Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 lis 2017, o 17:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 362 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 1 cze 2011, o 13:35 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
Cze艣膰 Panie i Panowie,

Dzi艣 mnie to spotka艂o - centrum 艁odzi, niska pr臋dko艣膰 (poni偶ej 50 km/h), ale kamie艅 spod ko艂a innego auta i najpierw paj膮czek, p贸藕niej kreska ju偶 niemal na p贸艂 szyby. Mam AC - wymienia膰 z AC, czy zap艂aci膰 z w艂asnej kasy? Kto艣 mia艂 taki przypadek , lub jest po takiej "przygodzie"?

Pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 1 cze 2011, o 13:52 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Daewoo Lanos
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Zadzwo艅 do ubezpieczyciela i zapytaj ile by Ci stawki podskoczy艂y. Potem zadzwo艅 do ASO i zapytaj ile kosztuje wymiana.

Je艣li krech臋 masz na p贸艂 szyby to zaklei膰 si臋 ju偶 raczej nie da.

S艂ysza艂em, 偶e wymian臋 warto robi膰 w ASO bo jak kto艣 schrzani to b臋dziesz mia艂 ha艂as w aucie na wi臋kszych pr臋dko艣ciach.

Takie uszkodzenie jest podstaw膮 odpowiedzialno艣ci cywilnej - szkoda, 偶e nie z艂apa艂e艣 tego kierowcy.

G贸ra

PostNapisane: 1 cze 2011, o 14:32 

Hmm, nawet nie wiem z kt贸rego auta kamie艅 wylecia艂 i tak po prawdzie, to raczej zarz膮dca drogi powinien ponie艣膰 konsekwencje zanieczyszczonej nawierzchni, nie kierowca bo czemu on jest winien?

Dzwoni艂em do ubezpieczyciela i stawka skoczy mi o 20%, wi臋c perspektywa raczej nie halo..

W serwisie b臋d臋 wiedzie膰 jutro jaki koszt wymiany, Nordglass mo偶e mi sprowadzi膰 szyb臋 na sobot臋, koszt 800 z艂otych z wymian膮.

G贸ra

PostNapisane: 1 cze 2011, o 15:25 

Dowiedzia艂em si臋 przed chwil膮 ciekawej rzeczy o warto艣ci mojego auta i o nowych stawkach ubezpiecze艅, wi臋c po kolei..... Wg. Warty aktualnie przy przebiegu 86000 km i nieca艂ych 2 latach, moje auto jest warte... 79000, wi臋c po 2 latach od ceny jak膮 zap艂aci艂em spad艂 o ponad 50000 z艂otych.. Fajniejsze jednak s膮 stawki wyj艣ciowe OC/AC, bo te rosn膮 ca艂kiem nie藕le. Ze stawki jak膮 b臋d臋 musia艂 zap艂aci膰, czyli oko艂o 3800 z艂otych je艣li skorzysta艂bym z naprawy p臋kni臋tej szyby z AC, skok w moim przypadku po naprawie by艂by na stawk臋 6800 z艂otych! Przecie偶 to jaka艣 granda... Niemal 100%? Szale艅stwo.
Agentka powiedzia艂a mi, 偶e w tym roku, to jeszcze piku艣, najwi臋ksze podwy偶ki b臋d膮 w kolejnym - b臋dziemy p艂aci膰 tak jak w bogatej Europie zachodniej. Ju偶 widz臋 te przygotowane przez banki kredyty na OC... Co to za kraj?

G贸ra

PostNapisane: 1 cze 2011, o 19:10 

Do艂膮czy艂(a): 26 mar 2011, o 04:15
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
po pierwsze to zmie艅 ubezpieczyciela bo WARTA to granda.
po drugie to u nas s膮 bardzo tanie ubezpieczenia.
po trzecie to nie wiem dlaczego oc s膮 tak u nas tanie skoro ceny samochod贸w s膮 prawie takie same jak w ca艂ej uni
po czwarte w艂a艣ciciele nowych samochod贸w powinni mie膰 minimalne sk艂adki oc a w艂a艣ciciele starych trup贸w bardzo wysokie a to dlatego 偶e ty jak masz nowe auto to chuchasz i dmuchasz na nie z ka偶dej strony a w艂a艣ciciel starego rz臋cha ma to w d......ie czy obije zachaczy przerysuje czy obije ci drzwi na parkingu bo jak mu pojad膮 ze zni偶ek nawet 50% to i tak jest to koszt tylko paru z艂otych w roku, a jak ubezpieczyciel ma dokona膰 naprawy w twoim samochodzie gdzie sk艂adka roczna winowajcy na rok wynosi 200z艂 a naprawa twojego superba 5000z艂

G贸ra

PostNapisane: 1 cze 2011, o 20:02 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 maja 2011, o 21:45
Silnik: Inny
Aktualnie: 241KM/320 Nm
jjumbo napisa艂(a):
po trzecie to nie wiem dlaczego oc s膮 tak u nas tanie skoro ceny samochod贸w s膮 prawie takie same jak w ca艂ej uni

Mo偶e dlatego, 偶e zarobki w Polsce znacznie r贸偶ni膮 si臋 od zarobk贸w w krajach "starej unii" Bro - nie uwa偶asz? Dziwne masz podej艣cie kolego...

jjumbo napisa艂(a):
po czwarte w艂a艣ciciele nowych samochod贸w powinni mie膰 minimalne sk艂adki oc a w艂a艣ciciele starych trup贸w bardzo wysokie

I chyba tak to w艂a艣nie poniek膮d funkcjonuje... Ja nie rozumiem z kolei dlaczego sk艂adka OC ro艣nie wraz z pojemno艣ci膮 - jak dla mnie totalna g艂upota i ignorancja...

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 14:38 

jjumbo napisa艂(a):
po pierwsze to zmie艅 ubezpieczyciela bo WARTA to granda.

Mam w Warcie od 20 lat ubezpieczenia dom贸w, firm etc, maksymalne zni偶ki, wi臋c nie jest to a偶 taka granda dla mnie.

W stosunku do zachodniej Europy tak, ale nie w por贸wnaniu do zarobk贸w

Zgadza si臋, to jest chore.

po czwarte w艂a艣ciciele nowych samochod贸w powinni mie膰 minimalne sk艂adki oc a w艂a艣ciciele starych trup贸w bardzo wysokie a to dlatego 偶e ty jak masz nowe auto to chuchasz i dmuchasz na nie z ka偶dej strony a w艂a艣ciciel starego rz臋cha ma to w d......ie czy obije zachaczy przerysuje czy obije ci drzwi na parkingu bo jak mu pojad膮 ze zni偶ek nawet 50% to i tak jest to koszt tylko paru z艂otych w roku, a jak ubezpieczyciel ma dokona膰 naprawy w twoim samochodzie gdzie sk艂adka roczna winowajcy na rok wynosi 200z艂 a naprawa twojego superba 5000z艂

Przepisy ustalaj膮 cwaniaczki i niestety, z tym si臋 nie wygra.

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 14:41 

Errata:

Jutro wymieniam szyb臋 u Zimnego w 艁odzi. Sama szyba koszt 960 PLN, do tego kleje, robocizna etc. Najfajniejszy jednak jest czujnik deszczu - koszt 680 z艂otych!!! Skoda, a raczej VAG nie藕le skalkulowa艂a sobie cen臋. Jak dla mnie, to jest czyste z艂odziejstwo...

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 15:03 

Do艂膮czy艂(a): 21 pa藕 2010, o 10:42
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Szyba podgrzewana, czy zwyk艂a? A czujnika deszczu nie da si臋 "prze艂o偶y膰" z oryginalnej? 680 PLN-贸w to rzeczywi艣cie grubo :(

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 15:24 

Szyba nie jest podgrzewana, mam jedynie czujnik deszczu, kt贸ry wed艂ug serwisu i tego co krzyczy oprogramowanie, jest nieprzek艂adany - trzeba zam贸wi膰 nowy, co dla mnie jest grand膮.

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 15:43 

Do艂膮czy艂(a): 21 pa藕 2010, o 10:42
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
No jest :( bo tak mi si臋 przynajmniej wydaje, 偶e skoro szyba i czujnik to dwa osobne elementy i nowy czujnik musisz zamawia膰 osobno, to pewnie gdyby艣 zamiast nowego zamontowa艂 sw贸j "u偶ywany" powinno wszystko dzia艂a膰. Ale dla ASO to 680 PLN-贸w r贸偶nicy ;) Ciekawe ile krzycz膮 za podgrzewan膮 szyb臋?

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 16:00 

Imi臋: Micha艂 'Kotek'
Do艂膮czy艂(a): 3 sie 2010, o 21:07
Silnik: 2.0TSI (200KM)
W艂a艣nie, czy mo偶esz si臋 dowiedzie膰, ile kosztuje podgrzewana szyba i czy mo偶na j膮 zam贸wi膰 zamiast zwyk艂ej do auta, kt贸re nie ma standardowo podgrzewanej? Skoro i tak b臋dziesz u Zimnego...

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 16:37 

Ok, zapytam, ale w takim razie doprecyzuj - z czujnikiem deszczu?

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 18:00 

Imi臋: Micha艂 'Kotek'
Do艂膮czy艂(a): 3 sie 2010, o 21:07
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Tak, z czujnikiem. I chodzi mi o komplet - z ew. wymian膮 w艂膮cznika do podgrzewania tej szyby :)

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2011, o 19:52 

Do艂膮czy艂(a): 26 mar 2011, o 04:15
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
wi臋c popek ja uwa偶am 偶e OC jest bardzo tanie czyli to obowi膮zkowe.Nie m贸wi臋 natomiast 偶e AC jest tanie.
Ale wszyscy by艣my chcieli aby Bogge podjecha艂 do ubezpieczyciela a on go przywita艂 i spyta艂 sie co si臋 sta艂o,zrobi艂 zdj臋cia i przela艂 kas臋 na konto firmy wymieniaj膮cej szybe ze stwierdzeniem 偶e ka偶demu mo偶e si臋 zda偶y膰.
A nie Bogge p艂aci za ubezpieczenie co rok sk艂adki ,je藕dzi bezwypadkowo,kamie艅 t艂ucze szybe a on przelicza czy wymiana szyby na koszt ubezpieczyciela op艂aci mu si臋 bo koszt szyby z wymian膮 b臋dzie dro偶szy ni偶 strata zni偶ki a co za tym idzie zwiekszenia stawki w przysz艂ym roku.
To jest chore wi臋c po ch..... te ubezpieczenia

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 362 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: