Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 lut 2019, o 13:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 35 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 lut 2019, o 20:32 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Mowisz, ze to dobry i sprawdzony zestaw? Nie chcialbym piszczec na miescie ;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 lut 2019, o 21:07 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Dobrze hamuj膮, nie piszcz膮, ma艂o pyl膮.

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 10:30 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 16 sie 2017, o 14:18
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Ja b臋d臋 w najbli偶szym czasie zak艂ada艂 komplet Textara. Kilku znajomych ju偶 si臋 na Zimmermanie "przejecha艂o" pomimo, 偶e wielu sobie chwali. Znajomy mia艂 w A6 Textar, ATE, Zimmermann i wr贸ci艂 do Textara, z kt贸rym jako jedynym nie by艂o 偶adnych problem贸w. TRW z tego co wiem mia艂y wadliwe partie (z fabryki w Cz臋stochowie) i sam tego do艣wiadczy艂em w poprzednim aucie. Komplet Textara z klockami to wydatek ok. 430,00 z艂 na prz贸d i jakie艣 320,00 z艂 na ty艂 wi臋c cenowo nie jest 藕le.

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 11:55 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Przejechali si臋 na Zimmermanie na tarczach czy klockach? O klockach nic nie pisa艂em, bo nigdy w 偶yciu na nich nie je藕dzi艂em - nawet nie wiem czy Zimmermann w og贸le produkuje klocki czy tylko metkuje. Na tarczach w S2 ponad 30kkm zrobi艂em - nie mia艂em zastrze偶e艅, a maj膮 bdb zabezpieczenie antykorozyjne, tak偶e rantu tarczy. ori po 174kkm i 5 latach zacz臋艂y si臋 sypa膰 na kraw臋dziach i dlatego wesz艂y Zimmermanny. ori na grubo艣ci jeszcze by艂y OK. Klocki od kilkunastu lat je艣li zmieniam ori to tylko na EBC Greenstuff. wg mnie s膮 znacznie lepsze ni偶 std klocki TRW, Textar, ATE czy r贸wnie偶 std EBC. Nawet moja 偶ona zauwa偶y艂a r贸偶nic臋 jak zmieni艂em w jej autku komplet klock贸w. Teraz w 艂osiu mam za艂o偶one fabrycznie chyba TRW - sza艂u nie ma. Jak je zjad臋 to wr贸c臋 do EBC Green.

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 17:26 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Aktualnie: 204KM
ciekawie piszesz.
Z tego wynika, 偶e lepiej bra膰 ori. Zestaw z klockami ty艂 ok. 650z艂, prz贸d ok. 1000z艂. Ale zestaw przejecha艂 u ciebie 174 ty艣.
Raczej nie zrobisz tego na 偶adnym Zimmermanie. Poza tym. Tarcze prz贸d zwyk艂e ok 300z艂, ty艂 ok 250z艂, do tego EBC green stuff, prz贸d 390z艂, ty艂 250z艂 - oko艂o.
Suma 1190z艂, a ori 1650z艂.

Ja je偶d偶臋 na ori jeszcze po poprzednim w艂a艣cicielu, auto obecnie 128ty艣. jak by艂em na przegl膮dzie, to go艣膰 w pewnym momencie stwierdzi艂, 偶e mam super mocne hamulce :)

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 17:57 

Na allegro sa komplety p + t ate za 850, textar za 750 i brembo za 700. Znajomy mechanik poleca textar :)

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 18:07 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Ferodo premier si臋 szkli, green line po prostu p臋ka i si臋 sypie, a textar si臋 mocno 艣ciera ale dzia艂a, nie szkli si臋 i nie p臋ka.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 20:03 

ATE spad艂o mocno na jako艣ci ale cena pozosta艂a bez zmian. Niestety przekona艂em si臋 o tym u siebie, gdy w innym aucie 2x wymienia艂em tarcze prz贸d bo po 20k km krzywi艂y si臋. Pierwszy raz, ok. jaka艣 felerna partia, drugi raz te偶 kupi艂em ATE, i niestety to samo. Po nich posz艂y Tekstary na prz贸d. Na razie zrobione symboliczne 8 ty艣, wi臋c nie wypowiem si臋. Ale z ty艂u mam TRW z przebiegiem 27ty艣. niestety nadaj膮 si臋 tylko do wymiany i 偶eby nie by艂o, to w tym samym czasie co tarcze ty艂, wymieniane by艂y ca艂e zaciski (ori).

Brembo, maj膮 s艂ab膮 jako艣膰. Ja ich nie mia艂em, ale m贸j wieloletni przyjaciel, pracowa艂 w fabryce Brembo w D膮browie-G贸rniczej, jako metalurg i.... jak sam stwierdzi艂, nigdy by tego do auta nie za艂o偶y艂.

I jeszcze Bosch - to tylko "gorszy sort" z tych samych fabryk co ATE :) i niestety robi si臋 to samo co z ATE. Te偶 mia艂em to na przodzie w innym aucie.

Z mojego do艣wiadczenia, dodam jeszcze firm臋 Master Sport. Kiedy艣, bardziej dla hecy, za艂o偶y艂em to na ty艂. Gorszego syfu nie widzia艂em. Tarcze wytrzyma艂y ok 7ty艣. i nie do艣膰 偶e si臋 pokrzywi艂y to nier贸wno 艣ciera艂y, pojecha艂em z tym na stacj臋 diagnostyczn膮 i wysz艂o 偶e si艂a hamowania to 30% wymaganego poziomu.... czy jako艣 tak. No ale szczerze powiem, bardzo niska cena, to i jako艣膰 adekwatna :D

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 09:15 

Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2018, o 22:28
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
W og贸le teraz cz臋sto s艂ycha膰 zdania mechanik贸w, 偶e te tarcze ze sklepu to wszystkie si臋 nadaj膮...

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 09:24 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Moje do艣wiasczenie z Superbem 2 jest takie, 偶e tarcze i klocki z aso sprawdza艂y si臋 bardzo dobrze. W przeciwie艅stwie do S3 ...

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 11:05 

A jaki jest system hamulcowy w superbie 2? Lucas/Trw czy ate? I jakie klocki oraz tarcze na pierwszy montaz?
Jezdze raczej spokojnie, nie hamuje zbyt czesto. Wiec chce dobrac zestaw pod moje potrzeby. Glownie zalezy mi ns tym aby tarcze sie szybko nie pokrzywily. Klocki moga zuzywac sie szybko.

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 12:03 

powy偶ej poda艂em ceny orientacyjne z allegro.
Ale szczerze powiem, 偶e jak b臋dzie k艂opot u mnie w temacie tarcz czy klock贸w, to chyba p贸jd臋 w ori.

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 14:21 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Aktualnie: 200KM / 398Nm
A kto robi system hamulcowy na fabyk臋? ATE? - sam jeszcze nie patrzy艂em.
Generalnie bra艂bym orygina艂, albo to co jest sygnowane na zaciskach ALBO co艣 ju偶 ze sportu/dedykowanego.

Dlaczego?
Bo przykra prawda jest taka, 偶e Ferodo, Bremgo, TRW, ATE pewnie te偶 i inne firmy.... wymieniaj膮 si臋 produktami.
Kupuj膮 wzajemnie od siebie produkty i niestety cz艂owiek nie wie co kupi艂... chyba, 偶e ta firma robi te偶 do fabryki, to mo偶na bra膰 艣mia艂o.

Dlaczego?
Bo jaka fabryka by艂aby w stanie produkowa膰 to wszystkich aut na rynku... tyle wersji, katalog ... 300 stron albo wi臋cej! Brak艂o by 24h / 7dni!

Dlatego ja zawsze id臋 takim kluczem:
- patrz臋 co jest na fabryk臋
- kupuj臋 albo t臋 firm臋 / albo orygina艂 - chocia偶 w praktyce...ceny s膮 podobne...co nie dziwne
- ewentualnie co艣 niszowego/typowy sport - firma, kt贸ra nie robi wszystkiego od Uno do... Superba :-)

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 22:27 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
U mnie z przodu w org by艂y/s膮 zaciski ate (ale to wsz臋dzie) tarcze zimmer, klocki jurid, z ty艂u zaciski trw (wsz臋dzie opr贸cz gownianych wersji 1.9 czy 1.4 bo tam jest to dziadostwo bosz), tarcze trw, klocki trw kt贸re nie pracuj膮 na 2mm tarczy bo jaki艣 konstruktorek dobra艂 tarcze 286 do klock贸w 282, albo to by艂o celowo i wzi膮艂 w 艂ap臋 bo tylko trw robi te tarcze.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 23:21 

Czy mozliwe jest, ze mam z tylu tarcze 272 mm ? Silnik 2.0 tdi cffb 140km, rok produkcji 2010.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 35 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: