przeciąganie biegów DSG

messik
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Jakub

przeciąganie biegów DSG

Post autor: messik »

Witam.
W moim Superbie 2.0 TDI 2009 mam problem z przeciąganiem biegów zaczynając od biegu 3 na 4 itd. obroty dochodzą nawet do 4000 nim zmieni bieg. Zdarza się też, że jadąc na 6 redukuje na 5 i 3000 obrotów. Nie dzieje się to cały czas, ale zawsze ustępuje po zatrzymaniu się auta co jest jednoznaczne z redukcją do biegu 1.
Dziś jestem po zmianie oleju i filtra w skrzyni oraz wszelkiego rodzaju adaptacjach z tym związanych, ale niestety problem nie ustąpił.
Doszukałem się na forum, że winny może być czujnik prędkości obrotowej koła tudzież pierścień ABS-u. Podłączyłem auto pod komputer w celu sprawdzenia wartości prędkości obrotowe kół i wynik jest taki, że 3 koła mają wartości bardzo zbliżone względem siebie, a ostatnie koło co jakiś czas ma skok wartość o około 15-20 jednostek względem pozostałych kół.
Moje pytania są takie, czy te skoki wartości prędkości obrotowej mogą mieć wpływ na pracę skrzyni DSG? Jaka jest zależność tych podzespołów względem siebie?
Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
maxpl17
Posty: 45
Rejestracja: 3 mar 2016, o 11:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: przeciąganie biegów DSG

Post autor: maxpl17 »

Ogolnie DSG korzysta z danych o poslizgach, przez co zmienia tryb pracy przeciagajac lub zbyt wczesnie wbijajac kolejny bieg (zaleznie od sytuacji). Czy to jest przyczyna twojego problemu? Nie wiem.
shapeshifter
Posty: 80
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 21:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: przeciąganie biegów DSG

Post autor: shapeshifter »

U mnie przy takich objawach uszkodzona była piasta, a konkretnie skorodowany pierścień magnetyczny współpracujący z czujnikiem abs.
ODPOWIEDZ