodowało że wibracje przenoszą się na samochód ..
Nie wiem czy powinna być jakaś różnica z tymi wibracjami czy ma ona dsg czy manual ..ale w drugiej z manualną skrzynia na budzie nie czuję że do diesle,,,
Imroath
Posty: 15
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: warszawa

Re: Dziwne Wibracje Na Pozycji Parking i zmienia biegów ...

Post autor: Imroath »

Mam bardzo podobne objawy w 1.8 TSI DSG. Byłem w serwisie ale nie udało się mechanikom reprodukować problemu i nie stwierdzili żadnej usterki. Od ostaniej wizyty przejechałem jakieś 10 tyś km i czekam aż objawy na tyle się nasilą że z diagnozą nie będzie problemu. Bardzo jestem ciekaw jaka diagnoza będzie w przpyadku Kevina.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Dziwne Wibracje Na Pozycji Parking i zmienia biegów ...

Post autor: leszekmw »

Kevin ...a cześć...sam znowu jesteś ?
a sprawdzałeś czy auto nie było zdrowo pierdyknięte przypadkiem ?
w dieslach wibracje na postoju przy dobrych poduszkach podobno o tym świadczą..
co do stuków - skrzynia albo przegub wewnętrzny..może półoś krzywa ale wtedy by cały czas biło
zacznij chyba od wymiany reszty poduszek..
poszukaj kolegi Kmicio , on coś kiedyś też takiego miał chyba..
alberto511
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2018, o 20:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Dziwne Wibracje Na Pozycji Parking i zmienia biegów ...

Post autor: alberto511 »

Mam te same objawy może poza tymi wibracjami na P, tzn coś się czuje ale bardzo delikatne tym się nie przejmuję. Co do szarpnięć przy ruszaniu i zmiany niskich biegów to podejrzewam że to przeguby wewnętrzne i od ich wymiany zacznę bo podobne objawy dawała skrzynia w moim poprzednim samochodzie tylko że w manualu tzn. Przy ruszaniu szarpnięcia i przy zmianach szczególnie redukcjach przy małych prędkościach styl i czasami delikatnie szarpnięcie.
Co do dwumasy to ja mam wymieniona parę miesięcy temu także to nie to.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ