Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 27 maja 2019, o 02:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 23 lis 2016, o 20:06 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Nie tak - si臋 pyta co szanowni modowie pij膮 :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 24 lis 2016, o 15:52 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 21:18
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: Green Active 2014
ch臋tnie, no to co pij膮? pytanie raczej retoryczne bo np do Wawy mam kawa艂ek drogi z Wrocka.

tak na powa偶nie jeszcze raz - to gdzie mo偶na zdoby膰 brakuj膮ce w VCDSie pliki .ROD i dane ASAM?
brakuje mi nast臋puj膮cych:

EV_16TDI02013L906023PR 003004 (VW36*) tego wcale nie ma nawet w najnowszej wersji VCDS
EV_ACManueBHWV36X A01010 (VW36*) taki rod mo偶na znale藕膰 ale bez A01010
EV_Immo_DUS_VDD_RM09 A03710 (VW36*) dziwne 偶e prog 偶膮da "_DUS_" nie UDS kt贸ry istnieje!

to wy艣wietla si臋 na zako艅czenie skanu.
w ostatniej wersji 16.8.3. od ross tech te偶 nie znalaz艂em plik贸w
i dlaczego VCDS nie 艂膮czy mnie ze sterownikiem komfortu? mimo, 偶e w skanie pokazuje O b艂臋d贸w.

Pozdrawiam W艂odek

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2016, o 17:55 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Bo nie ma takiego modu艂u.
Jak nie ma etykiet w oryginale, to spodziewasz si臋 偶e b臋d膮 w chi艅skim klonie? Pobudka!

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 5 mar 2019, o 21:38 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2015, o 23:34
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Witam

Podepn臋 si臋 pod temat.

M贸j superb stoi obecnie u Mechanika. Wymieniony kompletny rozrz膮d i wtryskiwacze. Nie chc臋 si臋 zag艂臋bia膰 w ca艂a histori臋 ale samoch贸d stoi u Mechanika ju偶 tydzie艅 i, 偶e tak si臋 wyra偶臋 zbli偶amy si臋 do szcz臋艣liwego fina艂u. Z ma艂ym zastrze偶eniem. W mi臋dzy czasie jak samoch贸d sta艂 odpinany by艂 sterownik znajduj膮cy si臋 w podszybiu. Wczoraj by艂em sprawdzi膰 post臋py prac i zauwa偶y艂em ma艂膮 pierdo艂臋, kt贸ra mnie zaniepokoi艂a. Do tej pory otwieranie szyb dzia艂a艂o w ten spos贸b, 偶e otwarcie szyby wymaga艂o jednokrotnego wci艣ni臋cia przycisku i szyba si臋 sama opuszcza艂a. Teraz jest tak, 偶e aby opu艣ci膰 (czy te偶 podnie艣膰) szyb臋 to ten przycisk trzeba trzyma膰 ca艂y czas.
Poszpera艂em w necie i wyczyta艂em, 偶e odpi臋cie sterownika od zasilania mo偶e spowodowa膰, 偶e utraci kodowania. Teraz moje pytanie. Czy ten sterownik m贸g艂 si臋 w jaki艣 spos贸b rozkodowa膰? Je艣li tak to jak sprawdzi膰 w jakim zakresie si臋 rozkodowa艂? Czy po numerze sterownika mo偶na gdzie艣 wyszuka膰 jakie kodowania mia艂 oryginalnie? Generalnie samoch贸d je藕dzi, nie ma 偶adnych b艂臋d贸w. Jutro b臋d臋 go odbiera艂 wi臋c sprawdz臋 czy inne rzeczy dzia艂aj膮 (np. otwieranie/zamykanie szyb i sk艂adanie lusterek z pilota, ryglowanie drzwi po przekroczeniu pr臋dko艣ci, do艣wietlanie zakr臋t贸w, funkcja corner itp.).

Czy jest w og贸le czym si臋 martwi膰? Czy jakie艣 istotne funkcje samochodu (jak np. jakie艣 systemy bezpiecze艅stwa) mog艂y si臋 rozkodowa膰?

Mo偶e to g艂upie pytania ale jestem kompletnym laikiem w kwestii obs艂ugi vcdsa.

B臋d臋 wdzi臋czny za jak膮艣 podpowied藕.

G贸ra

PostNapisane: 5 mar 2019, o 22:09 
Moderator

Wystarczy przejecha膰 szyb膮 z g贸ry na d贸艂 i przytrzyma膰 guzik chwil臋. To samo z jazd膮 do g贸ry i po temacie. Vcds ci niepotrzebny do tego.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 5 mar 2019, o 23:34 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2015, o 23:34
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
@Enriquez Dzi臋ki za odpowied藕.

A czy jakie艣 kodowania mog艂y si臋 pozmienia膰 przez to, 偶e sterownik by艂 od艂膮czony od zasilania?

G贸ra

PostNapisane: 6 mar 2019, o 12:16 
Moderator

Je偶eli odepniesz licznik i w tym czasie przekr臋cisz kluczyk, to skasuje si臋 kodowanie ABS. I wtedy jest problem.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: