Buczenie podczas jazdy w zakresie 110-130 kmh

Awatar użytkownika
papalski
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 00:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Piotr

Buczenie podczas jazdy w zakresie 110-130 kmh

Post autor: papalski »

Witam wszystkich, mam następujący problem. Może ktoś miał z tym do czynienia i jest w stanie coś podpowiedzieć.


W zakresie 110-130kmh przy wciśniętym pedale gazu/ włączonym tempomacie występuje buczenie z przedniej osi. Sciągnięcie nogi z gazu, wyłaczenie tempomatu następuje cisza. Opony odpadają bo właśnie przerzuciłem letnie na zimowe, nie są to również ani piasty ani łożyska. Padło na skrzynie biegów. Jadąc z prędkoscia 120 kmh zmieniajac bieg na 6 z 7 buczenie ustaje(zrzucam bieg w trybie ręczym) .Wiec cos jest na rzeczy z 7 -ym biegiem w skrzyni DSG. Dodam że skrzynia miała wymieniany gwarancyjnie zestaw sprzegieł jakies 2 lata temu. Auto ma zaledwie przejechane 105 tys km (66 tys mil) oczywiscie juz po jakichkolwiek gwarancjach. Zastanawia mnie tylko fakt ze słysze to buczenie od ponad roku, auto codziennie robi 160km autostradowo i wcale sie nie pogorszyło. Możecie polecic kogos kto ogarnia Skrzynie DSG w okolicach Częstochowy/Katowic, jako że bede w polsce w czerwcu i chciałbym problem rozwiącać.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Buczenie podczas jazdy w zakresie 110-130 kmh

Post autor: Sebastian_M26 »

Wszystkie mechaniki stąd zawożą do bcs.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
papalski
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 00:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Piotr

Re: Buczenie podczas jazdy w zakresie 110-130 kmh

Post autor: papalski »

Witam, dzwonilem wlasnie do BCS ale oni tylko skrzynie manualne naprawiają. Pytałem tez czy mogą kogoś polecić ale niestety nie bardzo. Macie jeszcze jakieś propozycje ? Może ktoś z was miał podobne problemy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
czaras
Posty: 36
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Buczenie podczas jazdy w zakresie 110-130 kmh

Post autor: czaras »

To ja mam chyba to samo, auto ok. 100tys przebiegu tylko, że manual. Na piątym i szóstym biegu przy wciśniętym mocno gazie pojawia się lekkie buczenie. Skąd jesteś Piotr? Może z Poznania? Moglibyśmy to skonfrontować.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buczenie podczas jazdy w zakresie 110-130 kmh

Post autor: sko89 »

Niestety w podanej okolicy nie mam namiaru na dobrą firmę. Ale znam doskonałą firmę w Warszawie: autowawer.pl W końcu to nie aż tak daleko a z DSG trzeba uważać bo nie fachowe grzebanie, nawet tylko diagnostyczne, może doprowadzić do jej uszkodzenia.
Z tego co pamiętam podłączenie do kompa robią za darmo, a pełna ocena problemu 100 czy 120 zł. Mają opinię, że lepszych nie ma w Warszawie i okolicy. Ja jeszcze nic u nich nie robiłem ale znajomy robił i był zachwycony.
ODPOWIEDZ