Głośne stuki w silniku, drgania, spaliny w oleju 3.6 v6

Spychu
Posty: 2
Rejestracja: 5 lut 2017, o 09:57
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Krzysztof

Głośne stuki w silniku, drgania, spaliny w oleju 3.6 v6

Post autor: Spychu »

Na początek chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowym forumowiczem.

Mój problem jest następujący. Od jakiegoś czasu borykam się z metalicznymi dość głośnymi stukami które pojawiają się rano jak już samochód zejdzie z obrotów które ma na ssaniu. Stuki są tylko na biegu jałowym P i N później z czasem zanikają, w trakcie jazdy też ich nie ma. Pojawiają się znowu po zgaszeniu i odpaleniu samochodu ale wtedy są już niezależnie czy to P N czy D. Stuki całkowicie zanikają gdy rozgrzeje się olej, tak od 70 C'' oleju stuków nie ma już przy odpalaniu. Dodatkowo samochód zaczął jakby bardziej drgać podczas jazdy. Auto było już wszędzie ASO Skody, polecani mechanicy, nawet jakiś fachmistrz od Porsche oglądał samochód - diagnoza - każdy zakład co innego, sprzęgło (dwumas), ASO Skody - problem z układem olejowym, bądź coś przy zaworach, bez rozebrania nic nie stwierdzą, no i najgorsza opinia silnik na złom i kupić używkę....
Komputer z czytał dwa błedy:
1 - P310B Paliwa - system niskociśnieniowy - sygnał nieprawidłowy
2 - P3078 Jednostka Sterująca przepustnicy - przepsutowość powietrza na biegu jałowym za niska
Co do błędów według opinii mechaników są one spowodowane tą pracą silnika a nie one powodują taka pracę.
Mechanik który z czytał te błędy właśnie stwierdził, że silnik jest kaput i to kwestia czasu zanim padnie i nie ma sensu robić.
Dodatkowo własnie jestem po wymianie oleju i okazało się, że olej tak śmierdzi spalinami, że aż w oczy szczypało przy spuszczaniu. Po tej informacji mechanik powiedział, że pewnie tłoki, pierścienie i pół silnika do wymiany. Samochód Superb 2 3.6 v6 2011 DSG 4x4. Przebieg 300 kkm.
Forumowicze może podpowiecie mi coś mądrego.Z góry dziękuję, Krzysiek
majkovsky
Posty: 55
Rejestracja: 20 mar 2015, o 22:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Głośne stuki w silniku, drgania, spaliny w oleju 3.6 v6

Post autor: majkovsky »

jesteś wlascicielem od nowosci?
Spychu
Posty: 2
Rejestracja: 5 lut 2017, o 09:57
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Krzysztof

Re: Głośne stuki w silniku, drgania, spaliny w oleju 3.6 v6

Post autor: Spychu »

Nie, nie jestem właścicielem od nowości. Przebieg jest autentyczny, serwisowany cały czas w ASO Skody, wszystkie wymiany. Auto dość dużo jeździ, robię nim około 1000 - 1500 km tygodniowo. Stuki pojawiły się jakieś dwa miesiące temu i są do dziś.
artur661
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2020, o 21:43
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Głośne stuki w silniku, drgania, spaliny w oleju 3.6 v6

Post autor: artur661 »

Witam co było przyczyną zachowania się tak silnika bo ma te same objawy w moim silniki tylko w passat cc 3,6 fsi 300km i nie mam pojęcia co to może być
ODPOWIEDZ