automatyczne zamykanie

Mateusz
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2011, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Chrzanów

automatyczne zamykanie

Post autor: Mateusz »

W moim SuperB 1 od momentu zakupu działał mechanizm polegający na tym, że po wyjściu z samochodu bez zamknięcia drzwi kluczykiem, drzwi zamykały się po kilku minutach same...Ostatnio zaobserwowałem że przestało mi to działać. Same się nie zamkną ;/ Może ktoś wie co mogło się stać.
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: ssspeedo »

Masz alarm org. czy montowany u elektryka
Mateusz
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2011, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Chrzanów

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: Mateusz »

org.
Lukaszos

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: Lukaszos »

Sprawdź to przez podpięcie kompa do auta, jeśli jest to fabryczny gadżet to można go ustawić i diagnozować w ten sposób. A czy oświetlenie w środku auta działa prawidłowo??
Mateusz
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2011, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Chrzanów

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: Mateusz »

Lukaszos pisze:Sprawdź to przez podpięcie kompa do auta, jeśli jest to fabryczny gadżet to można go ustawić i diagnozować w ten sposób. A czy oświetlenie w środku auta działa prawidłowo??

działa prawidłowo. nie działa mi tylko jedna lampka z tylu nad drzwiami ale wydaje mi się ze żarówka się przepaliła. Nie sprawdzałem tego bo to akurat mi nie przeszkadzało ale w takim razie zamienię to żarówkę.
Mateusz
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2011, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Chrzanów

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: Mateusz »

zauważyłem coś nowego. jeśli zamknę drzwi kluczykiem a następnie otworze kluczykiem ale nie otworze ich fizycznie (za klamkę) to drzwi po około 30 sekundach się zamkną (jednocześnie z oświetleniem w bocznych lusterkach), natomiast jeśli otworze drzwi kluczykiem i fizycznie, po czym zamknę - to mechanizm automatyczny nie zadziała, muszę użyć kluczyka. Dawniej pracowało prawidłowo - zamykało automatycznie w obu sytuacjach.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: Arci9 »

no i prawidłowo...
takie zabezpieczenie, przed przypadkowym otwarciem auta, alarm sie uzbraja :)

pewnie nie przylukałeś dobrze, ale gdy otworzysz któreś drzwi to dekatywujesz alarm i centralny i auto samo się nie zamyka wtedy
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Mateusz
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2011, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Chrzanów

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: Mateusz »

chyba nieprawidłowo bo działało inaczej...tzn. tak jak opisałem. według mnie powinno się zamknąć w obu sytuacjach...
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: Arci9 »

IMO powinno być jak napisałem, deaktywacja zamykania poprzez otwarcie fizyczne drzwi.
I teraz, mogło być np. tak, że deaktywacja centralnego+alarmu następuję tylko przez wybrane drzwi (najczęsciej kierowcy) i nie przylukałeś tego.
lub np. masz uszkodzony mikroswicz w drzwiach (zakładam, że raz dziala raz co jest całkiem możliwe) i nawet otwarcie fizyczne drzwi powoduje, że auto tego nie widzi i stąd zamykał je z powrotem.Sprawdź czy otwarcie fizyczne poszczegolnych drzwi powoduje np. zapalenie lampek oświetlenia.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
bednarlukbb
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2010, o 15:05
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: śląsk

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: bednarlukbb »

mam dokładnie tak samo w hondzie accord, drzwi po stronie pasażera nie powodują dezaktywacji alarmu, a w pozostałych jest ok.
Lukaszos

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: Lukaszos »

Arci9 ma racje, jest tak jak napisal, jesli jest inaczej to jest źle, jeśli jest źle to naprawdopodobniej z uwagi na uszkodzony mikroswicz w zamku drzwi. Zamek Vika ok 150 zł i wymiana 50-100zł
Awatar użytkownika
pompon232
Posty: 32
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 16:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

Re: automatyczne zamykanie

Post autor: pompon232 »

jesli "fizycznie" otworzysz drzwi kierowcy alarm sie wylacza i nie zamkna sie same z powrotem - musisz zamknac pilotem / kluczem
jesli " fizycznie" otworzysz drzwi pasazera i zamnkiesz to alarm zamknie sam twoj samochod po ok 30 sek
u mnie tez tak dziala
mam nadzieje ze to prawidlowe hi hi hi
ODPOWIEDZ