Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 29 mar 2017, o 12:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 17 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 11 sty 2017, o 09:41 
Jak wy偶ej:), kto艣 z Was si臋 juz z nimi spotka艂?

dosta艂em w艂a艣nie pismo z wezwaniem do wyja艣nienia i zap艂aty OC 3.700z艂 za Superba na polskich blachach kt贸rych nie mam od czerwca 2016 poniewa偶 samoch贸d przerejestrowa艂em na Niemcy i mam niemieckie blachy,

urz膮d w Niemczech wys艂a艂 moje blachy i dow贸d rejestracyjny do polskiego urz臋du zaraz po przerejestrowaniu,

czy to mo偶liwe 偶e przez 7 miesi臋cy fakt ten nie zosta艂 wprowadzony w polskim urz臋dzie???

przecie偶 Polska to jaki艣 Mozambik, nasi dziadowie przelewali krew a teraz nas urz臋dy kopi膮 po ty艂kach

Ostatnio edytowano 11 sty 2017, o 13:59 przez AndrzejWawa, 艂膮cznie edytowano 2 razy

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 11 sty 2017, o 09:45 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Mozambik nie. Raczej Papua Nowa Gwinea.

Wys艂ane z mojego HTC One_M8 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 10:04 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
ja bym bardziej twierdzi艂 ze Polska to San Escobar

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 10:06 
haha

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 10:13 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
AndrzejWawa napisa艂(a):
czy to mo偶liwe 偶e przez 7 miesi臋cy fakt ten nie zosta艂 wprowadzony w polskim urz臋dzie???

Tutaj wszystko jest mo偶liwe ;) Najbardziej prawdopodobne, 偶e Twoje blachy gdzie艣 wci臋艂o lub ulubione powiedzenie ludzi z obs艂ugi - b艂膮d systemu.

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 10:23 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 210 KM/340NM
AndrzejWawa napisa艂(a):
Jak wy偶ej:), kto艣 z Was si臋 juz z nimi spotka艂?

dosta艂em w艂a艣nie pismo z wezwaniem do wyja艣nienia i zap艂aty OC 3.700z艂 za Superba na polskich blachach kt贸rych nie mam od czerwca 2016 poniewa偶 samoch贸d przerejestrowa艂em na Niemcy i mam niemieckie blachy,

urz膮d w Niemczech wys艂a艂 moje blachy i dow贸d rejestracyjny do polskiego urz臋du zaraz po przerejestrowaniu,

przecie偶 Polska to jaki艣 Mozambik, jak ja si臋 ciesz臋 偶e si臋 z tego burdelu wyprowadzi艂em

Mog艂o si臋 tak zdarzy膰 niestety chyba 偶e osobi艣cie poszed艂e艣 i zg艂osi艂e艣.

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 10:30 
nic sam nie zg艂asza艂em poniewa偶 to dzia艂a z automatu je艣li przerejstrowywujesz auto w Unii, jeste艣my w Unii a nie w Afryce:)
Niemcy wysy艂aj膮 blachy z informacj膮 do polskiego urz臋du i po temacie, niestety w praktyce w艂asnie dzwoni艂em do urz臋du w Polsce, powiedzieli 偶e procedura wyrejestrowania samochodu z automatu trwa do roku poniewa偶 to idzie przez jakie艣 ministerstwo, potem jakie艣 kom贸rki w ministerstwie potem jeszcze gdzie艣 i na ko艅cu trafia do urz臋du, tak wi臋c wed艂ug polskich instytucji ja nadal mam Superba na polskich blachach

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 10:33 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2012, o 09:45
Samoch贸d: Superb II 4x4
Aktualnie: 312KM / 382Nm
EFG nie ma zwi膮zku z urz臋dem komunikacyjnym.

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 10:35 
Zapp napisa艂(a):
EFG nie ma zwi膮zku z urz臋dem komunikacyjnym.

to po ... wysy艂aj膮 do mnie pismo zamiast sprawdzi膰?

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 12:53 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Aktualnie: Platinum
Nie zg艂osi艂e艣 wyrejestrowania samochodu w ostatniej firmie ubezpieczeniowej. Musia艂e艣 to zrobi膰 sam. Wyrejestrowanie nie ma nic wsp贸lnego z prywatn膮 firm膮 ubezpieczeniow膮 z kt贸r膮 mia艂e艣 podpisan膮 prywatn膮 umow臋. To jest taki sam mechanizm jak przy zmianie firmy ubezpieczeniowej na inn膮. Do starej musisz wys艂a膰 wypowiedzenie kontynuacji umowy OC. Jak tego nie zrobisz to nalicz膮 now膮 polis臋 OC a jak jej nie op艂acisz przekazuj膮 spraw臋 do UFG, kt贸ry ma obowi膮zek naliczy膰 kar臋. Firm臋 ubezpieczeniow膮 nie obchodzi czy samoch贸d wyrejestrowa艂e艣, spali艂e艣, utopi艂e艣 w rzece, sprzeda艂e艣, czy ukradli. Masz obowi膮zek powiadomi膰 o tym ubezpieczyciela na pi艣mie. To wynika z ustawy.
W polskim urz臋dzie komunikacji jest wyrejestrowanie odfajkowane i wobec pa艅stwa polskiego na kt贸re tak plujesz jeste艣 ok. I ono te偶 do Ciebie nic nie ma. Problem masz z prywatn膮 firm膮 ubezpieczeniow膮, mo偶e Allianz. To wtedy by艂aby niemiecka:))

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 13:13 
sko89 napisa艂(a):
Nie zg艂osi艂e艣 wyrejestrowania samochodu w ostatniej firmie ubezpieczeniowej. Musia艂e艣 to zrobi膰 sam. Wyrejestrowanie nie ma nic wsp贸lnego z prywatn膮 firm膮 ubezpieczeniow膮 z kt贸r膮 mia艂e艣 podpisan膮 prywatn膮 umow臋. To jest taki sam mechanizm jak przy zmianie firmy ubezpieczeniowej na inn膮. Do starej musisz wys艂a膰 wypowiedzenie kontynuacji umowy OC. Jak tego nie zrobisz to nalicz膮 now膮 polis臋 OC a jak jej nie op艂acisz przekazuj膮 spraw臋 do UFG, kt贸ry ma obowi膮zek naliczy膰 kar臋. Firm臋 ubezpieczeniow膮 nie obchodzi czy samoch贸d wyrejestrowa艂e艣, spali艂e艣, utopi艂e艣 w rzece, sprzeda艂e艣, czy ukradli. Masz obowi膮zek powiadomi膰 o tym ubezpieczyciela na pi艣mie. To wynika z ustawy.
W polskim urz臋dzie komunikacji jest wyrejestrowanie odfajkowane i wobec pa艅stwa polskiego na kt贸re tak plujesz jeste艣 ok. I ono te偶 do Ciebie nic nie ma. Problem masz z prywatn膮 firm膮 ubezpieczeniow膮, mo偶e Allianz. To wtedy by艂aby niemiecka:))

ubezpieczenie mia艂em w Allianz Polska:) i zg艂osi艂em do nich na pi艣mie rozwi膮zanie ubezpieczenia z dniem ostatnim umowy oraz dosta艂em od nich potwierdzenie 偶e przyj臋li, a to by艂o w czerwcu 2016

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 13:14 
zgodnie z artyku艂em 28 UFG

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 13:23 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Aktualnie: Platinum
To je偶eli tak zrobi艂e艣 to masz problem z g艂owy. Prze艣lij do UFG kopie tych dokument贸w i sprawa za艂atwiona. Tak to jest z tymi szwabskimi firmami ubezpieczeniowymi. Tylko kombinuj膮 jak Polaka okra艣膰. W polskich firmach ubezpieczeniowych taki burdel jest nie do pomy艣lenia :lol:
Ale 100% winy w tym wypadku jest po stronie Allianz. UFG zareagowa艂o prawid艂owo bo dostali zawiadomienie z Allianz.

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 13:26 
normalnie skopa膰 im dupy i bratk贸w nasadzi膰

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 13:31 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2012, o 09:45
Samoch贸d: Superb II 4x4
Aktualnie: 312KM / 382Nm
Mi臋dzy UFG (jak jest po teraz po edycji) a EFG (jak by艂o oryginalnie) jest jednak pewna r贸偶nica.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 17 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: