Ciągle włączający się wentylator chłodnicy

Bombeczka
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2017, o 17:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Ciągle włączający się wentylator chłodnicy

Post autor: Bombeczka »

Witam. Mam następujący problem. Na postoju często włącza się wentylator chłodnicy, na krótko po czym na chwilę przestaję i znowu to samo. Robi tak na zimnym silniku i na ciepłym. Jestem laikiem i nie za bardzo wiem co więcej mógłbym powiedzieć. Ktoś z obecnych miał podobny problem? 2.0 TDI 140KM 2013r.
Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Re: Ciągle włączający się wentylator chłodnicy

Post autor: bartek_grchw »

Po pierwsze to podałeś zły kod silnika bo BMP z tego co kojarzę to jest na pompowtryskach, ten co w passatach się tak psuł. Pewnie masz jak ja CFFB lub inne zbliżone oznaczenie. Co do wentylatorów mogło się popsuć sterowanie ich, które znajduje się w module mieszczącym się na jednym z dwóch wentylatorów. Mogło nastąpić jakieś zwarcie czy coś i sterowanie szlak trafił. U mnie tak było. Mój mechanik spiął mi to na krótko i zrobił sterowanie z wewnątrz kabiny, polegające na zamknięciu przeze mnie obwodu elektrycznego, które uruchomiało wentylatory jak była potrzeba. To było oczywiście chwilowe rozwiązanie do czasu zakupienia nowego wentylatora wraz z modułem. Trzeba mieć na uwadze średnicę wentylatora przy zakupie bo z tego co pamiętam były chyba trzy różne. To była moja usterka a co jest u Ciebie to nie wiem, ale może będzie to jakaś podpowiedź...
Bombeczka
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2017, o 17:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Ciągle włączający się wentylator chłodnicy

Post autor: Bombeczka »

Dzięki za reakcję. Jeżeli chodzi o silnik to jest to commonrail. Przy wybieraniu oznaczenia silnika wyszedł mój laizm:) Zauważyłem, że na w pełni rozgrzanym silniku problem nie występuje.
ODPOWIEDZ