Samoprzestawiające się fotele

blazejl
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2016, o 09:47
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Błażej

Samoprzestawiające się fotele

Post autor: blazejl »

Witam - zauważyłem niedawno, że fotele w mojej skodzie same się przestawiają - myślałem, że moja żona tak przy nich grzebie ale ona sama powiedziała że co chwile musi poprawiać. Obydwa fotele zmieniają swoją pozycję - z dnia na dzień jeszcze nie ma tragedii ale po dwóch dniach trzeba już od nowa regulować - czy ktoś się spotkał z czymś takim w swoim aucie? Co to może być?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: Sebastian_M26 »

Trzeba ustawić pozycje i zapamiętać do kluczyka. Wszystko podane w instrukcji.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
blazejl
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2016, o 09:47
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Błażej

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: blazejl »

A to nie wiedzialem, że to ma coś ze sobą wspólnego ;) Dzięki - sprawdzę wieczorem
blazejl
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2016, o 09:47
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Błażej

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: blazejl »

Zrobiłem tak jak było w instrukcji - jak wsiadłem po 3 dniach jazdy żony (która mówi że nie przestawiała fotela) i wcisnąłem zapamiętaną pozycję to fotel sie trochę przestawił - znaczy, że cały czas się sam przestawia ;/
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: kamracik »

Bo trzeba wiedzieć jak to działa, generalnie pamięć nie odwzorowuje w 100% tego co było ustawione. Są tak jakby punkty do których on się dopasowuje, a więc zawsze trochę się przestawi.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: leszekmw »

to na wuj taki giberes mieć w aucie ?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: Sebastian_M26 »

Bo jak ja wsiadam naciskam 1, a żona 2. Niedoskonałości to sekundowa praca silniczka wysokości, drugie wciśnięcie przycisku bo ja siedzę na 0 totalne.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: leszekmw »

no tak , to wiem .
ale kamracik pisze że nigdy idealnie tak samo nie ustawi..
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: CLO27 »

Bo on ma rączkę i flamastrem zaznaczoną pozycje to mu się idealnie nie udaje tak samo ustawić :mrgreen: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: leszekmw »

śmiej się śmiej..
ja mam pierdolca jak mi ktoś fotel zruszy , potem 5 dni się nie mogę ustawić..też kiedyś sobie zaznaczałem..
pamiętam jak kiedyś kolega się przymierzał do mojej O1 , potem z tydzień nie mogłem się usadowić i nie wiedziałem co to ,,,a on skubany jeszcze kierownicę lekko wysunął mi.. :)
a ostatnio pożyczyłem klientce żeby podjechała 500m do domu po śruby bo zapomniała a wóz już był na podnośniku..nie spodziewałem się że można tak poprzestawiać fotel na tak krótkim odcinku.. :D
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: kamracik »

leszekmw pisze:no tak , to wiem .
ale kamracik pisze że nigdy idealnie tak samo nie ustawi..
No idealnie jak go ustawisz nie, ale później powtarzalnie tak samo będzie go ustawiać. Fotel przyzwyczaja się do Twojeje pozycji w 90%, a Ty musisz tylko do tych 10% przywyknąć :lol:

No taka technologia, to nie serwa cyfrowe z dokładnością pierdyliarda nanometrów 8-)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: CLO27 »

leszekmw pisze:śmiej się śmiej..
ja mam pierdolca jak mi ktoś fotel zruszy , potem 5 dni się nie mogę ustawić..też kiedyś sobie zaznaczałem..
pamiętam jak kiedyś kolega się przymierzał do mojej O1 , potem z tydzień nie mogłem się usadowić i nie wiedziałem co to ,,,a on skubany jeszcze kierownicę lekko wysunął mi.. :)
a ostatnio pożyczyłem klientce żeby podjechała 500m do domu po śruby bo zapomniała a wóz już był na podnośniku..nie spodziewałem się że można tak poprzestawiać fotel na tak krótkim odcinku.. :D
Ja to też doskonale rozumiem i pierwsza jedna z najważniejszych opcji jakie teraz będę miał na uwadze to te elektryczne zapamiętanie....jeszcze w SIII pół biedy jakoś w miarę szybko się udaje, ale w SII ustawiam to też z tydzień jak ktoś ruszy...baba nawet się nauczyła na moim ustawieniu jeździć bo jej powiedziałem, że jak przestawi jeszcze raz to jej głowę urwę :p :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: leszekmw »

u mnie to samo - uzgodniliśmy że jak się zamieniamy samochodami , a jest to nie częściej jak 2-3 razy w miesiącu i rzadziej , to przesuwamy tylko przód- tył ...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: Sebastian_M26 »

Nie wiem może bardzo bliskie ustawienia i system się gubi. U mnie między ustawieniami to z 7sek. Pozatym fotel ma 5 płaszczyzn, ręcznie to długo trwa.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoprzestawiające się fotele

Post autor: sko89 »

blazejl pisze:Zrobiłem tak jak było w instrukcji - jak wsiadłem po 3 dniach jazdy żony (która mówi że nie przestawiała fotela) i wcisnąłem zapamiętaną pozycję to fotel sie trochę przestawił - znaczy, że cały czas się sam przestawia ;/
Pewnie żona ma drugi kluczyk i ten ma co innego w pamięci.
ODPOWIEDZ