S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

fotott
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2011, o 08:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wroclaw

S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: fotott »

2 mies po zakupie reklamowalem zawieszenie i po miesiacu SKODA Mlada Boleslaw - wymienila 4 sprezyny !!! Samochod poszedl nieco do gory i usztywnil sie . Problem jaki wtedy mialem , to przy nawet niewielkich nierownosciach i jednej osobie z tylu - jechalem brzuchem . Teraz jest duzo lepiej ale juz mi sie zdarzylo , ze przy 4 osobach juz gdzies cos przetarlem . Czy macie jakies doswiadczenia jak mozna usztywnic tylnie zawieszenie ? Ktos gdzies pisal o wkladkach gumowych w sprezyny , ale czytalem na forach ze to robi w konsekwencji spustoszenie w tylnim zawieszeniu . Wymiana sprezyn ? na jakie ?
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: edeks »

Masz możliwość wrzucenia fotek jak wysoko stoi auto na pusto, a jak po obciążeniu tyłu? I czy jesteś pewien, że przycierasz podwoziem, a nie np. elementem zawieszenia tylnego?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
fotott
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2011, o 08:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wroclaw

Re: S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: fotott »

nie mam jak wystawic zdjecia w URL - moge podeslac na maila . Chyba ze sa jakies inne mozliwosci - nie wiem jak widzisz jestem nowym uzytkownikiem forum ... Zdjecie przed chwila zrobilem na pusto .
Co do przecierania _ jestem pewny ze spodem i nie jest to zawieszenie . Walczylem ze Skoda Poland o wymiane zawieszenia i w koncu zalecila to Skoda Mlada Boleslaw . Jak pisalem jest duzo lepiej , ale mimo wszystko uwazam ze jest troche za miekki . Poprzednio uzytkowalem Passka od nowosci i nie mialem takich problemow ( mialem inne , powazniejsze :D )
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: Misiektt »

fotott : fotki.tuningforum.pl wrzuć przez to zdjęcia i pokaż jak to wygląda. Dostaniesz tam od razu linki do wstawienia na forum
fotott
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2011, o 08:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wroclaw

Re: S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: fotott »

Dzieki Misiektt , ucze sie korzystania z forum, mimo ze lata z gorki juz chyba ...


Obrazek
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: edeks »

Na pusto wygląda ok jak dla mnie pod warunkiem, że masz standardowe zawieszenie:) Dzięki zdjęciu wiemy już, że to jednak combi, więc sprężyny z tyłu powinny mieć jeszcze większą sztywność ze względu na ładowność. Mam takie same kółka jak Ty, więc jeśli chcesz popołudniu mogę zmierzyć prześwit od koła do krawędzi błotnika, to sobie porównasz z tym, co masz u siebie? U mnie jest dość sztywno jak na razie i zdarzyło mi się przytrzeć właśnie tylnym zawieszeniem ale to na rozbitej polnej dróżce.
Rozwiązać sprawę mógłby np. pakiet na bezdroża z oferty Skody - zawias w górę i dodatkowo alu płyta pod bebechy - nawet jak o coś przytrzesz, to krzywdy większej nie będzie ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
fotott
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2011, o 08:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wroclaw

Re: S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: fotott »

cholera wie co mi zalozyli w SKodzie , mysle ze nie ryzykowaliby ( na gwarancji) - tymbardziej, ze czekalem z miesiac na decyzje skody w Czechach :( . Pomiary byly tez robione i niby ok! wg ASO. Ale mimo wszystko wydaje mi sie ze jest za miekka . Pakiet na bezdroza to nie sa inne sprezyny ? Co rozumiesz pod pojeciem : "zawias w gore " ? za chwile bede mial przeglad po 30k km , moze by to jakos przerobili ?
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: edeks »

No właśnie pewnie inne, bo samochód stoi wyżej o 20 czy 24 mm. nie wiem tylko, czy taką modyfikację można zrobić w ASO już po zakupie auta, czy tylko zamawiając do produkcji. Myślę, że koledzy, którzy mają to u siebie powinni wiedzieć więcej. Na forum też trochę znajdziesz na ten temat.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
fotott
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2011, o 08:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wroclaw

Re: S2 2010 TDI 170KM Combi standard - Problem z zawieszeniem

Post autor: fotott »

dzieki edeks . Pogrzebie jeszcze na forum , popytam w ASO na przegladzie ( moze "dogadam" sie jakos) . Hey!
ODPOWIEDZ