SII, kamień i pęknięta szyba przednia

boczek140
Posty: 38
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 09:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Chotomów, k. W-wy

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: boczek140 »

Witam

Jako iż od wielu lat zajmuję się szybami samochodowymi pozwolę sobie dodać że w superbach bardzo rzadko pękają szyby, wiem z doświadczenia bo w porównaniu z passatami czy chociażby ocatvia bardzo sporadycznie wymieniamy szyby w superbach.

Co się tyczy czujnika deszczu, któryś z kolegów pisał że kosztuje on ok. 680 zł tylko pytanie po co go wymieniać, nie spotkałem tego w swojej praktyce na nowej szybie fabrycznych producentów są mocowania czujnika który się po prostu przekłada. oczywiście nie można się z nim "szarpać" tylko obchodzić delikatnie żeby go po prostu nie połamać.zarówno w superbie II jak i pasacie B6 czy B7 jest taki sam czujnik i nie ma problemu z jego przełożeniem o superbie I już nie wspomnę bo tam sprawa jest jeszcze prostsza, wystarczy wymienić sam żel który kosztuje 30 zł.

Co do cen i szyb nordglass czy innych podróbek jak i chińszczyzny to powiem że szkoda pieniędzy w naszych autach głównie montowano fabrycznie szyby Pilkington oraz Saint - Gobain Sekurit. Które są ogólnie dostępne w większości autoryzowanych warsztatów. Poniżej koszta orientacyjne szyb z wymianą. ( mogą się nieznacznie różnić)

SUPERB I

- szyba zielona z szarym pasem przeciwsłonecznym - 430 zł (z wymianą)
- szyba zielona z szarym pasem przeciwsłonecznym i z czujnikiem deszczu - 460 zł (z wymianą)

SUPERB II

-szyba zielona z szarym pasem przeciwsłonecznym i z czujnikiem deszczu 660 zł (z wymianą)

-szyba zielona z szarym pasem przeciwsłonecznym i z czujnikiem deszczu i ogrzewaniem 1450 zł (z wymianą)

Podane ceny dotyczą szyb fabrycznych producentów, i większości autoryzowanych warsztatów powinny być zbliżone. I nie dajcie się naciągnąć na wymianę sensora za 680 zł bo jest to niepotrzebne.

Jakby ktoś potrzebował pomocy w sprawie szyb to jestem do dyspozycji.
whity

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: whity »

ja pierdziu jak tanio....w poslsce tak wszedzie?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Enriquez »

boczek140, myślę u siebie nad kamerą do line assist...
to jest coś takiego jak tu:
http://allegro.pl/vw-passat-b7-kamera-p ... 42967.html

a sama szyba to coś takiego:
http://allegro.pl/nowa-szyba-przednia-v ... 53686.html


Jakbyś miał taki uchwyt do szyby z Passata B6/B7 to chętnie bym się do Ciebie uśmiechnął o taki wycięty kawałek szyby i jak zbiorę graty to wymianę szyby, albo demontaż mojego fabrycznego czujnika deszczu. W sumie chyba nie ma takiej opcji - podgrzewana szyba bez czujnika deszczu?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
boczek140
Posty: 38
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 09:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Chotomów, k. W-wy

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: boczek140 »

Enriquez pisze:boczek140, myślę u siebie nad kamerą do line assist...
to jest coś takiego jak tu:
http://allegro.pl/vw-passat-b7-kamera-p ... 42967.html

a sama szyba to coś takiego:
http://allegro.pl/nowa-szyba-przednia-v ... 53686.html


Jakbyś miał taki uchwyt do szyby z Passata B6/B7 to chętnie bym się do Ciebie uśmiechnął o taki wycięty kawałek szyby i jak zbiorę graty to wymianę szyby, albo demontaż mojego fabrycznego czujnika deszczu. W sumie chyba nie ma takiej opcji - podgrzewana szyba bez czujnika deszczu?

Będę miał na uwadze, jak się trafi passat z takim uchwytem to postaram się go zdemontować, bo takie rzeczy zawsze wyrzucamy do utylizacji. Do naszych superbów nie występowały szyby z samych grzaniem. Szyba w linku który podesłałeś do Passata cc to bardzo dobra cena ciekawe tylko co to za producent, bo fabrycznie ta szyba z kamerą występuje tylko z powłoką kaustyczną i u nas kosztuje ok 200 zł drożej. Co do cen to u nas jelśli chodzi o szyby jest znacznie taniej, widziałem cennik niemiecki np. producenta pilkington i u zachodznich sąsiadów cena detaliczna ta którą mamy w złotówkach jest w euro :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: bogge »

boczek140 pisze:
I nie dajcie się naciągnąć na wymianę sensora za 680 zł bo jest to niepotrzebne.
Oj pamiętam jak ja "toczyłem boje" z serwisem i chyba nawet opisałem to w tym temacie - "niemożliwa" wymiana sensora deszczu jednak okazała się możliwa. W tym kraju trzeba na wszystko uważać niestety, bo skubać chcą na każdym kroku, ekh...
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: __atomek__ »

mi powiedzieli w serwisie ze sensor deszczu wytrzymuje 5 przełożeń
Pozdrawiam:
Tomek
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Konik »

boczek140 pisze:Co do cen i szyb nordglass czy innych podróbek jak i chińszczyzny to powiem że szkoda pieniędzy
Dobrze zacząłeś. Od złego mówienia o konkurencji. Jakoś nie potrafię zaufać fachowcom, którzy zaczynają od oczerniania konkurencji.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Camillinhio »

Tu racja Konik, o konkuencji się źle nie mówi, bo kiedyś można u nich wylądować :)
Obrazek
whity

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: whity »

Konik, ale żyjemy w takich czasach, ze jest to dozwolone.... Tak samo jak mcdonald reklamuje sie, ze ma lepsze frytki niż Burger king itp...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Misiek Fisiek »

To chyba raczej kwestia etyki niż zakazów. Ale w tej konkretnej sytuacji nie mam zdania. Jeśli mam głębokie przekonanie, że ktoś robi coś źle to raczej bym się nie szczypał z wyrażeniem takiej opinii.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szczypior

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: szczypior »

Jak ktoś ma dobry produkt sam sie wtedy obroni, gorzej jak jest tak ze i frytki z burgera oraz z maca sa gowno warte wtedy trzeba tepic konkurencje zeby wiecej frajerow trafilo do maca...

co do szyb... Nordglass mialem i nie narzekalem... nawet nie wiedzialem ze to chinszczyzna... a tak na marginesie co dzis nie jest chinskie ? no moze tylko skoda :-D
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Konik »

whity pisze:Konik, ale żyjemy w takich czasach, ze jest to dozwolone.... Tak samo jak mcdonald reklamuje sie, ze ma lepsze frytki niż Burger king itp...
Porównywać można. Lubię porównania. Rzetelne, rzeczowe, tego co da się porównać. Ale pisać nieprawdę (w celach komercyjnych), nie.
Misiek Fisiek pisze:To chyba raczej kwestia etyki niż zakazów. Ale w tej konkretnej sytuacji nie mam zdania. Jeśli mam głębokie przekonanie, że ktoś robi coś źle to raczej bym się nie szczypał z wyrażeniem takiej opinii.
Jeśli mam głębokie przekonanie oparte na prawdzie, to tak. Jeśli budowane na bzdurach, to nie. Tym bardziej, kiedy opinie negatywne wyraża się o produktach konkurencji. Czyli wiadomo dlaczego.
Już pomijam fakty, że nigdy nie wiadomo, czy nie przytrafi się sytuacja, o której pisze Camillinhio. :lol:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Konik »

szczypior pisze:Nordglass mialem i nie narzekalem... nawet nie wiedzialem ze to chinszczyzna...
A tu macie efekt pieprzenia boczka.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
szczypior

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: szczypior »

Konik wypraszam sobie ;-) efektem pieprzenia kolegi boczka to moze Ty jestes ale napewno nie ja, znam swoich rodziców ;-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: szms »

a u mnie nie widać żadnych rys na przedniej, ani odprysków, nie narzekam. :roll:
ODPOWIEDZ