Obroty wchodzą na 1000 i zacina się wspomaganie

Kuba27
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2016, o 14:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Jakub

Obroty wchodzą na 1000 i zacina się wspomaganie

Post autor: Kuba27 »

Witam. Od niedawna posiadam Skodę Superb 2.0 TDI z 2009 roku. Mam taki problem, że po przejechaniu krótkiego odcinka i zatrzymaniu się np na światłach obroty spadają do 1000 i tak za każdym zatrzymanie. Silnik chodzi jakby na ssaniu. Dopiero zgaszenie i ponowne odpalenie auta pomaga wrócić obrotom do około 800 ale za jakiś czas sytuacja się powtarza. Samochód był już przeganiany na autostradzie pod kątem DPF-u. Wymieniony był czujnik temperatury, alternator oraz jest nowy akumulator. Gdy auto wejdzie już w te 1000 obrotów to co jakiś czas zacina się delikatnie wspomaganie co nie ma miejsca gdy obroty spadają do prawidłowej wartości. Nie mogę zlokalizować zbiornika płynu wspomagania aby sprawdzić jego stan. Wyczytałem gdzieś, że jeśli jest za mało płynu to auto samo może podnosić obroty. Nie wiem czy to możliwe. Czy ktoś jest w stanie pomóc??
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Obroty wchodzą na 1000 i zacina się wspomaganie

Post autor: Sebastian_M26 »

Po co był wymieniony alternator z akumulatorem?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Obroty wchodzą na 1000 i zacina się wspomaganie

Post autor: jarkow »

Wspomaganie jest elektryczne. Nie ma zbiornika płynu. Te 1000 obrotów jest cały czas, nawet wtedy gdy silnik jest gorący, czy tylko na zimnym silniku? I co znaczy że się zacina? Świeci się kontrolka z kierownicą?
Kuba27
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2016, o 14:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Jakub

Re: Obroty wchodzą na 1000 i zacina się wspomaganie

Post autor: Kuba27 »

Sebastian_M26 pisze:Po co był wymieniony alternator z akumulatorem?
był wymieniany ponieważ to była najczęstsza przyczyna wysokich obrotów które wyczytałem na różnych forach ale nie pomogło.
jarkow pisze:Wspomaganie jest elektryczne. Nie ma zbiornika płynu. Te 1000 obrotów jest cały czas, nawet wtedy gdy silnik jest gorący, czy tylko na zimnym silniku? I co znaczy że się zacina? Świeci się kontrolka z kierownicą?
Tak, podnosi do 1000 obrotów niezależnie od tego czy silnik zimny czy ciepły. Po zgaszenie wraca do normy. Kontrolka się nie świeci, ale jak wchodzi na 1000 oborotów to najczęściej przy parkowaniu czuć takie przeskoki na kierownicy. Jak obroty są ok to tego nie ma.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Obroty wchodzą na 1000 i zacina się wspomaganie

Post autor: Sebastian_M26 »

Czyli pierdoły piszą na tych różnych forach, parę tysięcy telefonów też się spaliło bo pisali, że w mikrofali najszybsze ładowanie.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Obroty wchodzą na 1000 i zacina się wspomaganie

Post autor: panki888 »

Toć to jest opcja doładowywania akumulatora w wielu autach to jest stosowane.
U mnie podnosi jak rano ruszam potem fakt obroty spadną.

Kolego mało wiesz o swoim aucie skoro szukasz zbiorniczka z płynem wspomagania
ODPOWIEDZ