Problem z wycieraczkami...

RadasW
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2011, o 21:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Radosław
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z wycieraczkami...

Post autor: RadasW »

Witam.
Auto mam z Niemiec i niemiecka instrukcja obsługi raczej nie pomaga (znam raczej podstawy niemieckiego). Chodzi o to że nie wiem jak ustawiać prędkość wycieraczek? Poza tym wycieraczki blokują mi się co jakiś kawałek. Nie wiem czy coś jest zepsute czy to kwestia ustawień? Dzisiaj jechałem do pracy w deszczu i po prostu jakaś masakra... Stanęły w położeniu pionowym i tak stały. A szyba cała mokra. Dopiero po chwili się odblokowywały i przesuwały dalej. Nie wiem też czy mam czujnik deszczu - jak to w ogóle sprawdzić? Wcześniej Golfa 3 i takich luksusów nie było :P
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: Problem z wycieraczkami...

Post autor: bandit57 »

Prawdopodobnie masz do czyszczenia mechanizm wycieraczek, jesli nie pomoze i sie zatarl to wymiana kolego.. Nie moga sie zatrzymywac na srodku szyby w pionowym polozeniu to nie jest normalne :!: Mialem podobnie w passacie i wystarczyla godzina operacji przy piwku :)
Lukaszos

Re: Problem z wycieraczkami...

Post autor: Lukaszos »

Jeśli masz sensor do wycieraczek to powinien być widoczny z zewnętrznej strony szyby czołowej. czasami zaciera się układ poruszający ramionami ale można to naprawić samemu
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Problem z wycieraczkami...

Post autor: bunio66 »

Ze strony skody możesz ściągną polską instrukcję, dokładnie taką jaka jest dołączana w Polsce do nowego auta. Ja sobie wydrukowałem, żeby nie paplać paluchami oryginalnej. Zawsze jak coś się stanie to łapki brudne są :?
ODPOWIEDZ