Woda w halogenie

czachor
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 15:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Warszawa

Woda w halogenie

Post autor: czachor »

Witam,

mam taki problem, że w lampie halogena zebrała mi się woda. Jest tak na wysokość centymetra, może dwóch. Jakieś rady. Aktualnie jestem w pracy i dopiero wieczorem będę miał możliwość do tego się zabrać, czy lampę halogena da się wyjąć bez zrzucania zderzaka ? Jakieś rady, może ktoś miał taki problem.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Woda w halogenie

Post autor: CLO27 »

czachor pisze:Witam,

mam taki problem, że w lampie halogena zebrała mi się woda. Jest tak na wysokość centymetra, może dwóch. Jakieś rady. Aktualnie jestem w pracy i dopiero wieczorem będę miał możliwość do tego się zabrać, czy lampę halogena da się wyjąć bez zrzucania zderzaka ? Jakieś rady, może ktoś miał taki problem.
Halogena zdejmujesz w no może 7 sekund, z boku jest kratka mała wyszarpujesz na siłę i odpinasz halogen zaczep z wewnętrznej strony lampy....wychodzi łatwo, odpinasz dwa kabelki i wylewasz wodę....inna sprawa że nie powinno jej tam być, ale to jak napisałem już inna sprawa.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
czachor
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 15:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda w halogenie

Post autor: czachor »

Tak zdaję sobie sprawę, że jej tam nie powinno być. Auto mam około 1,5 tygodnia, przy zakupie wody na pewno w nim nie było. Zdaję sobie sprawę, że mogła uszkodzić odbłyśnik. Najpierw chcę wyjąć halogen, wylać wodę. Wtedy będę oceniał skąd się tam wzięła, i co dalej. Dzięki za rady ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Woda w halogenie

Post autor: CLO27 »

czachor pisze:Tak zdaję sobie sprawę, że jej tam nie powinno być. Auto mam około 1,5 tygodnia, przy zakupie wody na pewno w nim nie było. Zdaję sobie sprawę, że mogła uszkodzić odbłyśnik. Najpierw chcę wyjąć halogen, wylać wodę. Wtedy będę oceniał skąd się tam wzięła, i co dalej. Dzięki za rady ;)
Mam przyciemnione dwa zestawy halogenów, nie wiem jak te firmy to robią, ale tragicznie to potem kleją....także może ktoś ci je "naprawiał" albo "regenerował" :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
czachor
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 15:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda w halogenie

Post autor: czachor »

Przy 8 letnim aucie, nie da się tego wykluczyć. W historii serwisowej są widoczne wpisy "reklamacja widoczne krople wody w reflektorze przeciwmgielnym" i dwukrotne wymiany prawego i raz lewego.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Woda w halogenie

Post autor: Sebastian_M26 »

Pęknięcie przy mocowaniu żarówki powstałe z temperatury. Ale te nowe lampy (złoty nie srebrny tył) nie powinny mieć problemu.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
czachor
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 15:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda w halogenie

Post autor: czachor »

Halogeny były wymieniane w 2009 roku oraz na początku 2011. Zobaczę jak rozbiorę, jeśli to pękniecie to czym to naprawić ?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Woda w halogenie

Post autor: kamracik »

Nowym halogenem najlepiej, bo nie ma co ryzykować utraty dowodu czy roztrzaskania lampy.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Woda w halogenie

Post autor: CLO27 »

Nowy 100 zl....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Woda w halogenie

Post autor: JanuszSz »

Sprawdź,czy przednia część nadkola plastikowego zasłaniająca wnękę zderzaka nie jest uszkodzona.Kiedyś odłupał mi się kawałek i halogen zaparowywał.
Obrazek
czachor
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 15:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda w halogenie

Post autor: czachor »

JanuszSz pisze:Sprawdź,czy przednia część nadkola plastikowego zasłaniająca wnękę zderzaka nie jest uszkodzona.Kiedyś odłupał mi się kawałek i halogen zaparowywał.
Ciekawy trop, ale nie chce mi się wierzyć, że woda w takiej ilości nalewałaby się do lampy, aczkolwiek miałem w tamtym tygodniu zmieniany rozrząd i ściągana była właśnie osłona nadkola.
czachor
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 15:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda w halogenie

Post autor: czachor »

Udało się wyjąć halogen, minuta roboty. Są jakieś mikropęknięcia. Do wymiany całość, po wylaniu wody, na odbłyśniku był już czarny nalot.

Tył był jeszcze srebrny.
ODPOWIEDZ