SII, kamień i pęknięta szyba przednia

bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

Cześć Panie i Panowie,


Dziś mnie to spotkało - centrum Łodzi, niska prędkość (poniżej 50 km/h), ale kamień spod koła innego auta i najpierw pajączek, później kreska już niemal na pół szyby. Mam AC - wymieniać z AC, czy zapłacić z własnej kasy? Ktoś miał taki przypadek , lub jest po takiej "przygodzie"?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Misiek Fisiek »

Zadzwoń do ubezpieczyciela i zapytaj ile by Ci stawki podskoczyły. Potem zadzwoń do ASO i zapytaj ile kosztuje wymiana.

Jeśli krechę masz na pół szyby to zakleić się już raczej nie da.

Słyszałem, że wymianę warto robić w ASO bo jak ktoś schrzani to będziesz miał hałas w aucie na większych prędkościach.

Takie uszkodzenie jest podstawą odpowiedzialności cywilnej - szkoda, że nie złapałeś tego kierowcy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

Hmm, nawet nie wiem z którego auta kamień wyleciał i tak po prawdzie, to raczej zarządca drogi powinien ponieść konsekwencje zanieczyszczonej nawierzchni, nie kierowca bo czemu on jest winien?

Dzwoniłem do ubezpieczyciela i stawka skoczy mi o 20%, więc perspektywa raczej nie halo..

W serwisie będę wiedzieć jutro jaki koszt wymiany, Nordglass może mi sprowadzić szybę na sobotę, koszt 800 złotych z wymianą.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

Dowiedziałem się przed chwilą ciekawej rzeczy o wartości mojego auta i o nowych stawkach ubezpieczeń, więc po kolei..... Wg. Warty aktualnie przy przebiegu 86000 km i niecałych 2 latach, moje auto jest warte... 79000, więc po 2 latach od ceny jaką zapłaciłem spadł o ponad 50000 złotych.. Fajniejsze jednak są stawki wyjściowe OC/AC, bo te rosną całkiem nieźle. Ze stawki jaką będę musiał zapłacić, czyli około 3800 złotych jeśli skorzystałbym z naprawy pękniętej szyby z AC, skok w moim przypadku po naprawie byłby na stawkę 6800 złotych! Przecież to jakaś granda... Niemal 100%? Szaleństwo.
Agentka powiedziała mi, że w tym roku, to jeszcze pikuś, największe podwyżki będą w kolejnym - będziemy płacić tak jak w bogatej Europie zachodniej. Już widzę te przygotowane przez banki kredyty na OC... Co to za kraj?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: jjumbo »

po pierwsze to zmień ubezpieczyciela bo WARTA to granda.
po drugie to u nas są bardzo tanie ubezpieczenia.
po trzecie to nie wiem dlaczego oc są tak u nas tanie skoro ceny samochodów są prawie takie same jak w całej uni
po czwarte właściciele nowych samochodów powinni mieć minimalne składki oc a właściciele starych trupów bardzo wysokie a to dlatego że ty jak masz nowe auto to chuchasz i dmuchasz na nie z każdej strony a właściciel starego rzęcha ma to w d......ie czy obije zachaczy przerysuje czy obije ci drzwi na parkingu bo jak mu pojadą ze zniżek nawet 50% to i tak jest to koszt tylko paru złotych w roku, a jak ubezpieczyciel ma dokonać naprawy w twoim samochodzie gdzie składka roczna winowajcy na rok wynosi 200zł a naprawa twojego superba 5000zł
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Popek
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 241KM/320 Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Nur/mazowieckie

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Popek »

jjumbo pisze: po drugie to u nas są bardzo tanie ubezpieczenia.
po trzecie to nie wiem dlaczego oc są tak u nas tanie skoro ceny samochodów są prawie takie same jak w całej uni
Może dlatego, że zarobki w Polsce znacznie różnią się od zarobków w krajach "starej unii" Bro - nie uważasz? Dziwne masz podejście kolego...
jjumbo pisze:po czwarte właściciele nowych samochodów powinni mieć minimalne składki oc a właściciele starych trupów bardzo wysokie
I chyba tak to właśnie poniekąd funkcjonuje... Ja nie rozumiem z kolei dlaczego składka OC rośnie wraz z pojemnością - jak dla mnie totalna głupota i ignorancja...
Seat Toledo 1M2 FR32 3.2 V6 24V BFH 241KM
http://www.youtube.com/watch?v=MT5A2fMt ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

jjumbo pisze:po pierwsze to zmień ubezpieczyciela bo WARTA to granda.

Mam w Warcie od 20 lat ubezpieczenia domów, firm etc, maksymalne zniżki, więc nie jest to aż taka granda dla mnie.

po drugie to u nas są bardzo tanie ubezpieczenia.

W stosunku do zachodniej Europy tak, ale nie w porównaniu do zarobków

po trzecie to nie wiem dlaczego oc są tak u nas tanie skoro ceny samochodów są prawie takie same jak w całej uni

Zgadza się, to jest chore.

po czwarte właściciele nowych samochodów powinni mieć minimalne składki oc a właściciele starych trupów bardzo wysokie a to dlatego że ty jak masz nowe auto to chuchasz i dmuchasz na nie z każdej strony a właściciel starego rzęcha ma to w d......ie czy obije zachaczy przerysuje czy obije ci drzwi na parkingu bo jak mu pojadą ze zniżek nawet 50% to i tak jest to koszt tylko paru złotych w roku, a jak ubezpieczyciel ma dokonać naprawy w twoim samochodzie gdzie składka roczna winowajcy na rok wynosi 200zł a naprawa twojego superba 5000zł


Przepisy ustalają cwaniaczki i niestety, z tym się nie wygra.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

Errata:

Jutro wymieniam szybę u Zimnego w Łodzi. Sama szyba koszt 960 PLN, do tego kleje, robocizna etc. Najfajniejszy jednak jest czujnik deszczu - koszt 680 złotych!!! Skoda, a raczej VAG nieźle skalkulowała sobie cenę. Jak dla mnie, to jest czyste złodziejstwo...
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: edeks »

Szyba podgrzewana, czy zwykła? A czujnika deszczu nie da się "przełożyć" z oryginalnej? 680 PLN-ów to rzeczywiście grubo :(
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

Szyba nie jest podgrzewana, mam jedynie czujnik deszczu, który według serwisu i tego co krzyczy oprogramowanie, jest nieprzekładany - trzeba zamówić nowy, co dla mnie jest grandą.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: edeks »

No jest :( bo tak mi się przynajmniej wydaje, że skoro szyba i czujnik to dwa osobne elementy i nowy czujnik musisz zamawiać osobno, to pewnie gdybyś zamiast nowego zamontował swój "używany" powinno wszystko działać. Ale dla ASO to 680 PLN-ów różnicy ;) Ciekawe ile krzyczą za podgrzewaną szybę?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: mkotek »

Właśnie, czy możesz się dowiedzieć, ile kosztuje podgrzewana szyba i czy można ją zamówić zamiast zwykłej do auta, które nie ma standardowo podgrzewanej? Skoro i tak będziesz u Zimnego...
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

Ok, zapytam, ale w takim razie doprecyzuj - z czujnikiem deszczu?
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: mkotek »

Tak, z czujnikiem. I chodzi mi o komplet - z ew. wymianą włącznika do podgrzewania tej szyby :)
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: jjumbo »

więc popek ja uważam że OC jest bardzo tanie czyli to obowiązkowe.Nie mówię natomiast że AC jest tanie.
Ale wszyscy byśmy chcieli aby Bogge podjechał do ubezpieczyciela a on go przywitał i spytał sie co się stało,zrobił zdjęcia i przelał kasę na konto firmy wymieniającej szybe ze stwierdzeniem że każdemu może się zdażyć.
A nie Bogge płaci za ubezpieczenie co rok składki ,jeździ bezwypadkowo,kamień tłucze szybe a on przelicza czy wymiana szyby na koszt ubezpieczyciela opłaci mu się bo koszt szyby z wymianą będzie droższy niż strata zniżki a co za tym idzie zwiekszenia stawki w przyszłym roku.
To jest chore więc po ch..... te ubezpieczenia
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
ODPOWIEDZ