Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Awatar użytkownika
sz00gun
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 22:14
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Facelifting, chip
Imię: Marcin
Lokalizacja: PL w UK

Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: sz00gun »

Witam, Jeżeli temperatura spadnie do minus 2 lub mniej to lusterka które były złożone w nocy, rano wykrzywiają się za bardzo do przodu. Dzieje się to tylko wtedy kiedy jest minusowa temperatura nigdy to się nie stało jak było ciepło.

Całą sytuację nagrałem na wideo Proszę zobaczyć

https://www.dropbox.com/s/mhp1iovaf8743 ... 5.mp4?dl=0

Czy ktoś z was, też miał taki problem? Proszę o pomoc i porady.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: Camillinhio »

Miałem tak w swojej s2. Jakiś czujnik nie stykał i nie zatrzymywał lustra. Przestałem składać lustra zimą ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: kamracik »

Temat wałkowany x-razy, po prostu woda zamarza w lusterkach przez co przestaje działać fizyczny ogranicznik maksymalnego rozłożenia lusterka.
Awatar użytkownika
sz00gun
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 22:14
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Facelifting, chip
Imię: Marcin
Lokalizacja: PL w UK

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: sz00gun »

No dobra, dzięki za info, gwarancje mam jeszcze 3 tygodnie, jak to mogą naprawić? Wymiana czegoś w lusterku czy w obu?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: kamracik »

Ale nie ma czego tam naprawiać. Lód odpuści to i lusterka będą działać. Wstaw auto do garażu podziemnego i tyle.
Awatar użytkownika
sz00gun
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 22:14
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Facelifting, chip
Imię: Marcin
Lokalizacja: PL w UK

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: sz00gun »

@kamracik serwis chce mi wymienić lusterko ale tylko jedno.... Nie wiem czy to ma sens skoro to działo się po 2 stronach. Jeżeli wymienia po 1 stronie to walczyć aby wymienili i po drugiej? ASO w Anglii, zimy to nie raczej nie ma, tylko 3 razy były minusowe temperatury...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: kamracik »

Jak chcą wymieniać to niech wymieniają, zawsze będzie nowsze. No i pewnie, że walcz, aby obie strony wymienili.
Awatar użytkownika
sz00gun
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 22:14
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Facelifting, chip
Imię: Marcin
Lokalizacja: PL w UK

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: sz00gun »

Hmmm no tylko to nie ma sensu, skoro włożą identyczne, z potencjalnym defektem... Więc za rok- powtórka z rozrywki, tylko gwarancji już nie będę mieć...

Bardziej interesuje mnie jedna rzecz, czy prawe i lewe lusterka są identyczne pod względem mechaniki/elektroniki. Czemu serwis uparł się aby wymienić tylko stronę kierowcy?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: Camillinhio »

Kształt mają inny.
Obrazek
Awatar użytkownika
sz00gun
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 22:14
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Facelifting, chip
Imię: Marcin
Lokalizacja: PL w UK

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: sz00gun »

Tak hehe, ale chodzi ogólnie o funkcjonowanie, elektronikę w środku, symetria się nie liczy...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: kamracik »

Nikt z nas ich nie rozbierał :) Po prostu taka zasada działania tego jest, że w środku jest wypustek, który zatrzymuje lusterko, jak podejdzie syf/lód to niweluje wypustek i lusterko przechodzi jakby nad ogranicznikiem. Zapewne podobnie się dzieje jak wypustek się zetrze, ale nie kojarzę takiego tematu.

Nowe lusterka przy odpowiednich warunkach też Ci się wywinął.
przybora
Posty: 70
Rejestracja: 3 mar 2020, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: przybora

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: przybora »

Witam, chciałbym Was zapytać czy ktoś ostatecznie rozwiązał problem rozkładającego się lusterka w kierunku błotnika. Oczywiście chodzi mi o prawe. Wiem że temat był wałkowany tylko że prócz wymiany lusterka to nic konkretnego z porad nie znalazłem. W lusterku obecnie mam wyciętą funkcję rozkładania i składania, na zasadzie przecięcia 2ch żył. Ktoś naprawiał może blokadę tego lusterka jakiś patent, sposób rozbierania ? Jakieś fotki ktoś może podrzucić, może ktoś ma jakiś manual ?
Piotr87
Posty: 56
Rejestracja: 16 gru 2019, o 21:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Piotr

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: Piotr87 »

Witam, aby naprawić lusterko trzeba je doszczętnie rozebrać. Problem tkwi w pinie blokującym mechanizm rozkładania lusterka (śniedzieje w aluminiowej obudowie i nie wysuwa się). 1 rozbieracie lusterko z całej obudowy. 2 zdejmujecie zabezpieczenie sprężyny na mechanizmie składania lusterka ( 3 płaskie śrubokręty, dużo siły i potrzebujecie kogoś do wyjęcia zabezpieczenia gdy ściśniecie sprężynę ). 3 rozbieracie obudowę silniczka i wewnątrz niej znajduje się pin ze sprężynką, który zablokowało utlenione aluminium (uważać na sprężynkę bo czasem może wystrzelić i będzie kicha). 4 czyścicie otwór w którym pracuje pin blokujący i smarujecie go jakimś dobrym smarem (polecam ATE Plastilube do zacisków). 5 czyścicie ze śniedzi całą obudowę po której pracuje ten pin i smarujecie ją. 6 składacie wszystko w odwrotnej kolejności. Udanej zabawy i uważajcie na tą grubą sprężynę z zabezpieczeniem oraz własne palce.
przybora
Posty: 70
Rejestracja: 3 mar 2020, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: przybora

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: przybora »

Piotr87 pisze: 15 mar 2020, o 18:02 Witam, aby naprawić lusterko trzeba je doszczętnie rozebrać. Problem tkwi w pinie blokującym mechanizm rozkładania lusterka (śniedzieje w aluminiowej obudowie i nie wysuwa się). 1 rozbieracie lusterko z całej obudowy. 2 zdejmujecie zabezpieczenie sprężyny na mechanizmie składania lusterka ( 3 płaskie śrubokręty, dużo siły i potrzebujecie kogoś do wyjęcia zabezpieczenia gdy ściśniecie sprężynę ). 3 rozbieracie obudowę silniczka i wewnątrz niej znajduje się pin ze sprężynką, który zablokowało utlenione aluminium (uważać na sprężynkę bo czasem może wystrzelić i będzie kicha). 4 czyścicie otwór w którym pracuje pin blokujący i smarujecie go jakimś dobrym smarem (polecam ATE Plastilube do zacisków). 5 czyścicie ze śniedzi całą obudowę po której pracuje ten pin i smarujecie ją. 6 składacie wszystko w odwrotnej kolejności. Udanej zabawy i uważajcie na tą grubą sprężynę z zabezpieczeniem oraz własne palce.
Super, dzięki Piotr87 za odpowiedź. Grzebałem w necie i znalazłem podobny temat na forum Passata wszystko ładnie opisane z fotorelację, może się przydać:
https://forum.vw-passat.pl/topic/45413- ... -lusterka/
W tygodniu lub w następny weekend może uda mi się podejść do mego lusterka.
Piotr87
Posty: 56
Rejestracja: 16 gru 2019, o 21:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Piotr

Re: Lusterka rozkładają się za bardzo do przodu

Post autor: Piotr87 »

Przerabiałem ten temat w lipcu. Prawe lusterko rozkładało mi się aż za bardo. Po rozebraniu, wyczyszczeniu i przesmarowaniu problem znikł. Na Facebooku jest klub skody. Żona poprosiła na nim o pomoc i ktoś z chłopaków wysłał jej zdjęcia z opisem co i jak.
ODPOWIEDZ