KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: Enriquez »

Ale schemat masz tylko do elektrycznej klapy a nie całego auta...
Co do audio - fabrycznie nie ma takich grubych przewodów.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: untaztood »

Enriquez pisze:Nie musisz ściągać boczku. Ściągnij tego gumowego kondona między drzwiami a karoserią.
A oczom Twym może ukazać się coś takiego. Kolor liliowo-niebieski (schemat tu: https://mega.nz/#!kscBQACQ!6QVS_lLAaYJW ... ObFYX4dsg0)

Obrazek
Czy jak poizolowałem te popękane przewody, dobrą elastyczną izolacją, na dość długim odcinku, to może tak być? ASO zapewne by wymieniło wiązkę, czy też tak sztukując jak na zdjęciu kolegi?
jakubkrak
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2016, o 09:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 177
Imię: Jakub

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: jakubkrak »

Jeżeli u Ciebie sytuacja wygląda tak jak na zdjęciu kolegi (poprzecinana izolacja przewodów ale żyła nie naruszona) to śmiało można zaizolować. U mnie niestety trzy przewody się przerwały i uciekły do drzwi więc bez ściągania boczku się nie obędzie.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: untaztood »

jakubkrak pisze:Jeżeli u Ciebie sytuacja wygląda tak jak na zdjęciu kolegi (poprzecinana izolacja przewodów ale żyła nie naruszona) to śmiało można zaizolować. U mnie niestety trzy przewody się przerwały i uciekły do drzwi więc bez ściągania boczku się nie obędzie.
To moje zdjęcie ;-)

Ściągałem boczek, by przewody rozpiąć i nieco je przeciągnąć. Łatwiej było obejrzeć wiązkę i ją naprawić.

Boczek ściąga się w 5 minut. Należy tylko pamiętać o śrubce za maskownicą głośnika wysokotonowego, a także (przy składaniu) o dokręceniu z wyczuciem dolnych śrub (plastikowy gwint).
Panel, gdzie są przełączniki elektrycznych szyb, ściąga się do góry. Mając trochę siły w rękach można to zrobić bez użycia narzędzi.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: kamracik »

Enri ostatnio parę razy pisał, że lepiej kupić całą wiązkę i P&P ją podmienić, zwłaszcza przy przerwanych kablach, bo jak by tego nie robić to zawsze jest miejsce, które "pracuje".
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: Enriquez »

Ale to nie jest takie proste - kupić.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: kamracik »

Powiem Ci tak, jeśli faktycznie jest taki problem z zakupem, to osobiście wolałbym wyjąć wiązkę z drzwi, dokupił piny i przesztukował całe kable. Może to tylko ja, ale nie miałem szczęścia z takim lutowaniem.

Chyba, że wtyczki są dostępne też bez większych problemów, to zawsze można nową na lepszych kabelkach sobie zrobić, ale pewnie koszt też nie będzie tak mały.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: untaztood »

Można nawet polutować nowe kable przy samej wtyczce i z drugiej strony, już pod boczkiem.
Obstawiam, że takie rozwiązanie dłużej posłuży niż nowa "ori" wiązka, która pęka po dwóch latach.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: kamracik »

W zależności jaki kabel się dokupi ;) Sam z ciekawości muszę tam zajrzeć póki jeszcze gwarancja jest.
jakubkrak
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2016, o 09:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 177
Imię: Jakub

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: jakubkrak »

Enriquez jesteś magikiem. W dniu wczorajszym dokonałem naprawy trzech przerwanych przewodów w harmonijce w drzwiach (jeden od otwierania bagażnika, drugi od bezkluczykowego otwierania drzwi a trzeci nie wiem od czego :)). Gdyby nie Ty rozebrane by zostało pół samochodu.

Klika spostrzeżeń :
- przed rozpoczęciem demontażu należy zaopatrzyć się w odpowiednie spinki do tapicerki bo istniej duże prawdopodobieństwo, że któraś ulegnie uszkodzeniu a wtedy nie poskładamy całości. (numer katalogowy 6Q0868243 )

Foto

Obrazek


- Demontaż (zdjęcie nie moje )
1. Odkręcamy dwie śrubki (torx) na dole drzwi
2.Wyrywamy ( tak tak wyrywamy - w zupełności wystarczy ręka faceta) podłokietnik drzwi wraz ze sterowaniem szybami i lusterkami (z poprzednich opisów nie wiedziałem czy wyrywany panel ze sterowaniem czy z całym podłokietnikiem).
3. Ściągamy maskownice głośnika wysokotonowego i pod nią znajdziemy jedną , ostatnią śrubkę.
4. Ściągamy gumową harmonijkę zarówno po stronie nadwozia jak i po stronie drzwi.


Obrazek

Te wszystkie operację pozwalają nam naciągnąć przewody o kilka- kilkanaście centymetrów. Dzięki temu odnalazłem dwa swoje urwane przewody które już "wróciły" do drzwi. Warto zaopatrzyć się oprócz lutownicy w koszulki termokurczliwe ponieważ izolacja się nie sprawdzi (bardzo mało miejsca).

Montaż - Tapicerkę drzwi zakładamy od góry do dołu (po prawej górnej stronie przy lusterku jest "pazur" który trzeba wsunąć od góry do dołu). Wymieniamy wszystkie urwane spinki ( u mnie 3 sztuki).
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: Enriquez »

No i pięknie. Gratulacje.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
superbaloon
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2018, o 19:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 105/250Nm
Imię: Marek

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: superbaloon »

Na wstępie chciałbym się przywitać.
Jestem można by napisać Skodziarzem. Wcześniej miałem fabię II kombi, a od stycznia jestem włascicielem skody Superb II kombi z 2013 roku.
W ostatnim czasie w mojej furze pojawił się problem z elektryczną tylną klapą, który został już opisany w tym wątku.
U mnie sytuacja wygląda podobnie klapa się zatrzymuje podczas opuszczania i podnoszenia.Pojawia się pojedyńczy sygnał i klapa staje.Macie jakieś propozycje w jaki sposób zdiagnozować usterkę?
W jaki sposób zdemontować siłowniki?
Czy do superba pasują siłowniki od octavii?
Piotrek2pl
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2018, o 20:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Piotrek2pl »

Szanowni koledzy,
Czy mógłbym prosić o wstawienie zdjęć z rozbierania siłownika, bądź podesłanie na maila? piotr-samek@wp.pl
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
vulture30
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2018, o 08:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 141KM 317Nm

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: vulture30 »

I ja się w końcu wziąłem za buble elektryczne w S2.
Najpierw drzwi kierowcy. Nie działał głośnik i szyba. Po otwarciu gumowej osłony, standard. Prawie wszystkie żyły uszkodzone. Niektóre urwane. Wyciąłem wszystkie i wlutowałem kilkanaście cm nowych żył. Wydaje się, że daliby tam taśmę tekstylną i by to przetrwało dłużej.

Obrazek

Następnie chciałem skończyć z: "klapę masz niedomkniętą" :). Dobrałem się feralnego miejsca. Tutaj już dali fajną grubą taśmę, ale wiele nie pomogła bo i tak więcej niż połowa żył uszkodzona.

Obrazek

Zrobiłem to samo co przy drzwiach. Tutaj mam obawy bo ciasno tam jest strasznie i brzydko się ta wiązka wygina.
Z tego co widzę to bez tej urwanej żyły można sie obejść bo to chyba krańcówka od ryglowania, a są dwie w zamku. Naprawiłem ale klapa dalej niedociąga.
Przy okazji znalazłem jeszcze jeden kwiatek. Zjaraną złączkę od ogrzewania szyby. Naprawione i teraz działa :)

Obrazek

Szukam dalej.
Dobrałem się do silniczka od dociągania. Sprawdziłem krańcówkę 3T0 959 121 (265zł w ASO), którą wygrywa, że klapa jest zamknięta i BINGO (mam nadzieje) - nie działa. Wciskam "cycek" krańcówki i na jej wyjściu ciągle przerwa.
Teraz musze takiej poszukać i zobaczymy czy będzie po temacie. Co ciekawe po numerze google za wiele tematów na forach i sklepów nie znalzło. Mam nadzieje, że da się to kupic w miarę tanio.
Próbowałem też symulować krańcówkę zworką, ale tylko raz mi ię udalo uruchomić silnik od dociągania. Mam nadzieję, ze to kwestia złej sekwencji, że jak będzie wszytko poskładane to będzie hulać :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 paź 2018, o 21:40 przez vulture30, łącznie zmieniany 1 raz.
vulture30
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2018, o 08:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 141KM 317Nm

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: vulture30 »

Update:

Niestety wymiania mikrostyku nie rozwiązała problemu. Dociąganie klapy dalej nie działa. Ktoś zna algorytm działania? Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby dociągnęło. Sam silnik od dociągania chyba jest ok, bo czasami się zdarzy, że załapie. Sygnał z mikrostyku (F206), który wymieniłem dochodzi do sterownika. Widzę, że są jeszcze dwa styki mówiące o położeniu silnik od dociągania F332 i F333, ale ich jeszcze nie sprawdziłem. Dziś spróbuje się do niech dobrać. Rzucę tez okiem na sam mechanizm dociągania, bo czytałem, że też sie zdarzają różne usterki. Próbowałem ręcznie symulować zamknięcie klapy (śrubokręt w zamek klapy i wciskałem mikrostyk F206) ale nie działa.
Obrazek

Dodatkowo nie działa mi oświetlanie bagażnika, nie wiem czy to jest jakiś trop? Ktoś wie, na podstawie których styków sterownik włącza lampki w bagażniku? Oświetlenie wnętrza działa.
Obrazek
ODPOWIEDZ