SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak kupujesz nowe auto to ono jest nowe i zawierasz umowę ubezpieczenia przez salon. Potem przy kontynuacji nikt nie sprawdza czy auto jest całe, o ile szkoda nie była zgłaszana. Nie wątpię, że jesteś bardzo sprytny, ale w takim przypadku niczego nie trzeba obchodzić.

Ale jeśli kupujesz używkę albo zmieniasz ubezpieczyciela to agent musi zrobić zdjęcia/obejrzeć auto żeby tydzień po zawarciu umowy ktoś nie przyjechał walniętym autem na lawecie twierdząc, że zdarzenie miało miejsce "wczoraj". I obchodzić tego nie widzę sensu bo pokazać auto agentowi raz na kilka lat przy pierwszym zawarciu umowy ubezpieczenia to nie jest dla mnie problem, a oszukiwać zakładu ubezpieczeń nie zamierzam.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: sko89 »

Jeszcze jedna uwaga po latach. Nie jest do końca prawdą, ze jak masz szkodę z osobnego ubezpieczenia szyb to nie tracisz zniżek. Dotyczy to tylko firmy ubezpieczeniowej w ktorej miales dotychczas ubezpieczenie i robisz jego kontynuację. Ale nawet w wtym przypadku nie masz pewności czy skladka nie jest podrasowana bo przy kontynuacji masz inną niz dla nowego klienta. Inny ubezpieczyciel potraktuje nawet naprawę szyby za 120 zl jako szkodę i obniży zniżki z AC. W sprawie oryginalnosci szyb firmy ubezpieczeniowe oszukują. Zasada jest taka, że jeżeli samochód jest na gwarancji wymiana tylko na ori w ASO. Po gwarancji tylko wtedy na ori poza ASO jezeli model rzadki i zamiennik szyby nie występuje. W przypadku Skody nie możliwe. Najczesciej pakuja Nordglass, ktory jest taka samo gowniana szyba jak ori. No ale to jednak nie ori. Jezeli przyjedziesz do ASO na gwarancji z nieoryginalna szybą to jest pelna podstawa do anulowania pozostalego okresu gwarancji.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Sebastian_M26 »

Nordglass jest lepszy niż org, pozatym skoda czy inna marka nie produkuje szyb np w skodach jest splintex.
Nordglass splintex saintgobain pilkington jeden h...
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: sko89 »

To zdecyduj sie. Albo Nordglass lepszy od ori albo jeden chu.... Poza tym nigdzie nie napisalem, ze Skoda produkuje szyby. Glownie montuje szyby Saint Gobain. Ostatnio miekkie jak wszystkie inne marki szyb.
grizzly
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2017, o 15:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: grizzly »

Witam
czy używał ktoś z forumowiczów produkt K2 glass doctor ? mam odprysk na przedniej szybie i firmy wołają 100-150zł za naprawę , natomiast
K2 glass doctor kosztuje 35zł i naprawiasz żywicą tak jak w warsztacie, ale wychodzi taniej ;) jedyna różnica do utwardzania w warsztacie używają ultrafiolet a przy K2 używasz promieni słonecznych - czysta natura :D
prośba o info czy damy radę przy pomocy K2 glass doctor naprawić odprysk :?:
Awatar użytkownika
walterps
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 16:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Białystok

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: walterps »

Witam,
Mam w SII FL pękniętą szybę przednią zwykłą i tak sobie myślę ażeby zamontować podgrzewaną. Mam pytanie czy da się to w jakiś łatwy sposób podłączyć do instalacji samochodu, czy trzeba ciągnąc jakieś kable? Fabrycznie zamontowane mam WEBASTO.
Pozdrawiam

********************************************
Piotr
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: kamracik »

Na forum gdzieś jest wątek o gościu co to już robił/zrobił.
diuun
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: diuun »

A ja miałem tak:
W octavii wymieniałem rok po roku szybę czołową w 2 rożnych ASO. Wszystko pięknie ładnie ale rok po ostatniej wymianie dookoła szyby wyskoczyły ogniska korozji (chyba z 6-7). Według ASO i centrali powodem były odpryski lakieru od kamieni więc nie uznali roszczenia i grzecznie zaprosili mnie do sądu :)
Machnąłem ręką i naprawa we własnym zakresie. Okazało się po zdjęciu szyby, że wycinając drutem szybę zdarli ze wszystkich elementów metalowych na których jest położona szyba lakier do gołej blachy, nie zabezpieczyli tego i na to wklejali nową szybę. Rdza tak żarła że aż wyszła na zewnątrz na słupki i dach.
Teraz w superbie mam już 3 strzały na czołowej ale wszystkie naprawiane w nordglasie i jakoś to się trzyma ale za każdym razem jak dostanę postrzał to aż mnie trzęsie jak sobie wyobrażę że będę musiał jechać do aso wymieniać szybę.

No i ubezpieczenie zniżek AC - myślałem, że dobra opcja ale jest to też uznawane tylko przez danego ubezpieczyciela. U innego przy zmianie będą widniały jako szkody (tak samo jak ubezpieczenie szyby).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: untaztood »

Podpinam się pod temat. Mam porysowaną przednią, boczną i tylną szybę. O ile boczną i tylną mam nadzieję da się wypolerować, a tyle przednią najlepiej będzie wymienić.
Gdzie w Warszawie polecacie warsztat? W grę wchodzi tylko Pilkington, lub Sekurit - miałem kiedyś Nordglassa i rysowała się chyba od samego strumienia wody na myjni.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: marcin wroclaw »

Ja myje samochód papierem ściernym i to na sucho i jakos w 3,5 roku pół rysy na szybach nie mam... Co wy wyrabiacie z tymi szybami!?!?
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: untaztood »

Auto poleasingowe, koleżanka była zakochana w skrobaczce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
diuun
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: diuun »

Tak jak pisałem wyżej. Jest ryzyko że ci spartolą robotę. Starał bym się wypolerować a potem przyzwyczaić do tego co zostanie. No też z zamkniętymi oczami możesz jeździć ale to na krótką metę działa.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: untaztood »

Obrazek

Tego się nie da spolerować... w piątek wymiana.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Enriquez »

Wymieniaj i się nie stresuj.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: marcin wroclaw »

O ja CIĘ pier!!!!
Cos Ty robił z ta koleżanką, ze tak szybę porysowala.;)
Marcin
Obrazek
ODPOWIEDZ