SII, kamień i pęknięta szyba przednia

jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: jjumbo »

;)
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: mkotek »

bogge pisze:
mkotek pisze:Tak, z czujnikiem. I chodzi mi o komplet - z ew. wymianą włącznika do podgrzewania tej szyby :)
Sama szyba 1680 PLN, włącznik ponoć występuje w komplecie, do tego kleje i robocizna - minimum 2000 zł.
Dziękuję za informację, w sumie nie jest tak źle - kosztuje nawet trochę mniej niż zamawiana w konfiguratorze :) Ponieważ ja też dostałem kamykiem na Kolejowej w Łomiankach i to też spod osobówki, a nie ciężarówki - mam wgłębienie, to warto było sprawdzić, czy gdyby szyba się posypała, to warto wymieniać na podgrzewaną, bo bardzo mi tego brakuje.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: rowerek »

bogge pisze:Sama szyba 1680 PLN
mkotek pisze:kosztuje nawet trochę mniej niż zamawiana w konfiguratorze
Yyyy... przecież wg cennika podgrzewana przednia szyba kosztuje 800zł... :?
Awatar użytkownika
Popek
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 241KM/320 Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Nur/mazowieckie

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Popek »

jjumbo pisze:Jaki mają wpływ nieodpowiednie felgi wystające poza obrys samochodu to odpowiedz sobie sam oglądając poobijaną od kamieni maske w swoim samochodzie jak pojeździsz za takimi samochodami,kamienie z pod ich kół pryskaja jak pociski a co do oc to juz niechce mi sie dyskutować wiem że mogło Ciebie to urazić przepraszam
a co do Twojego filmiku to zakryj nr rejestracyjny bo łatwo Ciebie namierzyć ;)
Mnie to nie uraziło, po prostu pomyśl sobie, że prawdopodobnie płacę sporo większą składkę OC niż TY (ze względu na pojemność silnika). Maski poobijane od kamieni mamy nie tylko od felg wystających poza obrys auta. Po pierwsze obwiniałbym za to nasze parszywe drogi... Nie myśl, że bronię kogokolwiek, nie myśl też, że moje felgi wystają poza obrys auta. Po prostu postrzegam przedstawiony przez Ciebie sposób działania jako "wyłudzenie na stłuczkę". Wiem że sporo ludzi praktykuje takie i inne procedery więc nie dziwmy się później, że ubezpieczyciel stosuje zwyżki, a ceny AC są takie a nie inne...
Co do moich tablic rejestracyjnych nie widzę potrzeby zakrywania ich... Po co ktoś miałby mnie namierzać??
Seat Toledo 1M2 FR32 3.2 V6 24V BFH 241KM
http://www.youtube.com/watch?v=MT5A2fMt ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: mkotek »

rowerek pisze:
bogge pisze:Sama szyba 1680 PLN
mkotek pisze:kosztuje nawet trochę mniej niż zamawiana w konfiguratorze
Yyyy... przecież wg cennika podgrzewana przednia szyba kosztuje 800zł... :?
No tak, ale skoro niepodgrzewana przy wymianie kosztuje 960, a podgrzewana 1680, to różnica jest mniejsza niż 800 PLN :)
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: rowerek »

mkotek pisze:No tak, ale skoro niepodgrzewana przy wymianie kosztuje 960, a podgrzewana 1680, to różnica jest mniejsza niż 800 PLN
Ok, nie zrozumiałem :lol: Swoją drogą, ciekawe czy każde auto ma już położoną instalację i wystarczy tylko wpiąć szybę i podłączyć przycisk, czy trzeba pruć wnętrze, żeby kable położyć :?:
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: edeks »

Misiektt pisze:edeks nie kupuje się już czujnika deszczu.
W poznaniu jest pełno firm, które wymieniają szyby i na 100% nie są to takie kokosy po co Ci szybe wymieniać w ASO ?
No też mi się tak wydawało, że nie trzeba nowego i raczej w ASO szukają dodatkowego zarobku.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

ASO zawsze szuka i znajduje dodatkowy zarobek i tego nie zmieni w naszej mentalności absolutnie nic. Jestem po dłuższej trasie i ASO dobrze wykonało usługę, szyba leży idealnie, nie widać żadnych śladów montażu, czujnik deszczu przeklejony, więc wszystko mam jak od nowości. Na razie jedyny plus tej całej sytuacji, to szyba bez żadnych zarysowań, więc w słońcu jedzie się całkiem przyjemnie :)
kamyk0
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2011, o 07:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Łódzkie

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: kamyk0 »

Ostatnio wymieniałem lusterko od kierowcy - 2700 zł. Ceny niezłe!!.
Ale wracając do tematu szyby - proponuję na przyszłość spytać się o cenę w salonie "Bednarek".
Kupowałem kapsle do swojego Superb`a: u Zimnego zaśpiewali 125zł za sztukę , a identyczne u Bednarka 85zł za sztukę - jest różnica?!.
Oczywiście nie wiem jak z innymi podzespołami.
SuperB II Kombi 2.0TDI (170KM) Platinum - kolor czarny
sebapark
Posty: 15
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:35
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: sebapark »

kilka informacji

skoda S2 ma 2 miesiące i wielki kamol rozwalił szybę przednią podgrzewaną.
Naprawa z autocasco wiec wiele obaw o koszty nie ma, ale w serwisie zapytałem o czujnik deszczu i czy trzeba kupować nowy. Jako prywatny własciciel dzwoniłe i powiedziano że bez wymiany czujnika nie da rady bo to precyzyjna robota i musi być nowy.Zdziwiło mnie jednak to że w tle słyszałem pytania serwisanta : jaka firma ubezpieczała szybę? Rozłączyłem się i dzwonię do drugiego likwidatora szkód i serwisanta

ten drugi zrobi to w jedeń dzien i bez kupowania nowego czujnika bo jak powiedział zakłady ubezpieczeń nie zwracają za ten czujnik.

szyba podgrzewana przód : 1900zł brutto bez rabatów.+koszty

pzdr
Seba
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

sebapark pisze:kilka informacji

skoda S2 ma 2 miesiące i wielki kamol rozwalił szybę przednią podgrzewaną.
Naprawa z autocasco wiec wiele obaw o koszty nie ma, ale w serwisie zapytałem o czujnik deszczu i czy trzeba kupować nowy. Jako prywatny własciciel dzwoniłe i powiedziano że bez wymiany czujnika nie da rady bo to precyzyjna robota i musi być nowy.Zdziwiło mnie jednak to że w tle słyszałem pytania serwisanta : jaka firma ubezpieczała szybę? Rozłączyłem się i dzwonię do drugiego likwidatora szkód i serwisanta

ten drugi zrobi to w jedeń dzien i bez kupowania nowego czujnika bo jak powiedział zakłady ubezpieczeń nie zwracają za ten czujnik.

szyba podgrzewana przód : 1900zł brutto bez rabatów.+koszty

pzdr
Seba

na czujnikach zarabia serwis można go spokojnie przekleić i to mnie zrobili w serwisie. Co serwis, to inna polityka ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: rezon »

sebapark pisze: ..ten drugi zrobi to w jedeń dzien i bez kupowania nowego czujnika bo jak powiedział zakłady ubezpieczeń nie zwracają za ten czujnik. ...Seba
Witam. Miałem wymienianą szybę w Outlanderze z ubezpieczenia Auto-szyba i nie trzeba było kupować czujnika deszczu, ani zmierzchowego. W Superbie raczej też nie trzeba.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Sebastian »

Koszt dodatkowego ubezpieczenia szyby podgrzewanej w salonie skody wyszedł 90zl. Nie zastanawiałem sie. Nawet bez podgrzewanej jest warto dodatkowo ubezpieczyć bo wymiana nie ma wpływu na zniżki a można wymienić 2 szyby podczas trwania ubezpieczenia.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Sebastian_M26 »

Sebastian pisze:Koszt dodatkowego ubezpieczenia szyby podgrzewanej w salonie skody wyszedł 90zl. Nie zastanawiałem sie. Nawet bez podgrzewanej jest warto dodatkowo ubezpieczyć bo wymiana nie ma wpływu na zniżki a można wymienić 2 szyby podczas trwania ubezpieczenia.
Wymienią tylko na podobny zamiennik Nordglass w warsztacie Nordglass.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: dato »

Nordglass ma podgrzewane ? Od kiedy ???
No bez jaj, jeśli tak, to w tyłek takie ubezpieczenie...
ODPOWIEDZ