Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 lut 2018, o 11:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 46 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 gru 2016, o 13:52 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 2 pa藕 2016, o 12:08
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
B艂臋dy nie wyskakuj膮. Ogrzewanie dzia艂a jak wcze艣niej. Czyli w pe艂ni sprawnie.
Co prawda nie by艂o ostatnio wi臋kszych przymrozk贸w, a mam wra偶enie, 偶e problem pojawi艂 si臋 przy bardzo niskiej temperaturze, a znikn膮艂 jak temperatury wr贸ci艂y w okolic臋 0 stopni.
Jednak pozostaje mi u偶ywa膰 i czeka膰, a偶 co艣 si臋 zn贸w wydarzy :/

A tak na marginesie, to lubi臋 kiedy co艣 si臋 "samo" naprawia i nie musz臋 za to p艂aci膰 :D

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 17 gru 2016, o 14:15 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Samoch贸d: Superb II
Webasto w temp. poni偶ej +5 stopni i tak za ka偶dym uruchomieniem samochodu uruchamia si臋 samoczynnie i pomaga silnikowi osi膮gn膮膰 normaln膮 temperatur臋 pracy. Nie wida膰 tego (nie 艣wieci si臋 kontrolka webasto, ale je偶eli zgasisz silnik przed osi膮gni臋ciem normalnej temp. pracy, to us艂yszysz dmuchaw臋 i elektryczn膮 pomp臋 wody - webasto wypala reszt臋 paliwa i sch艂adza komor臋 偶eby si臋 nie przegrza艂a.

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2016, o 14:36 

No. OK. Ale jak nie dzia艂a艂o wcale, to raczej nie dogrzewa艂o silnika. Nawet nie widocznie.
Teraz dzia艂a. A jak jest zimno (a jest), to i tak odpalam z pilota jakie艣 p贸艂 godziny wcze艣niej.

A podpowiedzcie mi prosz臋 jeszcze jedn膮 rzecz.
Maj膮c webasto ustawione na 30 minut. Wsiadam do auta po 10 i jad臋 w tras臋. 5 minut po wyruszeniu auto ma ju偶 odpowiedni膮 temperatur臋 pracy.
Webasto z tego co kojarz臋 nie wy艂膮cza si臋 automatycznie.
Czy wy艂膮czy膰 je manualnie, czy zostawi膰 jeszcze te pozosta艂e 15 minut? I czy ma to jakikolwiek wp艂yw na dzia艂anie i prac臋 silnika? Domy艣lam si臋, 偶e zu偶ycie paliwa lekko wzrasta. Ale czy to w jakikolwiek spos贸b jeszcze pomaga?

G贸ra

PostNapisane: 18 gru 2016, o 11:44 

Je偶eli w艂膮czy艂e艣 webasto r臋cznie 10 minut przed odpaleniem silnika, to po odpaleniu silnika i przy temperaturze zewn臋trznej ni偶szej ni偶 +5 stopni, nawet je偶eli wy艂膮czysz webasto z guzika, to ono nadal b臋dzie dogrzewa艂o silnik, a偶 do osi膮gni臋cia temperatury cieczy ok. 88 stopni. Oczywi艣cie moc webasto te偶 reguluje si臋 automatycznie - do 82 stopni pe艂na moc, pow. dogrzewanie, 88 stopni - wy艂膮czenie. Je偶eli nie wy艂膮czysz webasto z guzika b臋dzie dzia艂a艂o przez zadany czas, oczywi艣cie z moc膮 zale偶n膮 od temperatury. Warunkiem dzia艂ania webasta jest oczywi艣cie brak b艂臋d贸w w sterowniku, odpowiednia ilo艣膰 paliwa (na rezerwie nie w艂膮czysz webasto) i odpowiednie napi臋cie akumulatora (przy ogrzewaniu na postoju). Je偶eli chodzi o zu偶ycie paliwa, to wg mnie jest odwrotnie - dzi臋ki bardzo szybkiemu osi膮gni臋ciu przez silnik temperatury pracy spalanie jest ni偶sze ni偶 bez webasto. A i nie sugeruj si臋 wskaz贸wk膮 temperatury na wska藕nku - tam strza艂ka pokazuje 90 , gdy silnik przekroczy 70.

G贸ra

PostNapisane: 21 gru 2016, o 17:13 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2012, o 09:45
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 312KM / 382Nm
jarkow napisa艂(a):
Je偶eli w艂膮czy艂e艣 webasto r臋cznie 10 minut przed odpaleniem silnika, to po odpaleniu silnika i przy temperaturze zewn臋trznej ni偶szej ni偶 +5 stopni, nawet je偶eli wy艂膮czysz webasto z guzika, to ono nadal b臋dzie dogrzewa艂o silnik, a偶 do osi膮gni臋cia temperatury cieczy ok. 88 stopni. Oczywi艣cie moc webasto te偶 reguluje si臋 automatycznie - do 82 stopni pe艂na moc, pow. dogrzewanie, 88 stopni - wy艂膮czenie. ...

W 3,6 te偶 tak jest / dzia艂a nadal po wy艂膮czeniu z guzika?

(Pytam, bo jest jaka艣 r贸偶nica w og贸lnym dzia艂aniu s膮dz膮c np. z opisu w instrukcji:
Gdy przy zatrzymanym samochodzie bez pracuj膮cego silnika b臋dzie w艂膮czone ogrzewanie
postojowe, b臋dzie r贸wnie偶 dzia艂a艂o wst臋pne podgrzewanie silnika. Nie dotyczy
to silnik贸w 3,6l/191 kW FSI i 1,9l/77 kW TDI
.
)

G贸ra

PostNapisane: 21 gru 2016, o 21:00 

Zapp - ten fragment instrukcji m贸wi o innej sytuacji. W 3,6 FSI i w tym najs艂abszym dieslu dodatkowo montowany jest zaw贸r odcinaj膮cy w uk艂adzie wodnym webasto - odcina on blok silnika od ciep艂ej wody pochodz膮cej z podgrzewania kabiny. W tym wypadku webasto podczas pracy przy wy艂膮czonym silniku podgrzewa wy艂膮cznie nagrzewnic臋 w uk艂adzie klimatyzacji - tj. podgrzewa tylko kabin臋. W autach bez tego zaworu podgrzana woda w webasto idzie do wymiennika w kabinie i wraca do bloku silnika podgrzewaj膮c go, czyli dzia艂a wst臋pne podgrzewania silnika. M贸j opis, jak i pytanie MA_KO odnosi艂o si臋 do sytuacji gdy podczas pracy silnika wy艂膮czy si臋 guzik webasto. Przy niedogrzanym silniku dzia艂a ono dalej, wspomagaj膮c szybsze osi膮gni臋cie temperatury przez silnik. Ten zaw贸r odcinaj膮cy podczas pracy silnika (w艂膮czony zap艂on) otwiera si臋 i woda p艂ynie do bloku. Tak jest w 1,9 tdi, nie wiem jak w twoim 3,6, ale my艣l臋 偶e tak samo.

G贸ra

PostNapisane: 21 gru 2016, o 21:14 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2012, o 09:45
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 312KM / 382Nm
Czyli w 3,6 i tym偶e s艂abym dizlu:
- silnik / stacyjka nie w艂膮czona: nagrzewa tylko obieg kabiny,
- silnik dzia艂a: zaw贸r otwarty = nagrzewa kabin臋 i obieg silnika.

A je偶eli wy艂膮cz臋 w 3,6 z guzika w czasie pracy silnika, gdy temp. w obiegu silnika nie osi膮gne艂a jeszcze tych 88 stopni, to wcia偶 dzia艂a czy nie?

G贸ra

PostNapisane: 21 gru 2016, o 21:42 

Dwa pierwsze punkty - tak, co do trzeciego nie jestem pewien. Mo偶esz to sprawdzi膰 VCDS, albo jeszcze pro艣ciej - wy艂膮cz z guzika w czasie pracy, odczekaj minut臋 -dwie, zga艣 silnik - oczywi艣cie temp. silnika w miar臋 niska- je偶eli webasto nadal pracowa艂o us艂yszysz z okolicy przedniego prawego ko艂a odg艂osy pracuj膮cej elektrycznej pompy wody i dmuchawy powietrza od webasto wypalaj膮cej reszt臋 paliwa.

G贸ra

PostNapisane: 23 gru 2016, o 09:54 

Imi臋: Artur
Do艂膮czy艂(a): 23 lis 2016, o 22:48
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam wszystkich.

Pod艂膮cz臋 si臋 do tematu. Posiadam Webasto Thermo Top C w swoim S2. Jest ono najprawdopodobniej dok艂adane. Nie mam w menu na MaxiDocie takiej pozycji jak Ogrzewanie Postojowe oraz 偶adnego panela steruj膮cego w samochodzie a jedynie pilota Telestart T100.
1. Urz膮dzenie pracuje lecz po ok 30 sek od w艂膮czenia przez ok 15 sek s艂ycha膰 takie dziwny d藕wi臋k przypominaj膮cy chrobotanie. Dalej podczas pracy ju偶 tego nie s艂ycha膰. Co to mo偶e by膰 ?
2. W jaki spos贸b pilot komunikuje si臋 z urz膮dzeniem ? Zasi臋g ma bardzo du偶y wi臋c chyba nie poprzez fale radiowe jak zwyk艂e piloty. Czy mog臋 pod艂膮czy膰 w zwi膮zku z tym aplikacj臋 mobiln膮 do sterowania ogrzewaniem ?
3. Webasto ustawione mam na sykl 30 minutowej pracy. Je偶eli w tym czasie silnik osi膮gnie 90 st C to Webasto wy艂膮czy si臋, czy b臋dzie grza艂o do zagotowania p艂ynu ?

Moje pytania i w膮tpliwo艣ci mog膮 wydawa膰 si臋, niekt贸rym banalne lub g艂upie ale jest to m贸j pierwszy samoch贸d z ogrzewaniem postojowym a kupuj膮c go nikt nie potrafi艂 mi wyt艂umaczy膰 jak to dzia艂a i jak to si臋 obs艂uguje.Sam musia艂em do wszystkiego dochodzi膰 i st膮d moje w膮tpliwo艣ci.

Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 23 gru 2016, o 10:03 

Cze艣膰,
1. Nie jestem znawc膮. Podczas uruchamiania Webasto, w艂膮cza si臋 wiele element贸w (piec, pompa wody, wentylatory, itp.) tak偶e ten dziwny d藕wi臋k to ci臋偶ko przez forum b臋dzie rozgry藕膰.
2. Raczej radiowo. Chocia偶 zasi臋g przy dobrej baterii faktycznie nawet do p贸艂 kilometra. Co masz na my艣li z t膮 aplikacj膮?
3. Nie zagotuje Ci p艂ynu. Ciep艂o jest oddawane do kabiny. Wszystko jest kontrolowane przez czujniki.

To takie moje osobiste spostrze偶enia, bo te偶 od niedawna jestem posiadaczem auta z ogrzewaniem postojowym.

G贸ra

PostNapisane: 23 gru 2016, o 10:42 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
1. Mog膮 to by膰 r贸偶ne kwestie, mo偶e to chrobotanie to po prostu pompka paliwa pracuj膮ca na sucho (cofaj膮ce si臋 paliwo)?
2. Radiowo dzia艂a na konkretnej cz臋stotliwo艣ci. Aplikacj臋 mobiln膮 mo偶na pod艂膮czy膰, ale to koszt o ile mnie pami臋膰 nie myli co艣 pomi臋dzy 1-2kPLN (koszt na 2012 rok), chyba, 偶e wysz艂y jakie艣 nieoryginalne urz膮dzenia.
3. P艂ynu Ci nie zagotuje, nie ma szans. Zale偶ne to jest od modelu, a nie mam jak teraz sprawdzi膰, a nie pami臋tam, ale bodaj偶e b臋dzie podtrzymywa膰 temperatur臋.

G贸ra

PostNapisane: 23 gru 2016, o 12:40 

1. najprawdopodobniej s艂ycha膰 startuj膮cy piec. Pompki paliwa w艂a艣ciwie nie s艂ycha膰.
2. radiowo, aplikacj臋 mo偶esz do艂o偶y膰, ale tak jak napisa艂 kamracik. S膮 nieoryginalne urz膮dzenia.
3. Nie zagotuje. Przejdzie w stan podtrzymania.

G贸ra

PostNapisane: 23 gru 2016, o 13:15 

Z t膮 aplikacj膮 mobiln膮 chodzi mi o Thermo Call. W艂a艣nie wyczyta艂em 偶e potrzebna jest jeszcze dodatkowa karta SIM do zamontowania w samochodzie.

G贸ra

PostNapisane: 23 gru 2016, o 13:19 

Fajny gad偶et... My艣l臋, 偶e przy jego cenie karta sim na abonament to mikro wydatek.

G贸ra

PostNapisane: 23 gru 2016, o 13:36 

Modu艂 do aplikacji mobilnej 1246 z艂 netto plus 100 z艂 monta偶. Raczej nie warto. :(

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 46 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: