Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 sie 2017, o 10:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 334 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 23 mar 2015, o 05:18 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Daewoo Lanos
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Jak kupujesz nowe auto to ono jest nowe i zawierasz umow臋 ubezpieczenia przez salon. Potem przy kontynuacji nikt nie sprawdza czy auto jest ca艂e, o ile szkoda nie by艂a zg艂aszana. Nie w膮tpi臋, 偶e jeste艣 bardzo sprytny, ale w takim przypadku niczego nie trzeba obchodzi膰.

Ale je艣li kupujesz u偶ywk臋 albo zmieniasz ubezpieczyciela to agent musi zrobi膰 zdj臋cia/obejrze膰 auto 偶eby tydzie艅 po zawarciu umowy kto艣 nie przyjecha艂 walni臋tym autem na lawecie twierdz膮c, 偶e zdarzenie mia艂o miejsce "wczoraj". I obchodzi膰 tego nie widz臋 sensu bo pokaza膰 auto agentowi raz na kilka lat przy pierwszym zawarciu umowy ubezpieczenia to nie jest dla mnie problem, a oszukiwa膰 zak艂adu ubezpiecze艅 nie zamierzam.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 4 sie 2016, o 12:44 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Jeszcze jedna uwaga po latach. Nie jest do ko艅ca prawd膮, ze jak masz szkod臋 z osobnego ubezpieczenia szyb to nie tracisz zni偶ek. Dotyczy to tylko firmy ubezpieczeniowej w ktorej miales dotychczas ubezpieczenie i robisz jego kontynuacj臋. Ale nawet w wtym przypadku nie masz pewno艣ci czy skladka nie jest podrasowana bo przy kontynuacji masz inn膮 niz dla nowego klienta. Inny ubezpieczyciel potraktuje nawet napraw臋 szyby za 120 zl jako szkod臋 i obni偶y zni偶ki z AC. W sprawie oryginalnosci szyb firmy ubezpieczeniowe oszukuj膮. Zasada jest taka, 偶e je偶eli samoch贸d jest na gwarancji wymiana tylko na ori w ASO. Po gwarancji tylko wtedy na ori poza ASO jezeli model rzadki i zamiennik szyby nie wyst臋puje. W przypadku Skody nie mo偶liwe. Najczesciej pakuja Nordglass, ktory jest taka samo gowniana szyba jak ori. No ale to jednak nie ori. Jezeli przyjedziesz do ASO na gwarancji z nieoryginalna szyb膮 to jest pelna podstawa do anulowania pozostalego okresu gwarancji.

G贸ra

PostNapisane: 4 sie 2016, o 13:11 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Nordglass jest lepszy ni偶 org, pozatym skoda czy inna marka nie produkuje szyb np w skodach jest splintex.
Nordglass splintex saintgobain pilkington jeden h...

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 4 sie 2016, o 15:04 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Aktualnie: Platinum
To zdecyduj sie. Albo Nordglass lepszy od ori albo jeden chu.... Poza tym nigdzie nie napisalem, ze Skoda produkuje szyby. Glownie montuje szyby Saint Gobain. Ostatnio miekkie jak wszystkie inne marki szyb.

G贸ra

PostNapisane: 30 kwi 2017, o 13:59 

Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2017, o 16:24
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Witam
czy u偶ywa艂 kto艣 z forumowicz贸w produkt K2 glass doctor ? mam odprysk na przedniej szybie i firmy wo艂aj膮 100-150z艂 za napraw臋 , natomiast
K2 glass doctor kosztuje 35z艂 i naprawiasz 偶ywic膮 tak jak w warsztacie, ale wychodzi taniej ;) jedyna r贸偶nica do utwardzania w warsztacie u偶ywaj膮 ultrafiolet a przy K2 u偶ywasz promieni s艂onecznych - czysta natura :D
pro艣ba o info czy damy rad臋 przy pomocy K2 glass doctor naprawi膰 odprysk :?:

G贸ra

PostNapisane: 19 maja 2017, o 12:53 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2014, o 16:38
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam,
Mam w SII FL p臋kni臋t膮 szyb臋 przedni膮 zwyk艂膮 i tak sobie my艣l臋 a偶eby zamontowa膰 podgrzewan膮. Mam pytanie czy da si臋 to w jaki艣 艂atwy spos贸b pod艂膮czy膰 do instalacji samochodu, czy trzeba ci膮gn膮c jakie艣 kable? Fabrycznie zamontowane mam WEBASTO.

Piotr

G贸ra

PostNapisane: 19 maja 2017, o 16:44 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Na forum gdzie艣 jest w膮tek o go艣ciu co to ju偶 robi艂/zrobi艂.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2017, o 19:25 

Do艂膮czy艂(a): 28 lut 2014, o 12:09
A ja mia艂em tak:
W octavii wymienia艂em rok po roku szyb臋 czo艂ow膮 w 2 ro偶nych ASO. Wszystko pi臋knie 艂adnie ale rok po ostatniej wymianie dooko艂a szyby wyskoczy艂y ogniska korozji (chyba z 6-7). Wed艂ug ASO i centrali powodem by艂y odpryski lakieru od kamieni wi臋c nie uznali roszczenia i grzecznie zaprosili mnie do s膮du :)
Machn膮艂em r臋k膮 i naprawa we w艂asnym zakresie. Okaza艂o si臋 po zdj臋ciu szyby, 偶e wycinaj膮c drutem szyb臋 zdarli ze wszystkich element贸w metalowych na kt贸rych jest po艂o偶ona szyba lakier do go艂ej blachy, nie zabezpieczyli tego i na to wklejali now膮 szyb臋. Rdza tak 偶ar艂a 偶e a偶 wysz艂a na zewn膮trz na s艂upki i dach.
Teraz w superbie mam ju偶 3 strza艂y na czo艂owej ale wszystkie naprawiane w nordglasie i jako艣 to si臋 trzyma ale za ka偶dym razem jak dostan臋 postrza艂 to a偶 mnie trz臋sie jak sobie wyobra偶臋 偶e b臋d臋 musia艂 jecha膰 do aso wymienia膰 szyb臋.

No i ubezpieczenie zni偶ek AC - my艣la艂em, 偶e dobra opcja ale jest to te偶 uznawane tylko przez danego ubezpieczyciela. U innego przy zmianie b臋d膮 widnia艂y jako szkody (tak samo jak ubezpieczenie szyby).
Pozdrawiam.

G贸ra

PostNapisane: 4 lip 2017, o 14:11 

Imi臋: Lukasz
Do艂膮czy艂(a): 24 cze 2017, o 06:45
Podpinam si臋 pod temat. Mam porysowan膮 przedni膮, boczn膮 i tyln膮 szyb臋. O ile boczn膮 i tyln膮 mam nadziej臋 da si臋 wypolerowa膰, a tyle przedni膮 najlepiej b臋dzie wymieni膰.
Gdzie w Warszawie polecacie warsztat? W gr臋 wchodzi tylko Pilkington, lub Sekurit - mia艂em kiedy艣 Nordglassa i rysowa艂a si臋 chyba od samego strumienia wody na myjni.

G贸ra

PostNapisane: 4 lip 2017, o 21:15 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2014, o 17:24
Ja myje samoch贸d papierem 艣ciernym i to na sucho i jakos w 3,5 roku p贸艂 rysy na szybach nie mam... Co wy wyrabiacie z tymi szybami!?!?

G贸ra

PostNapisane: 5 lip 2017, o 06:29 

Auto poleasingowe, kole偶anka by艂a zakochana w skrobaczce.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2017, o 15:24 

Do艂膮czy艂(a): 28 lut 2014, o 12:09
Tak jak pisa艂em wy偶ej. Jest ryzyko 偶e ci spartol膮 robot臋. Stara艂 bym si臋 wypolerowa膰 a potem przyzwyczai膰 do tego co zostanie. No te偶 z zamkni臋tymi oczami mo偶esz je藕dzi膰 ale to na kr贸tk膮 met臋 dzia艂a.

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2017, o 22:14 

Obrazek

Tego si臋 nie da spolerowa膰... w pi膮tek wymiana.

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2017, o 22:27 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Wymieniaj i si臋 nie stresuj.

PM銇妧琛撶殑銇姪瑷銈掍笌銇堛仸銇亜銇戙仾銇勩

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2017, o 04:37 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2014, o 17:24
O ja CI臉 pier!!!!
Cos Ty robi艂 z ta kole偶ank膮, ze tak szyb臋 porysowala.;)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 334 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: