Tykanie/cykanie z okolic licznika

majkovsky
Posty: 55
Rejestracja: 20 mar 2015, o 22:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Tykanie/cykanie z okolic licznika

Post autor: majkovsky »

Witam,

od jakiegoś czasu mam taki problem, że z okolic licznik dobiega takie tykanie : tak jakby ustawiał minutnik albo nakręcał zegar.
Strasznie to irytuję, ale po jakimś czasie jazdy znika, słyszę to jadąc na pasażerze i za kierownicą, jest to dość słyszalne.

Do tego dziś - obrotomierz pokazywał mi obroty na "luzie" 200. Nie wiedzialem co się działo, w pierwszej kolejności poszedł but, jednak auto normalnie pracowało, otworzylem szybe silnik pracował też ok, przyspieszyło, nic sie na desce nie zaswieciło, po paru sekundach stanąłem i zgasiłem autko, po chwili odpaliłem i już bylo okej, jednak po 10km stanąłem - i itak coś z tymi obrotami bylo nie tak - na luzie były ok 550-600, gdzie normalnie zawsze mam ok 800. Pomyślałem, że to może coś z tym obrotomierzem się tam nie wiem "zacina" i stąd też to cykanie. Chyba, że to dwie zupełnie inne rzeczy, jutro podłącze Vaga, sprawdze czy te obroty z dziś moze zostawiły jakis błąd.

Miał ktoś podobny problem z tym "tykaniem" ? Ewentualnie jakieś sugestie co to moze byc zanim zacznę rozbierać pół samochodu albo jeździć od mechaników po aso i szukać rozwiazania przez rok zeby sie potem dowiedzieć ze ten typ tak ma.
ODPOWIEDZ