S2 demontaz reflektora xenon

Rakieta95
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2018, o 13:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Mateusz

S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: Rakieta95 »

Witam,
Nie mogłem znaleźć nic na ten temat. Potrzebuje pomocy, informacji odnośnie demontażu reflektora xenonowego w superb 2 przed FL. Czy ktoś z Was robił coś takiego i potrafi pomóc co gdzie w jakiej kolejności?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: Enriquez »

Zacznij od zdjęcia zderzaka. Po jego zdjęciu wujmiesz lampę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: marioti »

a zderzak i reflektory zdejmiesz wg instrukcji na naszym forum :)
temat już dość stary, ale może się przyda nowym z tym problemem.
Zderzak zdejmiesz w 15 minut na parkingu jak wiesz jak.
Narzędzia? Torx 20, 25, 30 jak dobrze pamiętam i to najlepiej w postaci konkretnego takiego zakrzywionego klucza (jak imbusy) albo na śrubokręcie, i jeszcze obcinaczki do kabli.
- wykręcamy po 3 śruby z każdego nadkola, które przykręcone są do zderzaka (torx 20 albo 25)
- obcinaczkami do kabli "wydłubujemy" spinki, które po podniesieniu maski trzymają osłonę w przedniej części (dwa elementy), spinki ciężko wyjąć i raczej po próbuje ich wyjęcia nie unikniemy ich lekkiego zdeformowania łebka. Najlepiej spróbować obcinaczkami "wgryść" się pod spinkę, podłożyć jakiś śrubokręt pod nie i wyszarpać spinkę
- pod tymi osłonami znajdują się z jednej jak i z drugiej strony po jednej śrubie torx 30 chyba
- zdejmujemy osłony na dole tam gdzie mamy halogeny, wyjmujemy halogeny i tam gdzie zdjęliśmy osłony na wprost widać z jednej i z drugiej stronie po jednej śrubie torx chyba 25, dosyć głęboko
- pod zderzakiem znajdziemy również 3 spinki takie same jak na górze
- najtrudniejszy element - trzeba odkręcić śruby mocujące zderzak do błotnika. Można to zrobić najlepiej śrubokrętem z bitem na torx 20 albo 25. Trzeba wcisnąć rękę od komory silnika, wymacać śruby (dwie na stronę), co by było wiadomo gdzie się znajdują i je wykręcić. Te śruby akurat są z klejem do gwintów i może być problem z ich odkręceniem. Trzeba dobrze docisnąć śrubokręt, aby nie zniszczyć śruby, bo już nigdy jej nie wykręcimy.

Jak już wykręciliśmy wszystko i wypięliśmy, to stajemy przodem do auta, łapiemy rękami w miejscach gdzieś przy halogenach i próbujemy lekko podważyć zderzak, trochę nim poruszać i powinien w końcu zeskoczyć. Pamiętamy, że przy park assist należy odpiąć wtyczkę, która znajduje się niedaleko zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy. Po zdjęciu zderzaka najlepiej oprzeć go na stopach i wypiąć wtyczkę.

Same reflektory są na trzech śrubach i po ich zdjęciu pamiętamy, aby odpiąć węże od spryskiwaczy (jest taka mała zawleczka, która może nam nieźle odskoczyć i zniknąć na zawsze) i zawsze z nich wycieka płyn (z samego węża jak i spryskiwacza w lampie więc czekamy, aż płyn wyleci, a nie żeby wleciał do lampy i ją zalał.

To chyba tyle.

Przy zakładaniu dobrze trzeba go przypasować, bo ze zderzaka, tam gdzie łączy się z błotnikami, są tak jakby zaczepy, czy wypustki.

Prosta sprawa, nie da się tutaj nic spierniczyć :) Powodzenia
Rakieta95
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2018, o 13:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Mateusz

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: Rakieta95 »

Bardzo Dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
tommac
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2022, o 19:27
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: tommac »

Panowie,
A czy żarówkę mijania w S2 (xenon) da się wymienić zdejmując nadkole (tzn. poprzez nadkole sięgnąć do lampy od tyłu?

PS. jestem nowy na forum, więc jeśli było i nie znalazłem to mnie proszę odeślijcie
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: Enriquez »

Da się wymienić bez zdejmowania nadkola.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
tommac
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2022, o 19:27
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: tommac »

To, że można zdjąć bez zdejmowania nadkola to już przeczytałem. Technicznie prostsze wydaje mi się zdjęcie kół i nadkola niż odkręcanie zderzaka i wyciąganie reflektora - stąd pytanie. Nie mam też klucza do zamontowania końcówki kątowej do Troxa (mam tylko na wprost). Padły mi światła mijania i kombinuję jak to zrobić w niedzielę jeśli mam żarniki.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: Enriquez »

Nie musisz biczego demontować. Obie żarówki wymienisz bez zdjemowania czegokolwiek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
tommac
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2022, o 19:27
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: tommac »

Jestem laikiem, oglądałem to ze wszystkich stron jak podejrzewam namierzyłem płytki (stalowe prostokąty przykręcone 3 śrubami na obudowie reflektora na których jest napisany typ żarnika - u mnie D3S), do których są wpięte bikseony. Czy dobrze się domyślam, że trzeba je odkręcić i w nie jest wpięty żarnik? Czy ten najbliżej brzegu jest od świateł mijania?

Instrukcję znalazłem tu, lecz nie spina mi się z tym co u siebie widzę:
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?p=6003#p6003
od strony kierowcy to ja mam filtr powietrza i bezpieczniki.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: marioti »

Wg ELSA:
- Wyłączyć zapłon i wszystkie odbiorniki elektrycme.
- Od reflektora odłączyć wtyk.
- Zdjąć osłonę gumową reflektora.
- Wcisnąć zatrzask -1- ryglujący we wtyku -2- i wtyk odłączyć w dół.
- Żarówkę wyładowczą z zapłonnikiem obrócić o około 45° -strzałka- i wyciągnąć z
obudowy reflektora.
- Wcisnąć zatrzask -strzalka-, otworzyć oprawę -1- i wyciągnąć żarówkę wyładowczą.
albo po prostu popatrz sobie tu
https://www.youtube.com/watch?v=64SDu_t5ovs
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: marioti »

A racja, nie spojrzałem na opis, że masz fl-a
No czyli trzeba po prostu odkręcić przetwornicę - tam gdzie masz opis D3S, D4S i nr części 8K0941597E.
czyli to: https://drive.google.com/file/d/1IXo3-a ... yqzxZ/view
a potem to już sam zobaczysz - żarnik (lampa wyładowcza D3S) będzie w oprawce za przetwornicą
tommac
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2022, o 19:27
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: tommac »

Odkręciłem to co pokazałeś, lecz albo żarnik jest głęboko albo to nie to. Oglądałem to z pomocą telefonu i nic tam nie widać :(
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: untaztood »

tommac pisze:Odkręciłem to co pokazałeś, lecz albo żarnik jest głęboko albo to nie to. Oglądałem to z pomocą telefonu i nic tam nie widać :(
Bo to nic nie da, żarnik jest gdzie indziej.
Ściągasz zderzak i wyciągasz lampy niestety.
tommac
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2022, o 19:27
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: S2 demontaz reflektora xenon

Post autor: tommac »

Gdzie indziej czyli gdzie?
ODPOWIEDZ