Forte wtryski.

Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Forte wtryski.

Post autor: kamracik »

Taa.. te meble z Ikei są tak drewniane jak Twoja Skoda jest Audi ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Forte wtryski.

Post autor: CLO27 »

kamracik pisze:Taa.. te meble z Ikei są tak drewniane jak Twoja Skoda jest Audi ;)
Byłeś w fabryce ikea? Bielsk Podlaski budowałem tam parę rzeczy i byś się naprawdę zdziwił ile tam drewna się przewala hehe, że tną na włókna mieszają i robią masy, płyty pilśniowe i inne wynalazki to tylko można powiedzieć taki mamy klimat....cena się liczy....ps moja akurat skoda jest lepsza niż audi ahhahahahaha
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Forte wtryski.

Post autor: kamracik »

Nie mówię, że tam nie ma drewna, ale drewnianymi meblami tego bym nie nazwał ;)

Akurat jeśli chodzi o Ikeę, to lubię te ich meble, a pomysłowość niektórych ich rozwiązań mnie zadziwia. Bo w sumie w życiu bym nie wpadł, żeby tekturą wypełniać nawet płyty 18mm. Jest to niestety kosztem trwałości, choć parę takich tekturowych mebli dość sporo czasu przetrwały.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Forte wtryski.

Post autor: CLO27 »

Dokładnie :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Forte
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2017, o 09:47
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Roman

Re: Forte wtryski.

Post autor: Forte »

[quote="HonkyTonk"]Taka mała informacja odemnie. Miałem przyjemność wymienić wszystkie wtryski ponieważ przy przebiegu ok 201 tys. Zaczęły już przelewać paliwo (dawkowanie już przestało być precyzyjne). Po ukończone naprawie rozmawiałem jeszcze ze specjalistą w dziedzinie wtryskow (Bosch). Na pytanie odnośnie tych preparatów odpowiedział mi jasno. Nie powinno się z nich korzystać w dużym obiegu jeżeli ten jest zanieczyszczony ponieważ ten cały brud pójdzie we wtryski i je szlag trafi. Powinno się czyścić oddzielnie dopływ paliwa że zbiornika i oddzielnie pompę wtryskowa i wtryski. A no i jeżeli już ktoś się pokusi o takie czyszczenie to wtedy przed takim czyszczeniem i po powinno wymienić się filtr paliwa. To tyle odemnie.

Może ja coś wytłumaczę. Uważam, że nie można stosować tej samej zasady do wszystkich preparatów. To co tu piszesz pewnie dotyczy konkretnej marki i rodzaju preparatu, które ten doradca Bosch stosował. Tak samo jakby powiedzieć wszystkie lekarstwa mają działanie uboczne. Bardzo ogólna teza ale nie do końca prawdziwa.
Preparaty Forte są produkowane na bazie nafty. Nie są substancjami działającymi agresywnie. W związku z ich składem chemicznym, rozpuszczają warstwowo zanieczyszczenia, jak obieranie łusek cebuli. Lak, nagar są to substancje o składzie identycznym co paliwo, tylko o innym stanie skupienia. Preparaty Forte zmieniają ciało stałe(nagar, lak) z powrotem na płyn, który jest w stanie odparować w komorach spalania i całkowicie się wypalić. Właśnie dlatego, stosowanie chemii Forte nie jest niebezpieczne, jednak na efekty oczyszczania trzeba czasem dłużej poczekać (do wypalenia paliwa z baku). Co do wymiany filtra , nie jest to przy czyszczeniu obowiązkowe ale jeżeli i tak jest na to termin, lepiej to zrobić przed oczyszczaniem niż po. Substancje zatrzymane przez filtr (też w większości węglowodory) zostaną rozpuszczone, więc chyba szkoda preparatu jak i tak filtr za chwilę będziemy wyrzucali.
Paligator
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2016, o 22:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Forte wtryski.

Post autor: Paligator »

Jestem zadowolony. Te preparaty u mnie zadziałały. Teraz zalałem auto forte DPF i zobaczę jaki przyniesie efekt.
ODPOWIEDZ